Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan engeszteljük ki anyósom...

Hogyan engeszteljük ki anyósomékat?

Figyelt kérdés
Megígértük, hogy idén segítünk kicsinosítani (festés, meszelés...) a lakást ahol élnek, de most úgy alakult, hogy az idén ez nem fog menni. Ők amúgy is elég sértődékenyek és most méginkább felháborodtak, hogy kihúzzuk magunkat a munka alól. Ők egyedül nem fognak belevágni, mert (szerintük) nem értenek hozzá én pedig most nem tudok nekik segíteni és anyagilag sem tudunk beszállni a költségekbe. A párom szerint ne foglalkozzak velük, majd megbékélnek, de én nem szeretek velük rossz viszonyban lenni.
2012. ápr. 30. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Igaza van párodnak, nem kell őket körülrajongani. Ha ezért megsértődnek, az az ő bajuk. Meg valamit nem értek: az ő házuk, nektek miért kéne beszállni a felújítási költségekbe? Nem elég, hogy nem kellene mesterembert fogadniuk, mert ti segítetek? Szerintem örülj, hogy párod így áll hozzá.
2012. ápr. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
A párodnak van igaza. Az ő szülei, ő tudja hogyan kell kezelni a helyzetet. Ne kavarj bele. Valószínüleg csak rontanál a helyzeten
2012. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Először is kiosztanám a páromat! Milyen ember az,aki szerint nem kell törődni a szüleivel?

Másodszor miben nem tudtok segíteni? Csak dolgozni kellene,vagy anyagilag is beszállni?

Ha megígértétek,akkor meg kell indokolni,hogy mi változott az ígéret óta? Rosszabbodott az anyagi helyzetetek,fillérre be kell osztani a pénzetek? Vagy éppen új autót akartok venni,és arra kell a pénz?

Ha valóban komoly oka van a segítség megtagadásának,azt az apósodék is meg fogják érteni!

Kevés nagyon az info,amit megadtál.

2012. ápr. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért még hosszú az év, apránként esetleg ezt-azt meg lehet csinálni. Esetleg lefaragni kicsit a költségekből.


Kivétel persze, ha olyan dolog jött közbe nektek, ami költséges és időigényes. Azt meg kell/kéne érteniük.

2012. ápr. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Hallgass a párodra. Ha ők szeretnek benneteket, akkor nem fognak megsértődni. Ha pedig megsértődnek, akkor úgyis olyanok emberileg, akik keresik az alkalmat, hogy megsértődhessenek.


Az a válaszoló pedig,amelyik először kiosztaná a párját - hát édesem én is kiosztanálak téged, először is három napig nem látnál. A negyedik napon az egyik szemeddel már egy résnyire igen!

2012. ápr. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igaza van a párodnak. Én anyósomék nem ilyen sértődékenyek ők megértik ha valami közbe jönne. Volt hogy én is segítettem ott egy szoba felújításában mert apósom egyedül sosem végezne el vele mert túl kombinálja a dolgokat.
2012. ápr. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem sértettétek meg őket, tehát nincs is szükség "engesztelésre". Gondolom komoly oka van, hogy idén nem tudtok besegíteni egy költséges, és munkaigényes lakásfelújításba. Ezt kell nekik elmondani, és kész. Egy ilyen helyzetben nincs min megsértődni, max sajnálhatja az ember, hogy amit elhatározott, az ilyen-olyan okok miatt, csak később valósulhat meg.
2012. ápr. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem szép dolog megsértődni azon, ha valaki valamilyen oknál fogva visszavonja a felkínált segítségét. Ő tett volna szívességet nekem, úgyhogy nehogy már nekem álljon feljebb... :S

Szóval hagyd a fenébe, majd elfelejtik.

2012. ápr. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Anyósomékat nem érdekli, hogy komoly az ok, nekik mindig minden "jár" azonnal és mindig hónapokig játszák a sértődöttet, ha valami nem úgy alakul ahogyan szeretnék.

A párom nem igazán beszél velük, amit meg is értek, mert nem voltak igazán példás szülők, sőt. Amúgy havi szinten segítünk nekik anyagilag, de a kapcsolattartás az én feladatom, így a sértődősdivel is mindig engem találnak meg.

Munkával és anyagiakkal is be kellett volna szállnunk, de ez idén már biztosan nem fog megvalósulni, mert táppénzre kellett mennem, ezért a munkát nem csinálhatom és a kevesebb pénz miatt az anyagiak is bajosak.

2012. ápr. 30. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!