Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kell ennyire vaskalaposn...

Miért kell ennyire vaskalaposnak lenni?

Figyelt kérdés
Anyós néha átjön látogatóba. Nem teszi ezt zavaróan sűrűn, és általában jó a viszony. Nem rég viszont váratlanul kiakadt olyasmin, amiről nem is hittem hogy zavarhatná. Tehát az történt, hogy egy hétvégi napon kellemesen elvoltunk otthon, és a férjemmel eszünkbe jutott valami. Kamasz korunkban mindkettőnket megfertőzött az anime rajongás, de kinőttük, még mielőtt megismertük egymást. Azonban mindkettőnk őriz valamit abból a korszakból. A férjem pl megszerette a sushit és azóta is imádja. Nekem van néhany japán dal, amit annak idején fejből megtanultam, és ezeket azóta is szívesen hallgatom. Szóval kitört rajtunk a nosztalgia. Ő sushit kért ebédre, és miközben együtt csináltuk, én hangosan énekeltem japánul. A harom éves lányunknak meg tetszett műsor. Látta az apja kezében a pálcákat, ő is azt kért. Na hát jött anyós kicsivel később látogatni. A lányom büszkén mutatja neki, hogy "tud" pálcával enni. És ezen akadt ki az anyós! Lehordott minket mindenféle idiótának. Hogy a gyereket magyar dolgokra kéne tanítani és hogy ő azt hitte kinőttük már ezt a hulyeséget. Igen, az animéket kinőttük, de miért kéne mindent elfelejtenünk, ami japánból van? A gyereknek semmi baja nem lett a pálcáktól. Tud kanállal, villával is enni. Sushit pedig nem kapott. Mást evett meg a pálcákkal. Nem értem a dolgot. Teljesen elvette a jókedvünket.
2018. júl. 11. 15:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Én megmondanám anyósnak, hogy épp elég magyar dologra tanítjuk, és az is jó, ha a gyerek nem lesz csőlátású felnőtt korára, és nem néz, mint a bamba, ha meglát vmit, ami nem a saját kultúrájából származik.
2018. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Imádom a korlátolt embereket aki szerint minden rossz ami nem hazai,negativ,v depressziv,és egy gyerek se legyen jokedvű vagy épp lásson mást is. Sajnállak titeket..
2018. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
A gyereknek akkor sem lett volna baja, ha KAP suchit, az anyós meg símán begyepesedett. (62/N)
2018. júl. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ideje lesz hogy megtudja, hogy az evőeszköz használat (villa-kanál) sem Magyar találmány...
2018. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Természetesen fontos az, hogy a saját nemzetének a kultúrájáról tanuljon az ember, de még fontosabb, hogy másokéról is tudjon és képes legyen velük együtt élni. Én nem látok ebben semmi rosszat, de egyesek nem képesek elfogadni más kultúrákat. Anyósod pont ilyen. Én is ismerek ilyet. Szerintük ha érdeklődsz más nemzetek iránt, az csak majmolás. Ne érezzétek magatokat rosszul ez miatt. Egyik fülön be a másikon ki.
2018. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%
Hülye az anyós, gondolom anno kicsinálta a párod az animés hülyeségével és arra emlékezett vissza.
2018. júl. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Ez de cuki.Mintha a mi családunkról írtál volna.Nekünk is 3 êves a lányunk,a férjem mai napig néz animét,én már csak ritkán.Bár szerencsére talán a pálcikából nem lett volna botrány.Ne törődj vele.A 20-on 30-as korosztályban ez teljesen normális.
2018. júl. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Előző vagyok.Esetleg tudsz kérdező jó receptet.Régóta gondolkodom rajta,hogy megpróbálkozom vele,de nem még nem vettem hozzá a bátorságot.
2018. júl. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Ez tök aranyos történet :) lenne, ha a korlátolt, gyökér anyósod nem kavart volna be. A helyetekben már most elkezdenék spórolni egy japán utazásra, hadd egye ott a fene ahol van az ilyen rosszindulatú boszorkányt.
2018. júl. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 piroska és a farkas ***** válasza:
67%
Jòfej kis család lehettek 😊
2018. júl. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!