Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kaptam karácsonyra egy kis...

Kaptam karácsonyra egy kis ajándékot a párom családjától amire nem számítottam. Illik utólag viszonozni?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve együtt vagyunk a párommal, de nem sokat találkoztam a családjával és nem is fogadtak az elején túl lelkesen. Volt, hogy a köszönés is lemaradt, és jópárszor megbántottak. Így aztán nemhogy egy jó szóra... Ajándékra pláne nem számítottam! A fiuknak persze vittem egy minden szempontból értékes ajándékot, épp azt adtam át, amikor bejött a tesója és az anyukája, hogy átadják nekem (mellesleg telitalálat volt a kis meglepetésük). Elmondhatatlanul kellemetlenül éreztem magam, álmomban sem gondoltam volna. És amikor a biztonság kedvéért megkérdeztem a párom, hogy ugye jól sejtem hogy nem készülnek semmivel, ő is nemmel felelt, azt mondja nem tudott róla. Pedig ha tudom készülök én is...

A kérdésem az, hogy illik-e így utólag viszonozni rendes ajándékkal? Egy ismerősöm szerint így utána már csak süteményt kellene vinnem.

Valamit mindenképp szeretnék adni. Nem akarom, hogy bunkónak gondoljanak és az ajándék is nagyon tetszett tőlük.



2016. dec. 25. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem utólag ajándékot venni béna dolog. Vigyél sütit vagy általad készített tojáslikőrt pl., nyugodtan elmondhatod, hogy nem számítottál ajándékra, de nagyon jólesett és köszönöd, szuper dolgot kaptál. Jó alkalom az egész arra, hogy rendezzétek a családdal a kapcsolatot, fog fel így.
2016. dec. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Ne parázd túl. Szerintem a legjobb, ha a párodnak elmondod, hogy nagyon örömedre volt az ajándék és ő elmondja nekik és így ők is nagyon fognak örülni, hogy ügyik voltak.


Ez az ajándékozás nem kereskedelem. Ne izgulj.

2016. dec. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
nem. utólag már szerintem problémás az ilyesmi viszonzása. majd legközelebb megoldod, hogy ne járj így.
2016. dec. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Elmentel egy karacsonyi unnepsegre/csaladi vacsorara vagy akarmi is volt ez, egy darab akarmi nelkul, "csak mert ok ugysem adnak semmit"? Ez mar eleve taplosag volt, szoval mar inkabb ne csinalj semmit, csak tanuld meg, hogy vendegsegbe ures kezzel nem megyunk (ilyenkor sem kell nagy dolgokra gondolni csak mondjuk egy szebb ajandektaskaban egy uveg bor, mezeskalacs, egy finomabb fajta vagy kulonleges tea/kave preferenciatol fuggoen - tehat abszolut nem nagy dolgok es szemelyesiteni sem kell oket). Es nem azert mert talan mi nem kapunk vissza semmit, hanem mert nem vagyunk taplok, akik ures kezzel mennek.
2016. dec. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
4 válaszoló a kérdezö vitt ajándékot csak nem felnőtteknek hanem gyerekeknek.tehát nem ment üres kézzel.
2016. dec. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Köszönd meg ,és mond meg hogy örülsz ajándéknak és kész.
2016. dec. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Semmiféle karácsonyi vacsora meg ünnepség nem volt! A párom hívott magához, mert rég voltunk együtt! A családja egyáltalán nem hívott! És nem értem miért kellene ajándékért rohangálnom olyanoknak, akik sokszor visszaköszönni sem tudnak...

+a kérdés sem ez volt

2016. dec. 26. 09:04
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy volt, hogy otthon sem lesznek. Na mindegy, majd megoldom. Köszönöm
2016. dec. 26. 09:12
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Igen, szerintem viszonozd. Ez az ajándék azt is jelzi a számodra, hogy talán elfogadtak, befogadtak, szóval itt veled most örömteli dolog történt. Amikor legközelebb mégy hozzájuk, vigyél egy finomabb italt, vagy valami igényesebb süteményt, kis ajándékkosarat, virágot az anyósodnak, mittudomén, és ugyanilyen szép szavakkal, ahogy itt megirtad, köszönd meg a karácsonyi ajándékot, mondd meg, hogy nagyon eltalálták, nagyon meglepett, és nem számitottál rá. Jó dolog, hogyha jó viszonyt tudsz ápolni a párod szüleivel, meg kell ezt becsülni. Viszonozd, túlbonyolitani nem kell, de egy visszajelzésnek örülni fognak, és az mindenkinek jó, neked is, a párodnak is, a szülőknek is. Bonyolultak az emberi viszonyok, és változnak is az élet során.
2016. dec. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Valóban kényes a helyzet, és én nem vagyok híve a barátunk szüleit házi sütivel meglepni. (Egyszerűen csak azért, mert nem akarok senkinél sem a háziasszonyi képességeimmel bevágódni és nem értek egyet a hagyományos szerepekkel), de most azt mondanám, amit a barátnőd. Süss valami finomat és szilveszter előtt vidd át egy üveg bor vagy pezsgő kíséretében.


Kellemetlen helyzetbe hoztak, de megtették az első lépést a nyitás felé, értékeld gesztusként.

2016. dec. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!