Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Másnak is ilyen az anyós/após?...

Másnak is ilyen az anyós/após? Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
Nem mondanám úgy igazi anyós és apósnak mert nem házasodtunk még össze de sok éve együtt vagyunk és az összeköltözést tervezgetjük. Ők eléggé konzervatív szülők egyébként, pedig 41, és 44 évesek. Amikor megismerkedtünk még nem voltam 18 , és a barátomat tiltották tőlem, ha nem ért haza időben, vgy lekéste a buszt. Ez már változott mert kiállt magáért, de ha nem világosítottam volna fel hogy nem normális hogy ő felnőtt emberként be van osztva az ideje, meg tiltva van dolgoktól, és nagy nehezen de belátták hogy igaza van, és enyhültek. Pedig akkor is már elmúlt 18. Amikor akartunk náluk egy kicsit is egyedül lenni vagy önállóan csinálni valamit pl megsütni egy tojást, rántottát, vagy valami sütit, amikor én évek óta sütöttem tortát, anyós meg egyet sem, és egy muffint alig tud összerakni végig mellettünk állt és átvette helyettem az egészet. Ha bent voltunk a szobánkban folyton menni kellett ide oda segíteni boltba menni, és jött a kiabálás ha megmondtuk hogy kettesben szeretnénk lenni. Amikor az apjával beszélgetek akkor mindig az lesz a vége hogy ő mennyire többet tapasztalt mint én, és hülyének néz. Pedig nem is okoskodtam volna vagy bármi, csak általánosít folyton minden dologban, pl hogy milyenek a nők és mondom hogy én nem csinálom ezt, akkor is jön a mit szólsz bele én mindent jobban tudok. A párommal is ilyenek sokkal jobban. Mosni magára is alig moshat, mert jön a mit képzelsz miért nyúlsz hozzá, és kiabálnak, ha a párom meg ideges lesz és mondja hogy nyugodjon már le, csak mosni akart, akkor jön a mit képzelsz , itt én vagyok a főnök. Én nem látogatom őket, mert egyszerűen 5 perc múlva felforr az agyvizem, és volt hogy addig nem ehettünk náluk azt amit akartunk amég nem ettünk levest... Meg ilyen hülyeségek voltak. Akkor is beszólogatnak ha nem náluk vagyunk hanem kijelentjük hogy mit fogunk csinálni . Hogy az milyen hülyeség én jobban meg tudtam volna csinálni. Ja igen ami nagyon megy hogy tisztelni kell a szülőt, és bármiben más a véleményünk már jön hogy tiszteletlen vagy stb. (Már nem bántásból de kb lerombolták a párom önbizalmát a viselkedésükkel ezen nincs mit tisztelni akkor sem ha idősebbek) Volt valakinek ilyenben tapasztalata? Most abban bízom hogy összeköltözünk hamarosan és elég messzire és én már 1 éve nem beszélgetek velük pont ezek miatt, és remélem megoldódik a probléma. Csak ahogy telefonálunk, meg vannak helyzetek ahol még mindig az ő keresztbe tevésüket kell hallgatnom, meg a beszédüket és nagyon felidegesít. Ha a párom helyreteszi őket csak olaj a tűzre volt hogy majdnem verésig fajult a dolog. De érdekes módon valamikor meg pont az ellenkezője a viselkedésüknek és néha tudnak normálisak is lenni. Nyilván nem akarja megszakítani a kapcsolatot a szüleivel, de talán jobb ez így hogy ritkábban látogatja majd őket.

2017. nov. 21. 21:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
19%
Én úgy dobnálak ki a házamból, hogy a lábad sem érné a földet. Remélem a fiam nem ilyet fog összeszedni. Mi a titok? Jól cumizol?
2017. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Na mielőtt még jönnek az ilyen válaszok hogy mi az hogy a szülei házában azt esszük amit akarunk stb, kifejteném hogy volt hogy meg volt parancsolva hogy jöttök enni, és akkor is megkínáltak ebéddel amit éppen főzőtt de meg volt szabva pontosan hogy mit előszőr, hogyan, mert akkor nincs második. Szerintem meg az, hogy sütit próbáltunk sütni amihez én hoztam alapanyagot, és az egész családja ehetett volna belőle mert igazából nekik is sütöttük volna, és legalább nem kellett volna nekik megsütni, de ez sem volt jó. Mert ő csinálta meg, ráadásul leégetve. Amúgy első kommentelő, megértem hogy feszült vagy valami miatt de ne rám hárítsd ezeket :) köszönöm.
2017. nov. 21. 21:58
 3/24 anonim ***** válasza:
63%

És te jól cumizol első? Ja, nem. Biztos azért vagy ilyen megkeseredett.

Kérdező, a szülei majd megszokják, hogy elmegy a fiuk, ki repül a fészekből. Irányításmániások.

