Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom, az apósom, az...

Az anyósom, az apósom, az anyám, az apám és az élettársam állandó ellentétben vannak. A két család kereszttüzébe kerültem és nem tudom kinek adjak igazat és mit tegyek? (Hosszú és bonyolult sztori)

Figyelt kérdés

Van egy élettársam...Döcögősen indult a dolog, majd fél évig kínlódtunk mire összejöttünk, mivel neki volt valakije, meg ránézésre azt gondolta én csak kihasználnám és nem bízott bennem. Végül elvettem a barátjától és összejöttünk.


Mikor ezt az apjáék megtudták ellenezték és leköpte a lányt, letérdelt és sírt hogy választania kell köztem és közte, de ha engem választ onnantól nincs apja...Engem választott...Az anyja is ellenezte, de végül belement hogy találkozgassunk, de csak az utcán találkozhattunk, meg elvittem étterembe, és ment is haza mindig. Az apja tudta, beletörődött, nem szólt semmit. Végül üzentem neki, hogy szeretnék elmenni bemutatkozni nekik és elmondani mik a szándékaim és bármit kérdez őszintén válaszolok. Elzárkózott tőlem, azt mondta nem kíváncsi rám, nem mehetek oda.


Folytattuk titokban a találkozást, kivettem egy éjszakára egy szobát, azt mondta a barátnőjénél alszik. Nagyon jó volt...Másik héten étterembe mentünk, harmadik héten ő jött le az én lakhelyemre, de nem akartam már úgy találkozni vele mint a csövesek, hogy az utcán rohadunk, igy anyáék sem tudták, de aznap haza hoztam. Anyáék tudták hogy együtt vagyunk, nekik sem tetszett a dolog, mivel oláh cigány családról van szó, ráadásul elég veszélyes maffia típusról...De elfogadták és azt mondták hogy teljen el a három hónap és ha még együtt leszünk anya szülinapján bemutatkozik, de ugye az hogy én haza hoztam már korábban megtörtént, anyáék megtudták, és meglepetten néztem mikor a hugomat leküldték, bekopogott és mondta hogy menjünk be és mutassam be a barátnőmet.


Itt is aludt, otthon azt mondta a barátnőjével lesz bulizni és csak reggel ér haza, de valahogy kiderült az igazság és az apja reggel hívta és mondta neki hogy adja nekem oda a telefont. Hazudni akart továbbra is de én mondtam hogy nincs értelme, adja át a telefont, beszélek az apjával. Az apja azt mondta, hogy a lánya nem egy utca lány, akit napokig használgatok, aztán haza zavarom, ha komolyan gondolom álljak vele össze. Letettem a telefont , beszéltem apáékkal, belementek hogy itt lakjon, ha így látjuk jónak.


Az apjának mondtam, elmentünk, beszélgettünk, meg összeszedtük a cuccait, úgy volt este jövünk haza, de az apja normális volt és szépen megkért egy napot még maradjunk, mert megakar kicsit ismerni. Belementem. Másnap felkeltünk és azzal kezdte hogy nem engedi el a lányát, csak ha beszélhet a szüleimmel, ha a szüleim eljönnek hozzájuk először. Apáék nem akartak ismerkedni, mert utálják az oláh cigány szokásokat, ismerik őket elég jól, de a kedvemért belementek. Megvolt beszélve, hogy délután kettőre jönnek, apa a pálinkát is bekészítette, stb. Erre indulás előtt az apja elment a rokonaihoz és nem ért haza, szólt apának legyen inkább négy óra. Aztán hogy hat óra, aztán hogy nyolc, aztán hogy ha hazaér szól és akkor mehetnek, ha aznap nem ér haza, akkor meg még egy napot ott kell maradnunk, ha akarok én leléphetek, de a lánya nélkül, mert majd ő eldönti mikor akar beszélni, nekünk nincs beleszólásunk, ha nem tetszik elhúzhatok a francba. Bepöccentem és mondtam nem érdekel mit csinál, elviszem akkor is. Mondtam a csajnak hogy ha jön jön, ha nem akkor felejtsük el egymást mert az apja megalázta a szüleimet, semmibe vesz minket és ez így nem mehet, ezt nem hagyom.


