Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek megteheti vagy sem?

Szerintetek megteheti vagy sem?

Figyelt kérdés
Anyósom nem egyszerű eset. Elég önző és önfejű. Mielőtt a férjemmel összeházasodtunk nem viselkedett így mert gondolom akkor még úgy érezte hogy nem lesz komoly a dolog. Az esküvővel kezdődött, folytatódott a terhességgel és most a kisfiunk nevelésével. Mindenbe beleszól, teljesen ostobának néz. A család többi tagját is uszítja. Az a rögeszméje hogy el akarja vinni a gyereket magával (4hónapos) mert szerinte náluk jobb helyen van, meg velük biztos jobban szeret lenni. Ezt az egészet pedig a férjemnek úgy adja elő hogy ezzel ő csak segítene. Persze férjemmel megbeszéltük hogy ez felejtős, egy az hogy még kicsi a másik pedig hogy mi vagyunk a szülei. Ha jön állandóan úgy viselkedik mintha az övé lenne a gyerek, kikapja a kezemből.. alig akarja vissza adni. Múltkor sajnos betelt a pohár és összezörrentünk..erre elkezdte magyarázni a férjemnek hogy jobb lenne ha elhagyna engem mert nem tudok gyereket nevelni..és majd ők felnevelik a mi gyermekünket. Férjem megvédett és elmagyarázta neki a dolgokat és közölte hogy amíg így áll a dolgokhoz addig ne várja hogy találkozzunk. A kérdésem az lenne hogy ugye nincs semmi módja arra hogy ezt tényleg megtegye? Lehet hogy butaság de mint mondtam elég önfejű és bármit kinézek belőle. Normális anyagi körülmények között élünk a saját hazunkban, nem tartom magam tökéletes anyának de a tőlem telhető legtöbbet megteszem.
2017. okt. 21. 20:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Te ezek után még találkozol vele?
2017. okt. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg! Ìrták, hogy nincs önbizalmad, ìgy hogy legyen! Viszont te erősen korlátozhatod azt hogy tèged zaklasson! Vèdőnő jàr hozzátok? Ő mondott valami rosszat?
2017. okt. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Persze , jár. :) Dehogyis. Teljesen normális körülmények között élünk, fűtés,víz, villany minden megvan. Rend tisztaság, 90nm2 a ház tehát még csak nem is nyomorgunk. Anyagi körülmények teljesen átlagosak. Furcsa lenne ha erre rosszat tudna mondani. Kisfiam is nől és hízik szépen. Semmi kifogásolnivalót nem talált.
2017. okt. 22. 11:22
 24/27 anonim ***** válasza:
80%
Akkor meg van egy véleményed egy szakasszonytól!:))
2017. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, mi van ezzel a sok háborodott, buta, magát istennek képzelő vénasszonnyal!!!

Egyre több ilyet olvasni, mi van (főleg) a fiús anyákkal ma, hogy mernek ilyesmikre vetemedni? Régen hol lehetett ilyet hallani, h jött anyós, aztán fenyegetőzött, meg gyámügyre rohangált meg elszedte a gyereket, nem adja az anyjának - mi ez???


Meg amúgy nem értem az anyukákat sem, például téged, Kérdező.

Gyenge jellemű rokonokat emlegetsz, akik hagyják, hogy az életükbe belebeszéljen. Ez annál is sajnálatosabb, mivel -ha jól értettem- anyósod testvérei lévén, már csak a korukból vélhetően egész családok eletébe dumál bele..... És nincs senki, aki helyére tenné, aki adna kontaktot elérhető pszichiáterra vagy valami, mert ez orvosi eset.


Hozzám már nem járna, Kérdező, akármennyire is a férjem anyja! Alapvető dolog, ha közös a ház, ugye, hogy én nem fogom a saját házamban meghúzni magam, ahogy pl nem várnám el a férjemtől sem. Ha az én anyám nem lenne képes viselkedni, ok nélkül támadná, már megkértem volna, hogy addig ne jöjjön, amíg nem képes más ember házában a minimális tiszteletet a házigazdáknak EGYARÁNT megadni.

Nem kellene, hogy MEGVÉDJEN (?? miért szorulsz vèdelemre, neked nincs szád, fellépésed??) a férjed, már nem szabadna beengedni, meg kell tanulnia, hogy minden sértés retorzióval jár!


Azt hogy lehet megengedni gyereknevelés terén, hogy én vmt okkal, joggal nem engedek a gyereknek, erre ő csakazértis?! Aztán 7 év mùlva ugyanitt megy a panasz, hogy nem bírok a gyerekkel, meg szidják, panaszolják a kölyköt, holott a buta, irigy, orvosi eset "nagymamát" meg a jellemgyenge, nevelésre képtelen szülőket kellene felváltva megcsapkodni!

A szülőknek kötelességeik vannak, Kérdező. A gyerek érdekeit szem előtt tartva, annak legmegfelelőbb testi-szellemi fejlődését kell előmozdítani. Ha ez azzal jár, h konfrontálódnom kell és helyre tenni pár embert, aki hatalomvágyból, irigységből, irányításmániából akár a gyerek életét is elcseszi, akkor nem habozok - egy percig nem fájna a fejem!

2017. okt. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyósod olyan amilyen,nem kell vele foglalkozni és neked találkozni se kötelező vele!!
2017. okt. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Van szám és fellépésem, a férjem azért védett meg mert ezt a hátam mögött mondta nekik és utána mesélte el. Igen megbeszélitük hogy amíg nem lép fel változás teljesen megszakítjuk vele a kapcsolatot. Köszönöm a válaszokat.
2017. okt. 23. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!