2017. nov. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ha sütni akart magának valami fagyasztott dolgot, amit egyébként az anyja is sütött, akkor rögtön kivette a kezéből és át kellett mennie a mamájához sütni mert oda álltak a konyha elé hogy ő bizony nem fog itt sütni semmit. Nagyon durva.
2017. nov. 21. 22:05
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
A párodnak kell majd határozottnak lennie, ha ott hagyjátok ezt a diliházat, és csak időnként jártok vissza látogatóba, javulni fog talán a helyzet. Anyám ilyen volt, borzasztó volt együtt élni vele, de otthon még nem tehettem semmit. Aztán elköltöztem. Anyám egyszer nálunk volt látogatóban, elkezdett parancsolgatni. És akkor azt mondtam neki, magam sem értem, hogy hogy mertem megtenni, hogy amikor nálam vagy, akkor itt nem parancsolgathatsz nekem. Ledöbbent, de utána viszonylag normálisan viselkedett.
2017. nov. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%

Adok két jó tanácsot!

1.Soha ne szidd a szüleit bármennyire is abnormális a viselkedésük, mert neki attól még a szülei.Mindig finoman add tudtára a szüleivel szembeni aggályaidat.

2. Olyan messzire költözzetek, amennyire csak tudtok!!!

2017. nov. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%

A barátommal egész addig nem foglalkozott se az anyja se az apja amíg én képbe nem jöttem.(elvált szülők)

Aztán mikor együtt voltunk sose tetszett nekik, eleve úgy mutatkoztak be nekem “hogy engem csak a pénzük erdekel”

De voltak ennél durvább dolgok is, amivel engem megbántottak.

Az elején úgy voltam vele adok nekik egy ujabb esélyt mer mégis csak a szülei, adtam, és ismét szemetkedtek megbantottak bunkóztak stb, OK NÉLKÜL!

Nos én arra jutottam hogy azért ilyenek mert egyszerűen irigykedtek ránk, de tényleg. Tipikus azok a szülők akiknek faj hogy már nem fiatalok, faj nekik hogy boldogtalanok, úgy öltöznek úgy viselkednek mint a tinik..irigyek voltak a saját gyereküket is, hogy ő boldog és fiatal velem együtt..Nem csináltunk semmi rosszat mégis belekötöttek mindenbe, mindenért leszoltak engem pedig semmit se csinaltam és úgy voltam vele ilyen megkeseredett életű emberekkel nem szabad foglalkozni. Így hat az anyjaval egyáltalán nem beszélek már, egy veszekedés óta.

Az apjával meg csak akkor ha nagyon muszaj, mivel vele el és néha átmegyek, de kerülöm őt is ahogy tudom, egyikkel se beszélek, egyik véleménye se erdekel, és nem is fog, semmibe se szólhatnak bele, nem őket kell szeretni hanem a gyereküket azaz a páromat.

Tehát ha van náluk valami szülinapi buli ilyesmi, vagy program, meg arra se megyek el.

2017. nov. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok. Apummal én sem tartom a kapcsolatot és még egyszer sem látta a páromat máris elítélte, és a barátom nem szívesen akarja látni, ezt megértem. De akkor ő is értse meg hogy a szüleivel nem akarok találkozni. Csak félek attól hogy mi lesz ha gyerekünk lesz. Vagy ha esküvő. Ő mindenképpen meg akarná hívni őket, de én meg nem akarok ez miatt az esküvőmön gyomorgörcsben lenni, hogy megint beleszóljanak majd mindenbe. Aztán ha esetleg gyerek..Oké vigye el hozzájuk nyugodtan, de lehet hogy őt is így próbálják majd megnevelni, én azt tuti nem hagyom. Nehéz helyzet ez...
2017. nov. 21. 22:56
 9/24 anonim ***** válasza:
44%

Irànyitàs mània , ha egyke gyerek akkor meg főlleg meg akarnak szabni neki mindent .

Baràtnőm szülei is kb ilyenek voltak , de amikor be mutatott nekik màr elején eléggé taplók voltak , hogy " ekkora paraszt nem tud rendesen fel öltözni" ... stb volt eleinte , csak a baki pont az volt , hogy én melobol mentem oda és nem öltönyben szokàs a tetőt àcsolni :D

Elöbb utobb meg szokjàk .

Kedves anyósom tudom , hogy nem szivlel , mert a lànyuk nem egy irodai mérnkökhöz ment , de ez van . Apóssal meg jól ki jövök ő is épitő ipari melós így van közös téma az öreggel .

Anyós mindig be szologat meg kritizàl , de közel 6év alatt meg szoktam , hogy ilyen .

Amikor össze költöztünk na akkor volt àm balhé , hogy többet nem tud a lànyànak főnökösködni...

Össze költöztök azért hetente hétvégén 1 napot ki lehet bírni el kell menni làtogatóba meg a pàrod àlljon a sarkàra ha màr együtt éltek akkor fog rà jönni , hogy a pici fia nem kis gyerek màr akit irànyitgani kell , hanem felnőtt férfi .

2017. nov. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
67%

Kíváncsi leszek, ha összeköltözöl a pároddal, és jön anyós a házadba, és nekiáll sütni, főzni, ja és akkor toppan be, amikor akar, te mit fogsz szólni.

Mert te most ugyanezt csinálod az ő otthonában.

2017. nov. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!