Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan kezelnétek azt a...

Ti hogyan kezelnétek azt a helyzetet, hogy a tejallergiás 3 éves kisfiam tejcsokit kapott a férjem teljes családjától Húsvétra?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagy kedvvel készült a locsolásra, verset gyakorolt, kiöltöztünk, stb. A férjem nem tudott látogatóba jönni, mert lebetegedett. Kisfiam a férjem családjától- anyósom és 3 sógornőm- csokitojásokat és nyuszikat kapott. Ezzel az a probléma, hogy súlyos tejfehérje allergiája van,egy éve szigorú diétán vagyunk. Természetesen mind tudtak az allergiájáról. Egész nap én voltam a gonosz, mivel nem engedtem, hogy megegye a csokit. Mikor este felhívtam őket, hogy ez mégis mi volt, anyósom közölte, hogy nem gondolta, hogy a férjem nélkül megjelenünk, nem érti mi a gond, egyem meg én, legalább még nagyobb lesz a seggem. Csak szerintem betegek ezek az emberek? Hogy menjek oda legközelebb ezek után? Egyébként 17 éve vagyunk a férjemmel házasok, sosem fogadtak be, de így még nem viselkedtek.

2018. ápr. 3. 03:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
14%
És karácsonyra mit kapott, tavaly húsvétra mit kapott ??? Csak mert karácsonykor is volt szaloncukor, mikuláskor mikulás figura, tavaly meg húsvét és akkor kettő volt.
2018. ápr. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Tavaly Húsvét után lett kész a lelete, azóta tartjuk a diétát. Mikulásra semmit sem kapott tőlük, Karácsonyra pedig összesen négyőjüktől kaptam ötezer forintot, hogy vegyek neki valamit a nevükben.
2018. ápr. 3. 04:52
 3/37 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, nem mindenki gondolja végig, hogy a tejallergia nem csak azt jelenti, hogy a gyerek tejet és tejtermékeket nem ehet, hanem semmit, amiben bármilyen mennyiségben tej van.

Ha anyósod nem gondolta, hogy a férjed nelkuil mentek, akkor simán lehet, higy csak az épp elfekvőben levő csokiból adott a gyereknek, hogy kapjon az is valamit.

A stílus nagyon gáz, eselyses hogy ritkitanam velük a kapcsolatot

2018. ápr. 3. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
13%

"Mikulásra semmit sem kapott tőlük, Karácsonyra pedig összesen négyőjüktől kaptam ötezer forintot, hogy vegyek neki valamit a nevükben."


Ez nagyon gaz, de nem tőlük, hanem tőled. Az ajándék nem kötelező, csak adható. Majd ők eldöntik, hogy mennyit szánnak rá. Az én nagyanyám pl 500forintot ad mindenkinek minden alkalomra, mióta az eszemet tudom. Soha senkinek egy rossz szava nem volt emiatt, értékeltek, hogy soha senkit semmilyen alkalommal el nem felejtett

2018. ápr. 3. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó banyek egy kisgyerekről van szó, akinek a kezébe nyomtak egy rahedli csokit amit nem ehet meg! Mi az, hogy örüljön, hogy kapott? Jézusmária.

Kérdező, egyértelműen parasztok, de 17 év alatt gondolom már bőven megtanultad lenyelni a békát... nagyon nem tudsz mit csinálni velük, kerüld őket.

2018. ápr. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
12%

Utolsó!


Ne zavarjon, hogy a kommentem a kérdező hozzászólására volt reakció, amiben azt írta, Mikulásra semmit nem kapott a gyerek, karacsonyra meg összesén 5000 forintot.

2018. ápr. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
87%

A párod ehhez mit szól?

Ez pofalánság amit csináltak veled

2018. ápr. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
87%

Jézusom emberek belétek egy csepp empátia sem szorult? Nem szabad egy allergiát sem félvállról venni. Plusz ahogy olvasom neked is beolvastak az ajándékozók kedves kérdező (aka. nagyobb fenék). Én most őszinte leszek és elég obszcén: én a helyedben elküldtem volna őket a ...rva anyjukba és többet nem beszélnék utána velük. Remélem a férjed tervez a betegség kilábalása után beszélni anyucival.


25/F

2018. ápr. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyen esetekre csak azt lehet mondani békítő szándékkal (és megfelelő humorral), hogy nem kell mindenkinek akadémikusnak lenni - és jelen helyzetben ez igazolja a valóságot. Ha így alakult ki a család, akkor ezt kell elfogadni. A szülő meg vigyázzon a gyerekére és könyvelje el megelégedésként, hogy a nagyszülők tényleg hülyék.
2018. ápr. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat.

4. válaszolónak: az ajándékokra vonatkozó komment válasz volt az első kérdezőnek. Ő kérdezte, mit kapott a fiam eddig. Az ajándéknak mindig örül az ember, de egy 3 évesnek azért nem egyszerű elmagyarázni, hogy rosszul lesz és kórházba kerül, ha megeszi a csokit. Szerencsére el tudtam terelni a figyelmét.

8-as: a viselkedésemnek sajnos nem sok köze van ahhoz, hogy nem fogadtak be, a kinézetemmel vam problémájuk. A férjem testvérei mind nagyon vékonyak és magasak, én pont az ellentétük vagyok. Többször a férjemnek is mondogatták nem értik, miért vett el. A kisfiunk is csak sok év próbálkozás után született meg, ezért is kaptam eleget.

3, 5, 9, 10: köszi, valószínűleg, ritkulni fog a kapcsolat, bár eddig is elég laza volt. Szerencsére az én családom sok szeretetet ad a fiamnak, ott megvan a jó nagyszülő-unoka kapcsolat.

7: a párom is ki van akadva, tehetetlen az anyjával kapcsolatban. Én pedig nem szeretném két tűz közé szorítani.

2018. ápr. 3. 07:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!