Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan, milyen módon tudnám...

Hogyan, milyen módon tudnám anyósomékat kirakni?

Figyelt kérdés

nos, az a helyzet, hogy a férjemmel már 2 éve különköltöztünk albérletbe anyósoméktól, mert lehetetlen volt velük együtt élni. aztán jött egy olyan helyzet, hogy nem tudták fizetni a lakáshitelt, ezért a ház az én nevemre került, és átvállaltam a hitelt, így a ház az enyém. visszaköltöztünk (nyilván nem fogok lakáshitelt és albérletet is fizetni), gondoltam így majd meghúzzák magukat. de nem, én fizetem a hitelt, a rezsit, én főzök, egy szelet kenyeret nem vesznek a házba, ami pénzt ők kapnak, azt elcigizik, meg elisszák. én nem azért gürizek 2 állásban, hogy eltartsam anyósomat, apósomat, meg a sógornőmet a kölykével együtt, ezért mondtam, hogy ha nem változtatnak, akkor el fognak onnan menni.

na erre apósom válasza: "ez a ház az enyém, aki innen menni fog, az te leszel"

nahát erre nagyon begurultam, és tényleg takarodó lesz onnan. de nem tudom milyen úton módon lehetne őket kirakni, tudom hogy nincs hova menniük, de se engem, se a férjemet még az életben semmivel sem támogattak, minden voltam már csak jó nem.

a férjemmel kényelmesen megélhetnék, de nem tudunk, mert minden pénzünk rájuk meg, mióta ott lakunk (1éve) a fodrászhoz nem tudtam elmenni például, holott albérletben nem kevés pénzünket megspóroltuk, hogy elkerültünk tőlük, és már mindet feléltük.


bocsi, hogy hosszú lett, még mesélhetnék, de a lényeget elmondtam.


2012. jún. 27. 13:06
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

A hát a te nevedre került? (úgyértve, ki a tulaj)


Másik: ezek szerint a kaját is te állod? Ennyire béna nem lehetsz már bocs, ne haragudj, de remélem, hogy nem te eteted őket. Sógornő dolgozik?

2012. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Azaz ház
2012. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
15%
Azért kíváncsi lennék a férjed, meg az apósod álláspontjára is.
2012. jún. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
75%
Ha a te neveden van a ház, mi a gond? Cserélj zárat, és kész, persze, ha ebbe a férjed is beleegyezik.
2012. jún. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
63%

Valószínűleg nem lenne szívem kitenni őket, de azt azért finoman a tudomásukra hoznám, hogy ezt jogilag megteheted, ha a tiéd a ház, szóval én a helyükben visszavennék egy kicsit.

De ezt nem egészen értem, hogy miért nem a férjed nevére került a ház?

2012. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Nézzük a jogi oldalát. Noha a tulajdonos te vagy, az anyóséknak van haszonélvezeti joguk a házra?
2012. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Miért is vállaltad át a hitelüket? Hogy lehettél ekkora szarvasmarha? Nyilván nem ok nélkül jutottak oda, hogy eladósodtak, legalábbis abból kiindulva, amit most művelnek.

Ha már valaki átvállalta a hitelt (bár szerintem ez őrültség), miért nem a férjed tette, ha már az ő szülei?

2012. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
80%

Gonosz megoldás:

zárcsere, és a dolgaik kitevése a ház elé. Ha tiéd a ház, megteheted. Télen nem...

A másik. Mi a jó fenéért segítettél ezeken? Tudhattad volna, hogy nem lesz jó vége.

2012. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
94%

Szóval a haszonélvezetre visszatérve, azért kacifántos, mert a jog élvezője a ház használatában nem korlátozható, még a tulajdonos által sem. Zárat sem lehet cserélni, mert a haszonélvező kihívhatja a rendőrséget, akik biztosíthatják a bejutást bármilyen módon.

Ezért ez a legfontosabb kérdés, hiszen ha nincs meg ez a jog, már holnap kirakhatod őket, de ha megvan, akkor soha, vagy addig nem, amíg a haszonélvezet hatálya tart.

Ha ez a helyzet, akkor gyakorlatilag vettél egy házat két emberrel.

Viszont nem vagy köteles fizetni a rezsiköltségeiket, ezzel tehát van mozgástered.

2012. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
77%

Azt mondod, hogy elvállaltad a hitelt, így a te neveden van a ház.

Akkor bontsd szépen föl a szerződést, és költözzetek el a férjeddel ismét albérletbe. Nem vagytok kötelesek a pereputtyot eltartani.

2012. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!