Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom megbántódott, most...

Anyósom megbántódott, most mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Helyzet a következő: férjemnek nemrég volt a szülinapja, amire úgy gondoltam, csinálnék valami finom tortát. A sütisütéssel mindig is bajban voltam (nálunk én főzök/sütök kaját, férjem meg sütit :)), ezért anyósomtól kértem egy-két faék sütireceptet, ami szülinapi tortává avanzsálható. Szívesen segített, meg is dumáltuk, megcsináltam, férjem imádta, pipa. A gondom az, hogy később átmentünk anyósomékhoz szintén szülinapozni, amikoris anyós érezhetően távolságtartó, “hideg” volt velem. Kérdezem mi a baj, semmi... ok. Lassan 10 éve ismerem, tudom, mikor kamuzik. Végül apósomból kihúztam, hogy hát anyuka nem csinálhatott szülinapi tortát a fiának, mert én akartam. Köpni-nyelni nem tudtam, egyrészt nem hiszem, hogy a kettő kizárja egymást (sőt, azon sem problémáznék, ha anyósé finomabb, hát ezer éve sütöget könyörgöm...), másrészt nekem erről egy szót sem szólt, hogy ilyen aggályai lennének. És most tiszta szomorú, hogy “nem csinálhatott” tortát a fiának... már csak azért sem értem a szitut, mert köztünk soha nem volt ilyen “versengés” a férjem “kegyeiért”, nem értem, hogy ez most honnan jött. Már arra is gondoltam, hogy talán öregszik...? Nem tudom. Szal a lényeg, hogy most nem igazán tudom, mit kezdjek a helyzettel, ez konkrétan ma délutáni sztori. Tudom, hogy másoknak sokkal nagyobb bajuk van az anyósukkal, szal ez nem egy világ problémája, de tényleg sikerült akaratomon kívül megbántanom, és nem tudom, h most mit tegyek... beszélnem csak okosan szabad vele erről, mert ha megtudja, h apósom elkotyogta a baját, akkor duplán megbántódik majd. Már arra is gondoltam, h csinálok egy mini-szülinapi bulit a férjemnek, és megkérem, h csináljon oda egy tortát... vagy ez nagyon erőltetett? Mit gondoltok?

2017. nov. 10. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá megint és utalj rá, hogy ne nézzen hülyének tudod, hogy baj van, nem szeretnéd megbántani, stb. Vedd rá, hogy mondja el és akkor meg tudjátok beszélni. Nem kell ezen túlpörögnie anyósnak, megbeszélitek és megnyugszik remélhetőleg. :)
2017. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Igen, erőltetett és ne menj bele a játszmájába.


Ad 1, ha nem tudja közölni, mi baja, így járt, de a passzív-agresszív "semmi" undorító

Ad 2, ha ennyi esze van, duzzogjon csak

2017. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden évben ő szokta férjed szülinapi tortáját megsütni egyébként?


Nézd, nem te bántottad meg, mert az égvilágon semmit nem tettél, ami bántó, hanem ő bántódott meg. Nagy különbség. Ezt megbeszélni is idétlen, mégis mit lehet mondani erre? Ne tessék haragudni, hogy sütöttem egy tortát a férjem szülinapjára? Nevetséges.


Viszont valami logikátlan nekem a sztoriban. Vagy apósod tévedett, és mégsem ez a baja, vagy ha ez a baja tényleg, akkor nehezen hihető, hogy eddig sosem volt "versengés" kettőtök között, csak talán te eddig nem így fogtad fel, vagy nem vettél róla tudomást. Nem hiszem, hogy 10 év után jutna eszébe először versenyezni.....

2017. nov. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Hát először is köszi - jó volt olvasni egy olyan meny szemszögét, aki nem “gyűlölöm az anyósomat, mert szereti a férjemet”, vagy “anyósom levegőt merészelt venni az újszülött gyerekem felett, a szemétláda” és hasonló zsigeri anyósgyűlölő. Respect.

Azt gondolom, hogy anyósod valóban öregedhet - ez a tipikus kommunikációs probléma, hogy elképzel/beképzel vmit, ami nincs is, de nem akar útban lenni/belepofátlankodni a gyerekek életébe, de azért olyan szívesen sütött volna egy tortát... stb., szóval amellett, hogy itt valóban miatta siklott el a dolog, tök jó, hogy te ilyen kedvesen, türelmesen akarod megoldani a helyzetet. Amúgy a kérdésedre válaszolva szerintem mehet a plusz szülinapi buli, jó ötletnek tűnik. Persze nem kell nagy hűhó, sőt, a férjednek el is mondhatnád az apropóját; ugyanis lehet, h mostantól tényleg jobban oda kell majd figyelnetek az anyósodra, ha ez egyedi eset (a leírásodból annak tűnik), akkor esélyes, hogy a korral csak rosszabb lesz...

Nem vészmadárkodni akarok, de kitartást - és ugyanilyen pozitív, kedves hozzáállást kívánok! :)

2017. nov. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Kérdezz rá újra, ha már lenyugodott hátha elmondja.

Ha jókat szokott sütni, kérd meg hogy karácsonyra süssön nektek valami finomat, mert neked inkább a főzés az erősséged.

2017. nov. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Anyós megbántódott...

Kit érdekel?!

2017. nov. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Ő bántódott meg.

Hol létezik a probléma? Ha nem a te elmédben, akkor miért neked kéne tenni bármit is? O.o

Ti emberek annnyira ésszerűtlenül tudtok néha "gondolkozni".

2017. nov. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem dolgozd fel :D
2017. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért nem tudott sütni, mert te elvitted a receptet. :D

Az utószülinap tényleg elég erőltetett lenne, de most jönnek majd az ünnepek. Beszéld meg a pároddal, hogy szólja el egy-két hét múlva magát, hogy de megenne megint tortát.

2017. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta hogy a szülinaposnak csak egy tortája lehet?
2017. nov. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!