Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom folyton kiveszi a...

Apósom folyton kiveszi a babámat a kezemböl. MIT tegyek?

Figyelt kérdés
Ha nálunk vannak, mindig ezt csinálja. Gyakran jönnek, heti 2 szer minimum. Multkor elvitt minket oltásra(ferjem üzleti úton), kikapta a kezemböl többször is. Annyira feltünö volt, hogy a doktornö rászólt. Mégis MIT képzel?

2018. jan. 18. 22:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Ne hagyd, szólj rá (de hiába van erőfölényben, csak nem fogja erőszakkal elvenni, nem? vagy megvárja, míg nem figyelsz maximálisan és hopp? akkor tényleg szólj), végső esetben pedig ne maradj vele "védelem nélkül" egy helyiségben. Ha a férjed vagy más megbízható ember nincs, akkor ne engedd be, ha nem ért a szóból.

Én leordítanám a fejét (persze messze a kicsitől), ilyet normális ember szerintem nem csinál, max. amíg meg nem mondják neki, hogy NE.

2018. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Le kéne állítani őket, nem kell, hogy hetente kétszer jöjjenek, hagyjanak benneteket a kis családotokban élni. Ezt a férjednek kéne lemeccselnie velük.
2018. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Mondtad neki, hogy ne csinálja? Lehet hogy ennyire egyszerű lenne a megoldás.

Ha mondtad és mégis csinálja, akkor szedd össze a férjed és határozottan húzzátok meg a határt, legyen egyértelmű, hogy mit szabad és mit nem. Valószínűleg sértődés lesz, de vagy a sarkadra állsz, vagy továbbra is semmibe vesz majd.

2018. jan. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Én is azon a véleményen vagyok, hogy tisztázzátok le vele ezt a helyzetet. A férjeddel együtt, egyedül semmiképpen sem. A későbbiekben problémát okozhat, hogy feljogosítva érzi magát arra, hogy érvényesítse az akaratát veled és a kisgyermekkel szemben.

Hirtelen szokta kikapni a kezedből a kisbabát? Hogyan zajlik le pontosan?

2018. jan. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Sokat van a férjed üzleti utakon? Talán pótapát akar játszani az apósod. Vagy elsősorban a FIA gyerekének tekinti a kicsit, téged pedig csak egy többedrangú családtagnak, aki megszülte, eteti, pelenkázza, de több köze nincs hozzá. Durván hangzik, de meglepően sokan gondolkodnak így.

Már az is illetlenség, ha valaki a telefont/poharat/kabátot kapja ki a kezedből, na de ha a gyerekedet?! Én semmiképpen nem engedném. Ha nyúl a kicsiért, szólj rá és fordulj el.

Jobb lenne, ha egyedül tudnál kiállni magadért, szerintem csak rontasz a helyzeten, ha arra vársz, hogy majd a férjed megvéd, meg majd ő megbeszéli az apjával, te meg figyelsz a háttérből. Ezzel csak még jobban megerősíted az apósodban, hogy gyenge vagy és a férjedtől függsz teljes mértékben.

Nem tudom, amúgy milyen a viszonyotok, nem mindegy egyáltalán, hogy egyébként jóban vagytok vagy pedig kezdettől fogva rühellitek egymást.

Mindenesetre próbáld egyszer úgy időzíteni, hogy amikor átmennek, akkor aludjon a gyerek, te pedig ülj le szépen apósoddal és egyenesen kérdezz rá, hogy mégis miből gondolja, hogy csak úgy kikapkodhatja a kicsit a kezedből.

Mondd meg neki határozottan és keményen, TE, nem a férjed, TE mondd meg neki, hogy többet ne csinálja. El kell érned, hogy tiszteljen.

2018. jan. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Carragher_x ***** válasza:
70%

"Mégis MIT képzel?"

Azt, hogy az unokája? Egyébként hogy lehet "kikapni a kezedből"?:D

"MIT tegyek?"

Mondjuk ne add neki oda, ha zavar, hogy megfogja? Vagy netalántán nyisd ki a szád, hogy rajtad kívül más is hallja a gondolataidat és óhajaidat?

2018. jan. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%
Hogy tudj kivenni a kezedből ha te nem akarod? Amúgy valószínűleg azt képzeli hogy az unokája... És miért a doktornő szólt rá, miért nem TE?
2018. jan. 19. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
21%
Azért, mert szereti :) Engem inkább a heti kétszeri nyakatokra mászkálás aggasztana, nem hagynak titeket élni.
2018. jan. 19. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%
Az unokája, ha sokkallod szólj neki, kérd meg, hogy kevesebbet csinálja pl, de szerintem örülj neki, mert valszeg szereti, mást sajna még az apja se, nem hogy papa...
2018. jan. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
58%
Nekem anyósom a pocakfogdosással volt igy. Megmondtam neki mikor már nagyobb volt a hasam h feszül,fáj meg amugy is csak páromtól szeretem ha simogatja. Párom is ráorditott h ne fogdosson nem szeretem ennek ellenére nem egyszer bepróbálkozott. Utána rászoktam h vagy álljon valaki köztünk vagy 2 lépés távolság ha be akarna támadni elfordulok...gyerekkel ugyanez megoldható.
2018. jan. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!