Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Többnyire miért a nők vannak...

Többnyire miért a nők vannak rosszban a párjuk szüleivel?

Figyelt kérdés
Vagy szimplán nem kedvelik. Tudom a férfiaknál is előfordul, de a körülöttem lévőknél inkább az anyós/após-meny kapcsolat az ahol valaki nem szívleli a másikat, vagy egyiránt egyikőjük sem bírja. Például barátnőméknél most jön a baba, az anyósa szinte végig szidja, barátnőm ahogy teheti nem is találkozik vele,de nem tiltja el tőle a gyereket, de sokat nem is láthatja (főleg mikor ő is jelen van.)

2017. nov. 15. 07:55
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Bár ebben a kapcsolatban a barátnőm párját sem szívlelik anyósék, de a lányukért kibírnak vele egy félórát
2017. nov. 15. 07:59
 2/23 anonim ***** válasza:
74%

Mert genetikailag, fejlődéstörténetileg egy nő minden más nőt riválisának tekint. Ezért van a szépség- és divatipar is, hogy a nők kiemelkedjenek, és az "alfahím" észrevegye őket. Színtiszta természetes ösztönök.


Nade az anyák-fiúk között is van kapcsolat, más mint anyák-lányok között, persze ennek vannak elborultsági fokozatai.

Lényeg hogy az anyának és mondjuk a srác párjának is a srác maga egy fontos pont az életben. A srác viszont két nővel osztja meg a figyelmét, kettő neki a "legfontosabb".

Az anyának az anyai kötődés miatt esik ez rosszul (elég jó-e ez a lány az én kicsi fiamnak, aki csak az enyém volt), a lánynak meg stabilitás szempontjából (számíthatok-e erre a fiúra, mellettem - és a leendő gyerekünk mellett - áll-e majd vagy inkább az anyját választja).


Persze egy normális psziché az anya és a lány részéről elfogadja, hogy mindkét szerep fontos, és ideális esetben a srác is tud prioritásokat fenntartani. De ha ezekből csak egy szereplő nem kiegyensúlyozott, jön a furkálás, veszekedés, stb.


Bár visszafogottabban, de jelen lehet após-vő között is, hasonló dinamika miatt, de a férfiak mindig genetikailag jobban hajlottak a csapatban dolgozáshoz - ha csak nem két alfahím kerül össze, akkor valószínűleg nem lesz közöttük hosszantartó súrlódás.

2017. nov. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Úgy látszik, változnak az idők. Eddigi életem hatvan évében úgy tudtam, hogy az anyós („drága mama”) a nő anyja, s a férfiak lelkét marja.
2017. nov. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Anyatigrisek és valóban szerelmesek a kicsi fiukba. A többi intelligencia kérdése, férjem anyja nagyjából 10 évig nem tudott leállni, addig folyamatosan győzködte a férjemet, hogy hagyjon el, jól tönkre is ment a kapcsolatuk, most már nyugisabban viselkedik.
2017. nov. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
A nők általában sokkal jobban rivalizálnak,akár anya-lánya, tapasztalatból mondom.
2017. nov. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
14%

A nők ilyenek. Depressziósak, ideg betegek, gyógyszer függőek. Bár ezeket nem ismerik el, mert ha elismernék akkor lehetne rajtuk segiteni.

Ezért a legtöbb esetben hogy ezt el tudják a férfiak viselni, alkoholhoz nyúlnak.

2017. nov. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem, a mefigyeléseim szerint, ez a "két kakas egy szemétdombon" szindróma.
2017. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy vettem észre, hogy ez teljesen független a nemtől.

Talán annyi, hogy a nők jobban megbeszélik az ilyen dolgokat. Ezért erről többet hallani. Pl. itt.

De ha az ismerőseimen végignézek, akkor arányaiban ugyanannyi férfi van rosszban a párja szüleivel, mint amennyi nő. És általában nem is ok nélkül. Nemcsak rivalizálásról van szó, hanem konkrét dolgokról.

2017. nov. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

1) egy nőbe mindig sokkal többet kötnek bele, egy férfitól kevesebb dolgot várnak el. Ezért az anyós is, és a meny is nagyobb eséllyel kapja az ekézést mástól. Náluk már abba is belekötnek kb., hogy milyen színű babakocsit vesz. Ha a tisztasággal, házzal, lakberendezéssel, pénzköltéssel van a probléma, mindig a feleséget veszik elő.

2) a fiús anyák sokkal szélsőségesebben viselkednek, mint a lányos anyák vagy úgy zusammen az apák. Vagy ki akarják nevelni maguknak a házi ezermestert és csicskát, vagy csak simán bele vannak szerelmesedve, meg a nők hajlamosabbak a rivalizálásra. Főleg mert az kb. az 1. pontból következik, hogy ők jobban akarnak bizonyítani minden csipcsup ügyben. A meny meg ugye "elvette a fiacskáját".

3) a gyereknevelés mindig sarkalatos ügy, és a mai magyar társadalmi berendezkedés szerint még mindig a nő nevel jobban, többet gyereket (ő marad otthon, akkor is, ha többet keres, tőle várnak el többet, a férfi akkor már szuperapu, ha néha eljátszogat a gyerekkel... de anyu etesse, anyu mosson-főzzön rá, anyu nevelje meg)

2017. nov. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
Csoda tudja, sok vén hárpia van. Az én apai nagyanyám például sosem bocsájtotta meg Anyámnak, hogy lány lettem. Nem is beszélt utána se Anyukámmal, se az anyai nagyszüleimmel, rólam pedig tudomást sem vett.
2017. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!