Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy szoktassam le az anyósomé...

Hogy szoktassam le az anyósomékat arról, hogy folyton a mi pénztárcánkban turkáljanak?

Figyelt kérdés

Anyósom bolti eladó volt, apósom pedig buszsofőr, viszonylag idősebbek, falun laknak. A feleségem az első diplomás a családjukban. Az én családom tehetős és nekem is jó állásom van. Van egy hároméves kislányunk. Értem sose rajongtak, de komolyabb indokot nem tudtak felhozni ellenem, ezért megtűrtek. Az esküvőnk kéttanús esküvő volt a szülőkkel, cserébe Barcelonába mentünk nászútra. A szülei le is szidtak minket, hogy nyaralni mentünk, ahelyett egy "normális", lakodalmas esküvőt rendeztünk volna, mondván mi lettünk volna az elsők a családban, akik megengedhetik maguknak. Utána meg az volt a bajuk, hogy 3-4 évig nem akartunk gyereket, hanem utazgattuk, meg karriert építgettünk, a feleségem meg maszekolt. Amikor megszületett a lányunk, amiatt rágták a fülünket, hogy képesek vagyunk lakásban felnevelni a gyereket, ahelyett, hogy falura költöznénk, mert a mi pénzünkből a legszebb házat felépíttethetnénk a faluban, illetve, hogy nem akarunk még egy gyereket (egy fiút), mert mi megengedhetnénk magunknak, hogy 2-3 gyereket tartsunk el. Valamint a lányukat is piszkálják, hogy vissza akar menni dolgozni, pedig "a férjed megengedhetné magának, hogy eltartson, de nektek kell a huszadik ájfon meg a balatoni nyaraló, meg a külföldi nyaralás". Valamint az is zavarja őket, hogy én "papírtologatással" majdnem kétszer annyit keresek, mint az ő nyugdíjuk összesen. Nagyon idegesít és nagyon sértő, amit csinálnak. És nem csak velünk csinálják ezt: a sógorom Londonban szakács, ott megnősült, és született két gyerekük. Őket is szapulják, hogy nem képesek hazaköltözni, meg hogy a feleség egy hülye tyúk, aki még magyarul sem beszél, az unokák törik a magyart és nem tudnak magyarul olvasni sem írni, és csak évente egyszer jönnek, nyáron, egy hónapra, meg kétévente karácsonyra, de ők még véletlenül se mennének külföldre, pedig felajánlottuk nekik, hogy kiutazunk velük és nézünk olcsó jegyet.


36/F, 32/N és 65/N, 69/F


2018. máj. 22. 10:24
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is párom szülei/nagyszülei voltak ilyenek. Megfejelve azzal, hogy félig külföldi vagyok, örökbe fogadtunk és a kislányunkkal az apja van itthon, mert nekem sokkal több a bevételem, ami ezt kívánta meg. Gyűlölöm, ha valaki a zsebemben turkál, de mi egészen gyorsan lezártuk. A párom kifejtette nekik, hogy semmi közük hozzá, hogy mindketten megdolgozunk a családunkért és az életszínvonalunkért. Eléggé határozottnak kell lenni.

Ezek után a évekig nem voltak ilyen problémáink. Amikor a kislány akkora lett, hogy már elmesélte miket csinálunk, hányszor látogatjuk a külföldi nagyapát, milyen helyeken nyaralunk, kikkel találkozunk stb., őt nyaggadták, hogy "bezzeg nekünk meg csak a kenyér jut". Ez konkrétan elhangzott. Itt már kiakadtam kicsit. Azóta csak párhavonta találkozunk.

Ezt tanácsolom neked is. Álljatok a sarkatokra és egy egységet alkotva húzzátok meg a határokat.

2018. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!