Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom szülei nem fogadnak...

A párom szülei nem fogadnak el engem. Kissé bonyolult az egész, mit tehetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy éve vagyunk együtt a párommal, nagyon szeretjük egymást, közös jövőt tervezünk. A párom szülei kezdettől fogva nem voltak szimpatikusok számomra, gyakran érzem magam nyomasztóan amikor ott vagyok. Ez a helyzet egyre jobban kezdett rosszabbá fokozódni, ugyanis különbözőek a szokásaink, erkölcsi normáink (például a szülei kissé kicsapongó életet élnek, gyakran fogyasztanak alkoholt, emiatt gyakran konfliktusba keverednek a család tagjai egymással). Úgy érzem, mintha minden mozdulatomban találnának valami kifogásolnivalót. Beszélgetni velük nem mindig sikerül, nincs közös téma, közös nevezőre se tudunk jutni, aggaszt ez a helyzet. A párommal való kapcsolatuk sem túl jó, gyakran veszekednek, belekötnek egymásba, számomra értelmetlen dolgokon. Hiányzik a harmónia a családban, a közös problémamegoldás. Gyakrabban is veszekszünk amikor ott vagyunk a párommal, feszültebbnek is érzi magát. Itthon a szüleimnél minden sokkalta nyugodtabb, jól elbeszélgetnek egymással, akadtak itt is nézeteltérések, de a szüleim elfogadták őt. Amikor kettesben vagyunk, minden rendben van, jókat beszélgetünk, boldogok vagyunk. Egy dologtól félek csupán, hogy a párom szülei ráerőltetnék, rábeszélnék azt, hogy legyen más barátnője. Viszont nem akarom őt elveszíteni, mert nagyon szeretem őt, de sehogy sem tudok zöld ágra vergődni a szüleivel, és nem szeretném, hogy rá menjen emiatt a kapcsolatunk. Magamat okolom ezért a helyzetért, hogy szégyenkezik a párom miattam, de egyszerűen nem tudok mit tenni, megpróbáltam mindent lassan már. De az a legjobban zavaró az egészben, hogy a szülei gyakran bántják egymást és őt is. Ha mellettem van, boldog és velem szeretne mindig lenni, otthon pedig teljesen más, feszült, ingerlékeny. Nem tudom őszintén szólva, mit tegyek, mert számomra az az ember(emberek), akik bántják, sértegetik a páromat, nem tudok úgy rájuk tekinteni, úgy beszélgetni, mint egyszerű emberekkel. Szeretem őt, sok dolgot átvészeltünk már (betegségek, konfliktusok). A párom próbált tenni annak érdekében, hogy a szüleink jól kijöjjenek egymással, egyszer-kétszer voltak is vendégségben, csupán egy gond van, hogy ahogy itt beszélgetnek, ahogyan viselkednek az teljesen különbözik attól, amit én látok, tapasztalok, mikor elmegyek hozzájuk. Tanácstalan vagyok ezügyben. Próbálkozzam tovább, vagy fogadjam el a helyzetet? 21N

2015. aug. 18. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
A párod még a szüleivel él, esetleg veled, vagy egyedül valahol?
2015. aug. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A szüleivel él még egyenlőre.
2015. aug. 19. 00:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Közös albérlet,és saját élet pároddal.
2015. aug. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
A párod költözzön el tőlük. Persze, fellengzős megoldás, de felnőtt ember, ha le akar róluk válni és megszabadulni a mindennapjait érő befolyástól, akkor máshogy nem fog menni, csak ha saját lábra áll.
2015. aug. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Csak az a megoldás, hogy külön költöztök és nem a ti szüleidhez. Eszedbe ne jusson.

Írod hogy félsz, hogy rábeszélik más barátnőre, na ha ez sikerül nekik akkor örülj hogy megszabadulsz tőlük. Normális embert nem lehet valakire rábeszélni.

Nem értem, hogy a párod miért szégyenkezik miattad. Azért mert nem jössz ki a szüleivel?

Ne akarj megfelelni a szülőknek, tegyél rá nagy ívben, arra koncentrálj, hogy nektek jó legyen mikor együtt vagytok. Hosszú távon csak is a szülőktől való különköltözés jelenti a megoldást. Ugyanúgy elkezdődnének a problémák ha a te szüleidhez költözne.

2015. aug. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ebben nincs semmi bonyolult, minek vagytok náluk? Ha együtt tud veled érezni, akkor megérti, hogy te ott nem érzed jól magad, és nem fogja erőltetni, hogy te is odamenj... én sem jöttem ki jól volt barátnőm anyjával (az apák mindig bírtak :D), mert nem volt annyi pénzem, de mindig megoldottam, hogy vagy nálam, vagy valahol máshol legyünk. Ő megértette. :)
2015. aug. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) Az elköltözéssel van egy kis gond, fiatalabb tőlem egy évvel, még egyetemre jár, a szülei fizetik az albérletét. Továbbá az is nehezíti a helyzetünket, hogy úgy érzem gyakran bizonytalanná válik, hogy ki oldalán úgymond "álljon". Félek, nem tudom mire számíthatok. Nagyon szeretem őt, kiegészít engem, ő a társam és nem akarom elveszíteni olyan emberek miatt, akik nem csak engem néznek semmibe, hanem őt is.
2015. aug. 19. 10:24
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Azon felesleges idegesítened magad, hogy egymással hogyan viselkednek, főleg a saját házukban. Voltam tanúja én is borzalmas veszekedéseknek egy régebbi barátnőm szülei illetve a lányuk között, de ilyenkor elvonultam, és hagytam hadd rendezzék el maguk között. Neked sincs közöd ezekhez a dolgokhoz, amíg téged nem bántanak.


A lebeszélésről annyit, hogy ha a barátodat így el lehet szakítani tőled, akkor annyit is ért az egész kapcsolat. Felnőtt ember már, nem utasításokat kell követnie, maximum tanácsot meghallgat, és kész.

2015. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Egy dologtól félek csupán, hogy a párom szülei ráerőltetnék, rábeszélnék azt, hogy legyen más barátnője."


Nagyon gyerekesek vagytok mindketten, ha ez komolyan felmerül.

Te egy bizonytalan kislány vagy, akinek gőze sincs róla, mit szeretne az élettől, a "pasid" meg egy még kisebb kisfiú. Még évekre van attól, hogy akár csak gondolat szintjén önállósodjon, és ebből az anyagi függés a legkevesebb. Ő még kamaszként működik, te már épp kinőve a kamaszkorból, de mindenesetre baromira nem vagytok egy szinten.

2015. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ez tűnt fel:

" Egy dologtól félek csupán, hogy a párom szülei ráerőltetnék, rábeszélnék azt, hogy legyen más barátnője."

Nincs ilyen műfaj, hogy te meg ezért magadat okolod????


Az súlyosabb, amit később írtál, hogy bizonytalan: melletted áll-e?

Ha igen: akkor a párod, ha nem, vagy habozik...

2015. aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!