Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom csak a fia előző...

Anyósom csak a fia előző házasságából származó 2 unokáját szereti, az új házasságból született kicsit semmibe veszi?

Figyelt kérdés

Hogyan kezeljem ezt, ha a kicsi nagyobb lesz? Hogyan magyarázzam meg neki, ha a nagymama csak a nagyobb lányokat szereti, őt nem, hogy erről nem ő tehet?

A férjem már 3 éve elvált volt, amikor találkoztunk.


2017. dec. 15. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Te és a gyerek ne látogassátok anyóst.
2017. dec. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Először is meg kell tudnod, hogy ennek mi az oka.

Valószínűleg nem ellenetek szól, csak az anyós sajnálja az unokáit amiatt, hogy a szüleik szétmentek, és nyilván ez érzelmileg megviselte őket. Anyósod még nem tudott túllépni azon a szép képen, aki a fia kis családjáról élt benne. Egyetlen nagyszülő sem vágyik arra, hogy az unokáinak más-más anyjuk legyen.

Próbálj vele (nem számonkérően, hanem megértéssel) beszélgetni erről.

2017. dec. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Szíve joga ehhez.

Neked pedog szíved joga nem vinni hozzá a gyereket, és nem találkozni vele.


Persze, beszélj vele, ha tudsz, hogy ennek mi az oka, hogy így viselkedik, de gyanítom, nem fogja szemtől szemben vállalni a gondolatait.


Erre csak azt lehet mondani, hogy sajnos ilyen kockát dobott a sors, ha ennyire nyilvánvalóan különbséget tesz a 3 unoka között, akkor lehet jobb is, ha nem keresitek fel túl gyakran anyóspajtást.


Férjed mit szól ehhez? Próbált már beszélni az anyjával? Feltűnt neki a helyzet?

2017. dec. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Hány éves a két lány, és mennyi idős a Te picid?

A lányokkal nyilván rengeteg időt töltött, amikor picik voltak, ő még fiatalabb volt, jobban bírta a kiképzést, stb.

Nem ritka az sem, hogy a nagyszülő pl. az egyik gyereke gyerekével szorosabb köteléket alakít ki mint a másik oldali unokájával, mert több időt lehet vele együtt, vagy jobban hasonlítanak egymásra, jobban egy hullámhosszon vannak, stb. És az ugyanattól a gyerekétől származó unokáival is lehet ez.

Ha a tiéd még pici, persze hogy nem alakulhatott ki olyan mély kapcsolat. Ha távol tartod tőle, akkor meg nem is fog soha.

2017. dec. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Menjetek a te szüleidhez. Anyóssal ne foglalkozz. Ha őt nem érdekli a gyerek, akkor nem is kell odavinni hozzájuk.
2017. dec. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Ez miben mutatkozik meg egész pontosan? Valóban fontos az is, hogy mennyi idősek a gyerekek.

Ennyi infó - nekem legalábbis - kevés. Ez alapján semmi hasonlót nem mondanék a gyerekemnek, azzal csak még jobban elmérgesít(het)ed a helyzetet.

2017. dec. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell gyakran látogatni, ez van. Én sem voltam soha elég jó az anyai nagyanyámnak, pedig a szüleim első és egyetlen házasságából születtem.

A nagyobb tesók egyébként hogy viszonyulnak a kisebb féltesóhoz?

2017. dec. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
61%
Nálam is hasonló a helyzet.. Az én mamám nem szeret minket, csak a másik unokáit.. Ha odamegyünk, nem fogad szívesen, nem örül nekünk.. De a másik unokáit nagyon szereti.. Nem gyakran járunk hozzá, szerintem ezek után se fogunk sokszor átmenni hozzá.. Hát, sajnálom..
2017. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%

A legjobb amit tehetsz, ha próbálsz anyóshoz normálisan hozzáállni, folyamatos korrekt magatartással jobban hathatsz rá, mint dumával.


Pl. ha karácsonykor átjön lássa, hogy rendezett a lakásotok, finom az étel, nyugodt a légkör, boldognak látszatok. Étel, desszert, kávé időben legyen a helyén, de úgy hogy ne akard őt külön a többieknél látványosan jobban kiszolgálni. Beszélgetésnél is legyél tapintatos, kerüld pl. a számonkérést (miért nem foglalkozik közös gyereketekkel...), bizalmaskodást, túlzott kedvességet, mesterkélt jópofizást. Ne érezze azt, hogy most neki bármit is el akartok adni (te és gyereketek érdemes szeretetére).

2017. dec. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Nagyapám csak a fiú unokáját szerette, engem, lányként nem. Nagymamám kompenzált meg veszekedett is papával miatta, különösebb eredmény nélkül. A család többi tagja sem szereti az új unokát?
2017. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!