Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassuk le erről...

Hogyan szoktassuk le erről anyósomékat?

Figyelt kérdés
Ha bármit meg kell csinálni a házban vagy a ház körül, azonnal nekem szólnak, pedig idejük és erejük is lenne megcsinálni mindent. Most, hogy szabadságra mentem, már hívtak is, hogy ki kéne festeni a konyhát és a kamrát. Számtalanszor elmondtuk, hogy ez nem így működik, mi is építkezünk, örülünk, ha azzal tudunk kicsit haladni, főleg most, hogy hamarosan érkezik a második gyerek. Ők ilyenkor 1-2 napig hallgatnak, mejd kezdődik minden az elejéről.
2012. júl. 17. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ők miért nem tudják megcsinálni? Van másik gyerekük is?


Én szívesen segítek a családtagjaimnak, de van egy határ, amit meg kell húzni, különben az egész átmegy kihasználásba.

Nem szaladhat mindig az ember, mert akkor saját magára és a saját családjára nem lesz ideje.

El kell neki magyarázni, hogy neked is sok dolgod van, s szeretnéd utolérni magad, hisz neked se ugrik senki egyből,ha valamit csinálni kell.

2012. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Mondjatok nekik mindig nemet. Majd megunják a csicskáztatást.Én biztos, hogy felhívnám most,hogy "anyuka itt egy festő ismerősöm telefonszáma 0630........."
2012. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
szólsz a párodnak, hogy intézze el a szüleivel. Fogadjanak festőt, a rámolásban segíttetek, de amúgy meg nem értek rá és kész.
2012. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs másik gyerekük? Hosszú távon nem megoldás két naponta szólni, pláne ha nem èrtenek a szép szóból.

A babához grat!

2012. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Egyszerűen nemet kell mondani. Ennyi.
2012. júl. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%

Ha gazdagok vagytok,akkor amikor hívnak benneteket, és nem akartok menni, akkor mondjátok meg nekik, hogy anyu-apu, itt van 20.000 forint, vagy 30.000 vagy 50.000 a munka nagyságától meg a bukszátoktól függően, dolgozni,fizikai melózni nem tudunk(esetleg hozzáteheted azt is, hogy ezért meg ezért nem) ,de tessék, jó gyerek vagyok, én és a férjem ezzel váltjuk meg az izzadást és mindazt az időt, amit a munkára fecséreltünk volna...


ha ezt nem fogadják el, az már az ő bajuk, de te se nagyon számíts tőlük semmi jóra...hasonló szituban.

2012. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Van még 2 másik gyerekük, de azok ilyen dolgokkal nem foglalkoznak illetve nem is nagyon tartják velük a kapcsolatot. Sajnos nincs annyi pénzük, hogy munkásokat fogadjanak, nekik kéne boldogulni. Én már megmutattam nekik, mit hogyan kell (festés, vakolat javítása...), akkor esküdöztek, hogy következő alkalommal már ők fogják csinálni, de ezt mindig elfelejtik.

Nemet mondunk, de ennek ellenére képsek akár hónapokig is "kérlelni" minket. Ezalkalommal biztos, hogy mi is kitartóbbak leszünk, mert most egy ideig, ha akarnék se tudnék nekik segíteni.

2012. júl. 17. 12:26
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos mi sem állunk olyan jól anyagilag. Kijövünk a pénzünkből, de mi is csak úgy, hogy az alapanyagokat megvesszük és mi csinálunk minden mást.
2012. júl. 17. 12:29
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Gondolom van dolgotok, dolgoztok valahol, az asszonypajtás háztartást vezet(mos,főz, vasal, takarít,stb.).


Vagy amikor otthon vagytok, akkor csak ültök a karosszékben, tévét néztek, interneteztek, barkóbát játszotok és rejtvényt fejtetek, mint az unatkozó nyugdíjasok? Ugye nem?


Ha nem a második kérdésemben leírt szitu van, akkor -ha nem fogadják el, hogy nem értek rá- akkor a konkrétumokra kell hivatkozni. Anyu,Apu, nem érek rá, ganajoznom kell a malacokat az ólban, Anyu, Apu nem érek rá, mert le kell vágnom a csirkéket, Anyu, Apu nem érek rá, mert disznót ölünk, Anyu, Apu nem érek rá, rengeteg a vasalnivalóm és sose végzek vele, ha egyfolytában nektek segítek és titeket istápollak.

2012. júl. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

anyu apu mosnom kell, rengeteg a szennyes...

Anyu, apu televan a kosár vasalatlan ruhákkal...

stb.


ja és nem kell közölni velük a szabadságod időpontját...

főleg akkor nem - és ha jól veszem ki, akkor nem ez a helyzet- ha nem ők adják kenyérre, tejrevalót.

2012. júl. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!