Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért olyan nagy baj, ha...

Miért olyan nagy baj, ha kettesben szeretnénk lenni karácsonykor?

Figyelt kérdés
Lassan 6 éve vagyunk együtt a párommal, együtt is élünk. Eddig úgy nézett ki a karácsonyunk, hogy szenteste mindenki otthon volt. Karácsony 1 napján én mentem az ő szüleihez, másnak ő jött hozzánk. Most azt terveztük el, hogy szenteste megyünk mindenkihez. Mindenhol töltünk egy kis időt. Mert másnap megyünk el egy párnapra wellnessezni, konkréten ez az ajándékunk is egymásnak. De a párom anyukája annyira kiakadt, hogy márpedig ha 25.-én nem megyünk hozzájuk akkor ne is menjünk. Mert hogy mit képzelünk mi magunkról, hogy karácsonyt nem a családdal töltjük. Az én szüleim megértették, hisz félig már mi is egy külön család vagyunk. A párom azt mondta, hogy akkor nem megyünk az ő szüleihez, csak az én szüleimhez. most meg én érzem magam rosszul, hogy karácsonykor ilyen feszültség van a családba. Szerintetek jogos a kiakadása?
2016. dec. 6. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Na ne viccelj már. Beköszöntök a mamához, aztán ha nem enged be így járt. Nem szabad engedni az érzelmi zsarolásnak, pláne hogy a párod már lerendezte anyóspajtást.
2016. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem jogos, de ezzel nem vagytok előrébb... mondjuk azt nem értem, hogy ha a párod látványosan sz..rik rá, akkor te miért érzed magad sz..rul.
2016. dec. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem most kell elejét venni az ilyen zsarolásoknak, és akkor nem menni hozzájuk. Ha most meghátráltok, soha nem lesz vége.
2016. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
Nem jogos a kiakadása, a ti dolgotok, hogy mivel töltitek az ünnepet. Én nagyon szeretem a Karácsonyt. Szerintem a legszebb családi ünnep, mindig a szeretteimmel, köztük a szüleimmel töltöm. Imádok wellnessezni, járunk is gyakran, de azt lehet bármikor, a Karácsonyt nem áldoznám be érte. Remélem sikerül a gyerekükkel olyan kapcsolatot kialakítani, hogy az ünnepket ne egy szállodában töltse olyan programmal, ami a mai világban bármikor elérhető.
2016. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem baj. Simán csináljátok úgy, ahogy szeretnétek. Ha nem értik meg mások, szomorú, de ez inkább az ő bajuk (persze értem én, hogy a velük való kapcsolatra is kihat, de azért ne gondold, hogy te vagy a rossz, ha a saját szűk családoddal akarsz pihenni).
2016. dec. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 gömbicica ***** válasza:
23%

neki a családhoz már nem tartozik a gyermeke?

ez hülyeség :(


vagy valami más programja volt a mamának?


én boldogan látnám a gyerekeimet szenteste is 25-én is 26-án is.

mondjuk nálunk is ugy van, hogy 24 mindenki magában

25, nálunk a két fiunk, 26 mindkét fiunk a lányok családjához megy :)


Talán a megszokások hive a párod édesanyja.


én biztos megérteném!!! boldog lennék, hogy el tudtatok menni pár napra együtt :)


nem kell kiakadni, meg kell beszélni. ha meg nem hajlandó megbeszélni, nem tudom mi lenne a helyes megoldás.


másnap mikor indulnátok vellnesezni?


oldjátok meg akkor ugy, hogy 24 én mindenki magában, és akkor a Te szüleidnél,

25.-én pedig bneszéljetek meg egy közös reggelit a párod családjával :) hmmmm???? mit szólsz???


az sem rosszabb mint egy közös ebéd, vagy vacsora. sőőőőt.


finom reggelivel feltöltődve indulhattok utnak :)


próbáld meg ezt a megoldást.

ez 25-e is és akkkor találkoztok mikor mama akarta :)


olyan kicsi ez az ország, (bár nem tudom hol laksz, és hová készültök, gyanitom nem 5-600 km-re utaznátok) reggeli után is időben értek a kikapcsolódás helysz8inére 2 előtt ugy sem lehet szobát elfoglalni sehol

2016. dec. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem az a baj, hanem az, hogy emiatt rosszul érzed magad. Ha külön családnak tekinted magatokat, viselkedj is felnőttként, és szépen elegánsan szard le.
2016. dec. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Mi a vőlegényemmel úgy csináljuk, hogy a szenteste a miénk, kettőnké. Karácsony napján, illetve másnapján megyünk ebédre a szülőkhöz. Anyós szokott ezen fennakadni, de nincs olyan nagyszerű viszonyunk, hogy megváltozzon ez a három éves "menetrend" ,vőlegényem is így látja jónak.
2016. dec. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sajnos az nem megoldható, hogy 25. anyósoméknál reggelizünk, mert hajnalban lesz az indulás mert 780 km kell utaznunk, és időben szeretnénk elfoglalni a szállást.


Azért érzem rosszul magam mert én azt nem szeretem, ha egy gyerek rosszban van a szüleivel. És ez nekem kicsit rossz érzés, hogy a párom anyukája így reagált és nem fogadja el a fia döntését. És inkább összevesznek, minthogy elfogadná.

2016. dec. 6. 20:05
 10/15 gömbicica ***** válasza:
38%

nem igazán a kérdéshez passzol, de valaki próbálja már megmondani nekem, hogy miért hárpia az össze anyós, és miért angyal az össze meny?


Higgyétek el előbb-utóbb az össze menyből anyós lesz!!


ÉN annak idén anyósomnak azért feküdtem meg a gyomrát, -gondolom- mert az én nagyapám csak kömüvesmester volt, és az apám is az. Az anyukám meg jóval fiatalabb mint Ő maga.66 éves volt, én 20.

Aztán sok szava nem lehetett miattam, flottul tudtam sütni-főzni, volt munkám.

Ez van!

Én két fiut kaptam a sorstól ajándékba. Aztán mindkét meny "másj" családból jött.

más értékrendet képviselnek. CSak az egyik egyezik a miénkkel. ez van. Én igyekszem mindkettőhöz alkalmazkodni.

Ez mindkét félnek elengedhetetlen ahhoz, hogy a családok között ne legyen vita.


bocsánat, a nem ide illő hozzászólásért.

2016. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!