Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötött valaki házassági...

Kötött valaki házassági szerződést a párjával? Hogyan fogadnátok, ha a párotok szülei ragaszkodnának a házassági szerződéshez?

Figyelt kérdés
És nem csak a házasság elején hanem a közben adott nagy ajándékokat is le akarnák papírozni, pl. egy kocsit ha vesznek ajándékba.
2018. aug. 20. 19:22
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
76%
Férfiként mondom, hogy nem elegáns ez akkor sem, ha 2-3-szor nagyobb a vagyonod mint a leendő feleségednek. Ha meg sokkal nagyobb a különbség, akkor nem biztos, hogy házasságra is passzoltok egymáshoz. Ha ilyet mondana faterom (nem mondana) pl. egy autónál, akkor azt mondanám, hogy akkor adja csak oda használatra az autót, a tulajdonjogát tartsa meg.
2018. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
59%

Ha ennyire rájuk vagytok utalva anyagilag, és nem szeretnéd a nulláról kezdeni és csak a szerződés ellenében segítenek nincs más választásod. Vagy szépen a saját egzisztenciátokból előteremtitek ami kell...

Hány évesek vagytok?

2018. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
74%
Én nem vagyok ugyan házas, de erősen realista és csak örülnék, ha a párom partner lenne egy ilyen döntésben. A házassági szerződés nagyon sok problémát előzhet meg.
2018. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
69%
Persze, de akkor én is szereznék egy ügyvédet aki átnézi nekem, hogy ha gyerekem lesz, mi mindent van jogom elvárni, hiszen addig kiesek a munkából, én maradok otthon vele, ha beteg, én leszek beteg szabin.Ja, és belevenném, hogy a házimunkát szigorúan felesben végezzük, ha nem, akkor nekem ezért jár lóvé, hiszen munka mellett nekem ez ne kötelességem, és akár takarítónőt is hívhatnánk. Mindjárt nem úgy állna a szájuk.
2018. aug. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen korrekt. Amit visz a házasságba,az különvagyon.Ha ajándákot kap, az is. Pusztán az egyértelműség miatt le is papíroznák. Nem arról van szó, hogy minden csak a férjedé, amit ti ketten megkerestek, hanem arról,hogy amit az ő szülei adnak, és igen nagy értékű dolgok, azok maradjanak is nála egy esetleges váláskor. Vagyis azokat a dolgokat sem a pasi szerezné munkával.

Nem értem, mi a gond. Hogy nem kaszálsz nagyot a váláskor, hanem csak abból vihetsz, amit ti ketten tesztek össze; abból nem,amit a szülei alátok raknak? Gondolom, nem azért ragaszkodnak ahhoz, hogy le legyen papírozva, mert a Te szüleidtől is hasonló nagy ajándékok érkeznek.Akkor mi ebben a sértő? Amíg házasok vagytok, nyilván te is mindent hazsnálhatsz!

2018. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
72%
Nincs ebben semmi sértő, ahogy azt előttem is leírták. Senki sen készül esküvő előtt elválni, de sokan mégis megteszik később. Nem árt, ha erre is van forgatókönyv, sok fájdalomtól kímélhet meg. Lehet hogy nem illik a romantikus, mesebeli esküvő képébe, de okos dolog.
2018. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
33%

Én nem fogadnék el ilyen ajándékot szülőtől alapból, ha csak nem dúsgazdag, 7 magas 6, vagy netán 7 számjegyű a nyugdíja, főleg, hogy a kocsi ha ma milliós érték is, "holnap"(túlzok, nyilván azért az idézőjel, de értsd: mondjuk egy év múlva) már közel sem ér annyit, és nagyobb lenne a gond az osztozkodással...


Amit lehet eladni (amennyiért elmegy, értelemszerűen egy 10 éves kocsiért ma hiába várod az akkori árát, főleg, ha akkor milliókba került), és felezni.


Ami meg a házasság előtt a tied volt, ahhoz a másik félnek semmi köze, ugyanez persze fordítva is igaz. Ezért nem szabad egyéjszakás kaland után oltár elé rohanni, majd felégetni minden hidat, és rögtön eladni mindent, s új lakást venni közösen pár hónap után - mert az új lakás, amit közösen vettetek, azon már bizony osztozkodni kell.

2018. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
Nem kötöttünk házassági szerződést de amikor édesanyámtól nagyobb pénzösszeget kaptunk, azt lepapíroztuk. Egyikünk sem ütközött meg rajta. A házassági szerződés tiszta viszonyokat jelent, semmi köze a bizalomhoz vagy szeretethez.
2018. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
78%

Örökség, ajándék MINDIG különvagyon, max akkor lesz közös, ha az ajándékozott fél átiratja a felét.

Ez nem Amerika, itt azért elég jól le van ez tisztázva a jogban.

Csak az közös amit a házasság napjától ketten hoztok össze.

2018. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
43%

Azért csakugyan nem mindegy, hogy milyen ajándékról van szó.

Egy drága tech kütyü ma lehet horror áron van, lehet nem engedhetnétek meg, 10 év múlva - jó esetben nem mentek azonnal szét - meg a mai árát - akármiről is legyen szó - ki fogjuk röhögni.

Ki fizetné ki a másikat egy 10 éve X ezer forintos olyan dologból, ami ma jó, ha mondjuk teszem azt X ezer/10-et, urambocsá még kevesebbet ér.


Ilyenkor szerintem nagyjábóli felezés ér, tehát pl. a mikró meg a kenyérpiritó az egyik félé, a kávéfőző meg az evőeszköz-készlet meg (most nem a Herendi,Zsolnay stb. féle drágákra gondolok) a másiké.

2018. aug. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!