Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt megteheti? Nem tudom...

Ezt megteheti? Nem tudom hogyan segíthetnék neki

Figyelt kérdés

Lehet kissé zavaros lesz, de megpróbálom összeszedetten leírni. Barátnőm anyja egyszerűen nem normális. Összeszedett magának egy pasit, amivel nincs is gond, a probléma azzal van, ahogy emiatt a lányával/lányaival bánik. Azt hozzáteszem, hogy addig "férfigyűlölő" volt az exférje miatt, és az exférjével (a lányok apjával) történtek elég mély nyomot hagytak a gyerekeiben. Nos ezzel az új pasival konkrétan beállított, mit sem törődve a gyermekeinek az érzéseivel, konkrétan itt van a pasi, mától idejár, fogadjátok el. És hát a barátnőmnek sem tetszik ez az egész, meg ahogy az anyja viselkedik, és emiatt ellehetetleníti a barátnőm életét, az iskolai dolgait nem hajlandó kifizetni, van hogy napokig nem volt értelmes ennivalója (itt melegételre gondolok, mivel liszt és laktózérzékeny), olyankor én csináltam neki valami ehetőt, napi szinten lelkiterrorban és, fenyegeti, azt is mondta az anyja, hogy őt nem érdekli, akár az utcára is kirakja (a pasi miatt), és itt jönne a kérdésem. Megteheti, hogy utcára teszi. Nagykorú, de még tanuló és nincs saját jövedelme. Én nagyon aggódom, már én is teljesen kikészültem, hiszen tehetetlenül kell elviselnem ezt, mert ha védeni próbálnám, azzal is csak neki ártanék. Az anyja egyébként próbaidőn van, ami talán a malmunkra hajthatná a vizet, de nem tudok senkihez sem fordulni, mivel a felsoroltak egyáltalán nem bizonyítható dolgok.

Remélem nagyjából sikerült érthetően megfogalmaznom.



2017. okt. 16. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

Nem teheti meg, mivel tanul.


Amúgy nem olyan ritka ez, apám 10 éve szarik a fejemre, mióta összejött a mostohaanyámmal.

2017. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy még azt sem adja meg neki, ami jár neki. Már az iskolából is felhívták az anyját, hogy be kéne fizetni X összeget, de a telefont nem vette fel, a barátnőmnek meg azt mondta, majd befizeti, ha megtanul viselkedni. Tőlem meg nem hajlandó elfogadni a pénzt, pedig csak segíteni szeretnék, hogy ne az anyja miatt kerüljön ilyen kellemetlen helyzetbe.
2017. okt. 16. 17:14
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha ilyen fos a helyzet, a barátnőd elmegy dolgozni és költözik, amint tud.


Ennyi a szitu. Én is leléptem, amint összegyűlt annyi pénzem és immár 7 éve feléjük sem nézek.

2017. okt. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
94%

Válasszuk ketté a dolgot.

A szülőnek tartási kötelezettsége van, amíg a gyerek nappali tagozaton első szakmáját tanulja a tőle elvárható ütemben.

A gyereknek semmilyen beleszólása sincsen, hogy az anyja kivel akar élni.

Az általad leírtakból nem derül ki, hogy az anya mivel lehetetleníti el a gyerek életét, illetve hogy a gyerek hogyan viselkedik az anyával szemben.

2017. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Szóval. Eddig rendben volt a kapcsolatuk, de most hazavitt egy pasit, akivel amúgy nincs gond, de hirtelen elkezdett rosszul bánni a lányával, csak mert ott van egy pasi.

Azért ez így elég érdekes. Valamit gondolom a barátnőd is csinál, ha az anyja szerint gond van a viselkedésével.

2017. okt. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy 18 éves lány nehogy már ne tudjon magának főzni valamit :DD
2017. okt. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!