Eljött a csaj, másnap az apja nagyon durva módon beszélt és fenyegetőzött, hogy ha nem megyünk bajok lesznek...Ennek nem engedtem és nem mentünk. Végül hogy a barátnőmnek se legyen rossz anyja születésnapjakor felhivattam és mondtam mondja az anyjának elmegyünk a hétvégén, vittünk neki ajándékot is. Apósommal is beszélgettem, ott is aludtunk, még a rokonaihoz is elvitt bemutatni és születésnapi bulira. Hazajöttünk, két hétig nem mentünk, munka miatt nem tudunk gyakran, igy kitalálták hogy tiltom tőlük, erre megint ideges lettem és nem mentünk sokáig, megint jött az apja alpári kitörése.


Nem beszéltünk velük sokáig, de láttam a lány emiatt szomorú így felhívtam az apját hogy hétvégén elmegyünk, kiszeretnénk békülni és megpróbálunk gyakrabban menni, de értsék meg hogy nem mindig tudunk. Így hétvégén megyünk hozzájuk, nem tudom ezek után jó ötlet e...


Most ezen a héten születésnapja előtt egy nappal ittunk, nagyon berúgtam, kikeltem magamból, anya utánunk jött, majd mikor jött haza hazahozta a telefonomat is hogy el ne veszítsem. A probléma ott kezdődött, hogy másnapra eltűnt a telefonom a szekrényről ahová állítólag letette, és fel volt törve a facebookom, nevem át volt írva és fel lett függesztve a fiókom, és a szoba előtti helyiségből került ki az udvarra elvileg, de más nem vihette ki mert miért dobná vissza a telefont, ha egyszer kivitte és mit ért volna azzal hogy feltöri a fiókjaimat? Eleve anya találta meg másnap a tokját az udvaron és a telefon nem messze tőle volt, és semmi karcolás, ütődés nem volt rajta és az a tok nem esik le olyan egyszerűen. Egy logikus gondolatom volt hogy anya tette ezt...Ezt említettem neki és elkezdett sírni hogy ő nem tett volna soha ilyet, kiabált, meg azt mondta megvagyok változva emellett a lány mellett és észre sem veszem...Hogy legyek akkor boldog vele és hogy már kijött a száján, de ez nem asszony, csak egy oláh cigány ge.i és bárki másnak jobban örülne. Azt mondja hogy lázít ellene a barátnőm, meg rossz hatással van rám, és manipulál engem.


Szerintetek ki tehette ezt a telefonos dolgot? Szerintetek jól teszem hogy békét akarok anyósomék és köztünk is? És szerintetek jogos az hogy az anyám ilyen szinten támad engem és a barátnőmet? Nagyon rosszul érzem magam, segítsetek mi tévő legyek? Nem tudom mi lenne a helyes döntés, hogy kinek adjak igazat... Mindenki fúj mindenkire.



2018. júl. 17. 16:07
1 2
 1/16 acelsziv ***** válasza:
85%
Íme a mai kamukérdés.
2018. júl. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Miért lenne kamu? Na mindegy, nem vitatkozok, segítséget szeretnék kapni!
2018. júl. 17. 16:18
 3/16 A kérdező kommentje:
Ahogy kapom a válaszokat, úgy kiegészítem majd a sztorit részletekkel, mert egyszerre nem tudtam mindent megfogalmazni sajnos.
2018. júl. 17. 16:19
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Mármint nem tudtál egyszerre többet kitaláni?
2018. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Istenem. Tényleg minden ember ilyen rosszindulatú, kötekedős bal.asz? Hogy olyan magányos hogy azzal tudja csak kicsit jobb kedvre deríteni magát ha az interneten más kérdései alá hül.eségeket ír?
2018. júl. 17. 16:32
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kamukérdés ez, hanem a modern Rómeo és Júlia megspékelve egy kis Otellóval (ahol az inkriminált kendő most egy mobiltelefoon tokja). Azt meg végképp nem lehet érteni, hogy Rómeo és Júlia meg miért nem mennek a francba, el messze mindkét családtól titokban, ahol senki hozzátartozó nem találna rájuk.
2018. júl. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

Kedves Kérdező!

Hosszan, nagyon hosszan gondolkoztam a válaszomon. Sok minden megfordult a fejemben, aztán úgy döntöttem, hogy a lehető legrövidebbre fogom a közlendőmet, de azért úgy, hogy a lényeg benne legyen.

