Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Működhet így az együtt élés?

Manó1235 kérdése:

Működhet így az együtt élés?

Figyelt kérdés

Most leszek 2 éve együtt a párommal, nagyon szeretjük egymást. Kb 30 km-re lakik tőlünk egy faluban, nevelő szülők nevelték de az igazi szüleivel is tartja a kapcsolatot, na most az a helyzet hogy van egy tanya a nevén, egy két szobás ház és a hozzá tartozó telek, ( a nevelő anyja vette meg neki annak idején a párom pénzéből) az igazi apja ott lakik régóta már, nincs senkije egyedül él. Az a terv hogy felújítják a házat építenek hozzá konyhát, fürdőszobát, és szeretné párom ha oda költöznék. Elvileg jövőre elkezdenénk a nagy ház építését, ami páromé és enyém lesz, az apja meg maradna ugyan úgy ebben a kis házban, csak egy telken. Na most attól tartok, hogy engem már kicsit modernebb szemlélettel neveltek a szüleim, van mindenről véleményem, amit meg is osztok velük, meg 24 évesen szeretném már a saját életemet élni, nem mondják meg hova menjek meg nem szólnak bele a dolgaimba. Szerették volna ha közös albérletbe megyünk párommal, igazság szerint én is, de a párom részéről a család lehurrogta az ötletet, mondván úgy sem tudtuk volna fenntartani magunkat, miért találok ki ilyeneket,(ő is én is dolgozom). Meg minek mennénk ha kész lesz a ház és ott el lakhatunk?

Meg néha olyan furán tesz az apja, mikor lemegyek hozzájuk mindig elmosogatok rendet rakok kitakarítok rá, és múltkor mentek a boltba, mondom megyek én is veszek valamit, erre mondja hogy maradjak itthon takarítani? Mikor már minden kész volt alapból, és párom is mondta neki hogy most ez mi? Miért ne jöhetne? És tartok tőle hogy ha oda költözöm sok lesz az ilyen konfliktus, sosem élt párkapcsolatban, párom is csak úgy be sikerült annak idején, aztán mikor a papa meghalt az apja keményen alkoholista lett, elvesztette a munkáját, majd mikor párom megszületett akkor tette le a piát. Szerintem nem nagyon értheti milyen egy rendes párkapcsolat. Meg úgy érzem mindig oda akarja láncolni a páromat, elmegyünk valahová, hová mentek? miért mentek? nem jó itt nektek? DE mi megyünk a barátainkhoz, ...hát jöjjenek ők miért ti mentek?

Valamelyik nap meg konkrétan nekem állt hogy, na? eltetted már a 3 havi albérleti díjat letetted? (3 hónapja akartam albérletbe menni) meg mennyi pénzem van??? Hát valahogy úgy érzem nem tartozik rá, a szüleim sem kérdezik meg, max a páromra tartozna, így nem is nagyon válaszoltam a kérdésére. Olyan mintha számon akarna kérni...

Vagy csak én reagálom túl? 24/L


2017. okt. 25. 10:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem fog menni.
2017. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
A pároddal szerintem mennének a dolgok attól hogy nem volt rendes családja, meg kapcsolata. De ez a szülőkkel egybeköltözés nem jó ötlet. Próbáljatok valami mást kitalálni mert nincs az a szerelem ami kibírna ennyi konfliltust. Már most uavarnak dolgok ha együtt fogtok élni elviselhetetlen lesz. Ahogy látom te leszel a házicseléd. Most még a párod megvéd de ha együtt éltek a családdal ő is bele fog fáradni és egy idő után már nem áll ki majd melletted. Nem lehet eladni ezt a telket és saját lakást venni belőle? Haszonélvezettel benne maradhatnának a lakók.
2017. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Lényegében csak az apjával laknánk, a nevelőszülők messzebb laknak itt csak az igazi apukája lenne, de neki is alkalmazkodnia kellene hozzánk nem csak nekünk hozzá.
2017. okt. 25. 10:55
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem reagálod túl. Hallgatnod kell a megérzésedre és ezt az egészet messziről elkerülni. Én is falun élek de tanyára nem mennék semmi pénzért. Hétvégi háznak elmenne. 24 évesen nem gondolom hogy a párodon kívűl mással is össze kellene költöznöd. Ez a férfi látatlanban megmondon hogy bunkó. Én alapból nem takarítanék rá, azt kikell érdemelni, de még hogy meg sem köszöni? Maradj otthon takarítani? Nem értem hogy miért mondják hogy nem lesz albérletre pénz? Építkezni lesz? Vagy azt ők állják? Mert akkor neked tudod mennyi szavad lesz? Ez a dolog így soha az életben nem működhet. És a párod is fura hogy ha otthon lehurrogják akkor már nem is költözhet? Tarts ki a te verziód mellett. Mindenkitől külön a pároddal ketten kell megpróbálni. Egyébként nekem is voltak ötleteim hogy költözzünk a mamámhoz akivel nagyon jóban vagyunk. A férjem kitartott hogy csak ketten külön. Évek óta mondogatom neki milyen igaza volt. Szuper jó együtt de mástól külön.
2017. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
A pasas nem fog alkalmazkodni. Nektek meg nem kellene ha nem mennétek oda. Ne menj.
2017. okt. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
A nagy ház építése pályázatból történik feltéve ha párom megnyeri a pályázatot, ezt a nevelő anyja intézi és novemberben derül majd ki hogy sikerült e vagy sem.
2017. okt. 25. 11:07
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem fog menni így. Azt írod a párod is problémás épp elég lesz vele össze szoknotok és megoldani a problémákat. Nem lenne jó még egy púp a hátatokra. A bácsi meg nem tűnik alkalmazkodónak ráadásul ő van otthon. Neked nimcs pénzed a házban és rokona sem vagy az illetőmek így szólás jogán az utolsó leszel a sorban és az akinek leginkább alkamazkodni kellajd mimdenkihez. Gondold végig ezt bírnád e az ingyen lakhatásért cserébe. Ha van hova mennedd tőlük meg lehet próbálni de számolj vele, hogy lehet rámegy a kapcsolatotok és költöznöd kell onnan valahova. Én biztos nem vágnék bele ilyesmibe.
2017. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
nos majd a saját károdon tanulod meg és sírva fogsz elmenekülni
2017. okt. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Apukához semmiképpen nem költöznék, ha ilyen stílusú. Maximum akkor, ha a házépítés elkezdődik és tudom, hogy csak x ideig kell ezt kibírnom. Egy dátum ismerete szerintem sokmindent megkönnyít. Enélkül biztos hogy nem!

A tanyával nincs gond, én eléldegélnék ott ha jó helyen van. Apuka stílusával van a baj és az a sejtésem, hogy ő már nem az a korosztály, akit meggyőztök bármiről is. Nem hiányzik, hogy generálja a feszültséget köztetek állandóan. Ha fogadni kellene, a teljes vagyonomat arra tenném, hogy apukához költözést követően 5 éven belül mindenki menekülni fog.

2017. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
52%
Ne koltozzetek ossze az apukaval. Nehogy a sok vita feszultseg miatt ramenjen a kapcsolatotok erre az egeszre... vagy maximum, egy kis idore, amig ossze tudtok sporolni valamennyi penzt. Es utana en megprobalkoznek alberletbe koltozni.
2017. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!