Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezelnétek az ilyen...

Hogyan kezelnétek az ilyen anyóst?

Figyelt kérdés

Anyósom a kezdetektől elvárja, hogy hordozzam hozzá, altassam ott a gyereket. Még mindig szopik éjjel is, az elvárása teljesen irreleváns.


Én kértem többször is, hogy jöjjön fel este 5 után, bármely nap jöhet. Neki olyankor késő....

Mikor segítség kellett volna nekem egy küzdő gyerekhet oltáskor, azt mondta, azt a sírást inkáb meghagyja nekem.

A sértődés egyre kiélezettebb.

Nem vágja, hogy neki kell alkalmazkodni a gyerekhez és nem nekünk hozzá.

Én itthonról egyéni vállalkozóként, szabad időbeosztásban dolgozom, gyerek velem, férjem 2 műszakos.

Nekem is kéne segítség, de azt még sosem kérdezte meg, nekem mikor jó, hanem csak azt mondja, neki mikor lenne jó.

Estékre is azért hívtam, hogy jobban tudnék főzni.

Férjem kioktatta, erre ő közölte, ő este fáradt, majd mikor lesz szabad ideje, elviszi a gyereket, mert úgy nem tud semmit csinálni vele, hogy én itt vagyok...

Nem mertem visszavágni, hiszen férjem elég durván okította ki és nem volt foganatja, akkor ezek után még örülök, ha azt mondja, "én nem haragszom rátok".


Nem fogja tudni elvinni, mert a fiam foggal-körömmel küzd minden ellen, ami nem tetszik neki és még egy új sapka is ilyen, nem hogy alig látott személy fogja és elviszi... Nincs autóm áthordozgatni!


Nem akarok több veszekedést, csak hogy normalizálódjon már ez a helyzet.


Kb. havonta fél órára látja....


Mit tennétek a helyemben?


2017. dec. 16. 07:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
45%

Ebben az influenzaidőben csúnyán meg lehet fázni, tehát el is lehet szeparálódni az anyóstól.

Majd lenyugszik. Karácsony után már be is lehet neki majd adni, hogy most sajnos nagyon betegek vagyunk.

2017. dec. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
9%

Varj egy kicsit, megprobalom leforditani:


Tehat csicskaztatod a nagymamat es meg arra sem vagy tekintettel, hogy neki mikor megfelelo (?) Roppant egoista gondolkodas. Meg a fiat is rauszitottad, hogy az legyen amit Te akarsz?!

Te egy harpia vagy ... igazi hazisarkany!!!


"Estékre is azért hívtam" ... ja, hogy Te odarendelgeted? Vezenyelsz? :) Mondom, hogy sarkany vagy!

2017. dec. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
80%

ma 07:37-es: látom, a szövegértelmezés nem megy neked!


A kérdezö NEM csicskáztatja az anyóst, márcsakk azért sem, mert ha MEGKÉRI, hogy vigyázzon a gyerekre, akkor sem jön hozzájuk, hanem az anyós azt várja, hogy a kérdezö vigye az anyóshoz a gyereket, amikor az anyós untakozik!


Az meg, hogy estére (meg)hívja, hogy fözni IS tudjon neki mint vendégnek, tényleg szörnyü dolog!

2017. dec. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, értelmezd már amit kérdező írt... -_-

Egyáltalán nem ugráltatja az anyóst, de gondolom egy pici gyerekkel te minden nap útra kelnél, úgy hogy megfázhat, elkaphat valamit, nyűgös, és még szopik.. Hát gratulálok

Kérdező, elég nehéz helyzet, főleg hogy már férjed is kioktatta és így se fogja fel hogy mi van. Mindenesetre semmiképp ne engedd hogy kettesben legyen a gyerekeddel

2017. dec. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%
Mi a kérdés? A te gyereked, anyós a se.ggét verheti a földhöz, akkor is az lesz amit te a gyerek érdekének látsz. Ő meg hagy fújja föl magát.
2017. dec. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Biztos én sem vagyok tökéletes ember, de amíg a konyhában főzök, addig 1-2 órát játszhatnának... Beszélgetnünk sem feltétlenül kell.

Már hajlok arra, hogy vigye.

Meglátjuk viszi-e vagy csak eddig ezzel védekezett. Mert ha ezek után érte se jön, akkor végképp nincs kérdeznivaló. Azt mondta, most még elfoglalt, majd ünnepek után....

2017. dec. 16. 08:04
 7/31 anonim ***** válasza:
39%
Én sem hurcolnám a gyerekem egy olyan anyóshoz, aki nekem soha nem segít, főleg amíg nagyon kicsi a baba, de az anyós miért nem mehet este 5 előtt? Miért kell az oltáshoz, amikor eleve ott vagy te, az orvos és az asszisztens, esetleg a védőnő is? Oda sem férne.
2017. dec. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
Biztos, hogy oda nem adnám. Ha nem tud vele semmit kezdeni úgy, hogy én is ott vagyok, akkor ne csináljon vele inkább semmit. Főleg, ha havonta fél órát találkoznak... Ennyi erőből egy tök idegennek is lepasszolhatnád. Látni szeretné az unokáját? Menjen át. Ja, hogy úgy már nem jó? Akkor sorry, majd ha nagyobb lesz a gyerek, esetleg elviheti.
2017. dec. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy meg. Gyerek mellett is simán el lehet végezni mindent otthon. Nem kell ahhoz az anyós segítsége. Pláne hogy igy áll a dolgokhoz- én ugyan nem támaszkodnék rá semmiben, úgyis a képembe vágná első adandó alkalommal.
2017. dec. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Mert ebéd, aztán nagy nehezen 1-2 körül elaltatom, majd átlag 3 órát alszik. 5-re összekapjuk magunkat. Délelőtt mindig fix dolgaim vannak és valamikor sétálnunk is kell. Arra is jöhetne, csak az sem elég jó, attól tartok.

Egész nap megyek reggeltől estig, sok a dolog minden nap, de az esték nyugisabbak.

6 hós korától ketten a védőnővel se tudjuk lenyomni vagy leültetni a mérlegre, akkora testi ereje van :)

Szinte mindenki a férjével megy oda, azt látom. Ezért gondoltam, én is kérhetek kis segítséget. Hideg időszakban elég sok réteget kell levenni, majd visszahúzni, plusz a mérés, szuri, meg sír az összes gyerek, egymást siratják szinkronban, ő pluszban menekülni is próbál... De azóta is megoldom egyedül akkor, végül tényleg könnyebben kezelhető volt a fiam a kötelező orvoslátogatáskor, mint hittem.

2017. dec. 16. 08:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!