Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Érthető, ha így nem akarok...

Érthető, ha így nem akarok sokat együtt lenni velük?

Figyelt kérdés

Egyébként sem pendülünk egy húron az anyósommal, nem egy könnyű természet. Soha nem fogom még csak kedvelni se. Olyan szinten vagyok vele, hogy ezt nem mutatom ki. Tehát, normális hangnemben kommunikálunk, mint az ismerősök, ennyi. Találkozni, ritkán találkozunk.


Folyton azt panaszolja a páromnak, hogy miért nem csinálok vele, velük közös programokat. Ő elvált, barátai úgy nincsenek, hobbijai sem, tehát unatkozik. A párom tesójának 2 éve született kisfia, azóta az egész életük csak akörül forog. Vagyis, ahányszor együtt vagyunk, csak a gyerek a táma, a szoptatás, a szülés, meg, hogy ismerősök mikor szülnek. Nálam ez még odébb van, mert el kell végeznem egy kötelező, 2 éves képzést. Nem önszántamból, hanem, mert kéri a munkahely. Gyakorlatilag agyon tanulom magam ebben a 2 évben. Közben anyós-após jókat röhögnek rajtam, hogy én "mekkora professzor leszek", mintha csak jókedvemből csinálnám.


Az elmúlt 1,6 évben annyit sem kérdeztek meg tőlem, soha, hogy mit tanulok, hogy állok a vizsgákkal, vagy milyenek a csoporttársaim. Ha találkozunk is, mintha nem is léteznénk. Csak a szülés, meg a szoptatás téma megy. Karácsonyi délután azon lovagolt anyósom, hogy majd nekem is mire kell figyelni, ha terhes leszek. (Nem, mintha az közel lenne.) Azt egyszer meg nem kérdezte volna viszont, hogy levizsgáztam-e már. De a sógorommal is így vannak. Új munkahelye van pár hónapja, de egyszer annyit meg nem kérdeztek tőle, milyen, és hogy érzi ott magát.


Azért meg nem látom értelmét heti szinten találkozni, hogy folyton csak aszisztáljak más emberek életéhez.

Ha ti anyósnál, apósnál vagytok, beszélgettek a ti dolgaitokról is?


2018. máj. 27. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Én együtt élek anyóssal. Járok egy tanfolyamra, mellette dolgozom, ugyanannyit tud a anyós a dolgaimról, mint a saját anyám. Nekünk olyan a kapcsolatunk, hogy ha bármi bajom van, szivbaj nélkül el merem neki mondani, ugyanúgy, ahogy a saját anyámnak. Persze nehéz ezt a kapcsolatot fenntartani, sokat aggódom, hogy nehogy boruljon az egész.
2018. máj. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor ti szerencsések vagytok. Ha én bármit is mélyebben elmondanék neki, rögtön csak a kritizálás jönne.
2018. máj. 27. 09:00
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Anyós egy tipikus tojóréce!

Ez egy szleng (saját alkotás), azt jelenti, hogy a gondolatai mindig és mindenhol csak az unoka, szülés, gyermeknevelés és a főzés körül forognak, más egész egyszerűen nem érdekli.

2018. máj. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem, sőt, ha mi valamit szóba hozunk, általában közbevágnak és mondják újra, hogy milyen ügyes a másik unoka. Én már csak nevetek rajta.
2018. máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Ó, én csupa ilyen önző ember között élek. Ha elkezdek egy mondatot, nem várják meg, míg befejezem, hanem közbevágnak, és darálják a baromságaikat. Én meg maúgy is introvertált lévén inkább rájuk hagyom: okosan bólogatok, belül meg tervezem a napomat, szóval k.u.rvára nem érdekel a szövegelésük. Ez a családom nagyobbik részével is így van, meg egy csomó kollégámmal. Így aztán nincs beszélgetés, csak nyomják a süketet. Annyi, hogy én teszek rájuk, nem csinálok ügyet belőle.
2018. máj. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Igen, mert anyósom szerencsére érdeklődő.


A saját rokonaim ellenben telibeszarják, ha mondani akarok valamit, vagy kigúnyolnak, leintenek, beszólnak.


Nos, évente egyszer látnak az pont elég belőlük :)

2018. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

A leírtak alapján anyósod olyan egyszerű személyiség, mint egy faék, bár az sem szerencsés, ha Te is csak egy szükséges rossznak tartod a felnőttkori tanulást. Ne várd, hogy érdeklődjön a munkád, a tanfolyamod és a csoporttársaid felől, hiszen az ő gondolatvilágában ezek lényegtelen dolgok és ezen nem fogsz tudni változtatni, de azt megteheted, hogy figyelmen kívül hagyod, amit beszél.

Azt kell eldöntened, hogy futod a kötelező köröket a rokonlátogatások során, vagy konfrontálódsz és elmondod, a Te életed most még máshol tart. Vagy megértik, vagy nem.

2018. máj. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a saját szüleim is ilyenek, csak a testvéreim szoptatási, gyereknevelési szokásaik a téma, de érthető végre vannak unokáik, most ekörül forog minden. Ettől viszont biztos vagyok benne, hogyha komoly problémával keresném meg őket foglalkoznának azzal is. Engem nem érdekel a szoptatás őket meg nem érdekli a felsőoktatás. Én alkalmazkodom jobban, hát beszéljünk a gyerekekről. Sok mindent nem tudok beleszólni, de ezért nem fogom abszolút kivonni magam a családból. Nem árt nekem semmit, ha egy kis időt töltök velük.
2018. máj. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű pedig. Az általános tiszteleten felül nem kell semmiféle komolyabb kapcsolatba kerülni olyan emberekkel, akikkel nem szeretnél. Legyen az akár rokon, anyós, szomszéd, vagy bárki
2018. máj. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy beszélgetünk az én dolgaimról. A fia dolgairól se eleget, nemhogy az enyémről. Szomorú, de ez van, nem vagy egyedül. Én nem is akarnék így vele beszélgetni a helyedben.
2018. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!