Ez a háromszög /a). a lány szülei, b) a Te szüleid, c) Ti ketten/ SOHA nem fog megbékélni egymással. Ti viszont szeretnétek a jó viszonyt fenntartani. Helyes!

A lány szüleiről, rokonairól nem sok jót írsz. Leírásod szerint a szüleid inkább megbékélnek a helyzettel, de a lány szülei annyira megalázták őket, amit ők SOHA de SOHA nem fognak elfelejteni és megbocsátani.

Tehát - maradtatok egyszál magatokra... A lány, a szüleivel, de főleg az apjával szemben Téged választott. Jó jel számodra. Úgy látom, hogy Te a szüleiddel úgy-ahogy rendben vagy - kényszeredetten, de nem akarnak különösebben kettőtök útjába állni.

Amit tanácsolni tudok: Költözzetek el messze a szülőktől és ott kezdjetek új életet.Viszont (és ezt nagyon kihangsúlyozom!) egyikőtök szülőinek se fordítsatok hátat. Tudatosítsátok, hogy ők neveltek fel benneteket! Mindegyikőtök tartsa legalább telefonon a kapcsolatot a saját szüleivel, bele-beleszúrva a beszédbe a párotok nevét is (pl. mit csináltatok együtt, hol jártatok együtt - azaz érezzék, hogy ti ketten jól megvagytok egymással). Későbbiekben majd kisejlik, hogy melyikőtök szülei fogadnák szívesen a látogatásotokat. Menjetek el hozzájuk Idővel - bizonyára - minden rendeződik. Főleg ne durcáskodjatok a szülőkkel szemben, mert akkor lemondanak rólatok és ezt - úgy látom - nem akarjátok.

Minden jót!

2018. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végre egy értelmes válasz. Nem kiabálom el de úgy gondolom hogy nekem sikerülni fog kiépítenem egy jó viszont köztem és az apósomék között... De ez meg az én szüleimnek nem tetszik, hogy ezek után miért megyünk oda, ahol folyton idézőjelesen bántanak minket, és igen.. .Sok csúnyát mondtam én is a szüleimnek róluk, de ez mind indulat volt és a cselekedetem elsődleges mozgatórugója az hogy látom szomorú így a barátnőm, mert a kishúga és az unokaöccse nagyon hiányzik neki. És nem akarom túlzásba vinni, csak azt szeretném hogy ha keressük egymást akkor ne a fintorgás legyen. A szüleimnek egyébként ezt muszáj elfogadniuk úgy gondolom, mert ha az apósom is most nyitott felém, akkor hülyeség lenne nem élni a lehetőséggel és nem kihozni belőle a legtöbbet, annak érdekében hogy a barátnőm is sokkal nyugodtabb és boldogabb legyen. A kettőnk szülei tuti nem fognak megbékélni egymással, amit megértek, elfogadok, csak az a baj hogy ahogy anyának mondtam a telefonos dolgot azt hiszi hogy a barátnőm hergel ellene, viszont én már inkább anya részéről vettem észre az ellenséges viselkedést és az erőltetett jó pofizást a barátnőm felé...A telefonos témára visszatérve...Mit gondolsz? Alapos a gyanúm hogy anya tette?
2018. júl. 17. 17:58
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Valamikor az ilyet meg lehetett gyónni.5 miatyánk és már is oldottad a gondot.
2018. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nehéz határozott állást foglalni a telefon és anyukád viszonyában. Szinte már kisiskolás is tudja, hogy bizonyíték hiányában nincs vád. Kizárásos alapon lehet megközelíteni: tud-e anyukád annyira bánni a mobillal, hogy ezt meg tudta tenni? Ha nem tud - ki van zárva. Ha viszont tud, akkor gyanúsítható, de nem vádolható, mert nincs rá bizonyíték: senki nem látta, senkink nem beszélt róla stb. Van más személy is, aki a telefonodhoz akkor hozzájuthatott? És ő tud annyira bánni a mobiloddal, hogy ezt megtehette? Ha kizárásos alapon csak anyukád lehet a tettes, akkor valamikor később majd megemlítheted neki, hogy őt gyanúsítod, de ne fűzd tovább a szöveget, még akkor se, ha ő a plafonig sértve érzi majd magát. Inkább hallgass, kezdj el más témát.
2018. júl. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!