Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötött valaki házassági...

Kötött valaki házassági szerződést a párjával? Hogyan fogadnátok, ha a párotok szülei ragaszkodnának a házassági szerződéshez?

Figyelt kérdés
És nem csak a házasság elején hanem a közben adott nagy ajándékokat is le akarnák papírozni, pl. egy kocsit ha vesznek ajándékba.
2018. aug. 20. 19:22
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
88%
Én sem látok ebben semmi sértőt. A házassági szerződés egyébként téged is véd, egy jól menő vállalkozás is becsődölhet, lehetnek adósságai, amiért viszont a szerződés birtokában te nem felelsz. Az viszont helyes tanács, hogy te is nézesd át, és csak olyat írj alá, ami neked is jó.
2018. aug. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
51%
Ezert teljesen felesleges a hazassagi szerzodes. A kapott ajandek alapbol kulonvagyon, csak az egyszeruseg kedveert ajandekozasi szerzpdest kell irni a szulo es gyerek kozott.
2018. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
25%
Eleve nem mennék hozzá egy olyan buta pasihoz, aki nem tudja (vagy nem tud 2 perc alatt utánanézni), hogy emiatt teljesen felesleges házassági szerződést kötni.
2018. aug. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
95%
Nem zárkóznék el ilyen szerződés elől, mivel a kapcsolatomban én sokkal rosszabb anyagi helyzettel rendelkezek, és természetesnek tartom, hogy nem venném el a barátomtól azt, amiért ő dolgozott meg. De ha nem ő kérne erre, hanem a szülei dumálnának bele a dolgainkba, biztosan nem hajtanék fejet előttük.
2018. aug. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
78%

Egyik ismerosom hozza ment egy gazdag fiuhoz. A lagzis penzbol vettek egy telket hogy majd arra epitenek. Hazassagi szerzodes nem volt, nem is hiszem hogy szoba kerult de a fiu szulei nem akartak hogy felepitsenek a fiuknak egy hazat ugy hogy a lany nem sok mindent ad bele a hazba mivel nem volt jo munkaja es az o szuleinek sem volt annyi penze.

Ugy tudom most a fiu szulei epitettek maguknak uj hazat es a regi hazukba engedik a fiatalokat lakni. Ha a leanyzo lelep akkor nem kap semmit, csak az ures telek felet amit a lagzis penzbol vettek.


Ha hazassagi szerzodest akarsz a gyerekednek de nem akarsz ebbol csaladi dramat akkor a draga dolgokat a te nevedre irjatok, igy abbol nem kap a menyed/vejed ha lelep.

2018. aug. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
44%

Én megkérném a páromat, hogy együtt vegyünk inkább közösen egy kocsit. Ne szoruljunk senki szülőjére, akkor is ha pikpak lenne egy autó az egyik fél nevén. Én rossz néven venném. Nekem ez olyan, amikor valaki ilyet csinál szülő, hogy látványosan nem fogadja el a menyét, vejét... Azért akarnak ilyeneket aláríatni, mert első perctől azt feltételezik, hogy csak a pénzre megy és majd jól megkopassza a gyereküket aztán lelép.

Nekem innentől kezdve nem lenne jó viszonyom velük mint meny, mert egy kedves gondolatuk sincs rólam.

De a szüleimtől sem fogadnék el úgy semmit, ha ilyen kikötésük van, mert nem akarom, hogy emiatt rosszul érezze a párom és én is közösen szeretnék mindent elérni.

Össze sem házasodnék, ha a leendő férjem is úgy állna a dolgokhoz mint ezek a szülők. Akkor mondanám, hogy nem kell lagzi, nem kell semmi! Vagyunk és kész külön, nincs papír... de még kapcsolat sem.

Én nem egy eltartott férfit szeretnék akit anyuka befolyásol az ajándékaival! Ha olyan fain csávó, megszerzi magának önerőből a kocsit és nem hagyja tönkre menni a kapcsolatát a kényelme miatt!

Én nem volnék boldog egy olyan házban sem ahol semmi közöm. Egy ecsetvonást sem csinálnék lehet benne, mert folyton az volna eszembe, hát én nekem ide semmi közöm! Minek dolgozzak más házáért, amire folyton kiemelik, emlékeztetnek, hogy te csak lakhatsz ott...


Most őszintén! Te jól érzed magad ezek tudatában? Nektek jó a kapcsolatotok a pároddal? Milyen az anyósékkal? Hogy viszonyul mindehhez a párod? Ő is úgy gondolja, lelépsz majd?

2018. aug. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
36%

Ismétlem, a szülőknek SEMMI közük a PÁR pénzügyi dolgaihoz.


De te megint az a szánalomdomb vagy, akit a szülei segítettek lakáshoz, és azóta is folyamatosan a csajodat fúrják, te meg olyan pöts vagy, hogy bólogatsz nekik.

2018. aug. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként nem mennék hozzá olyan ostoba emberhez, aki hülyeslgeket hangoztat... :D


Elég gáz, hogy a net korában mindent elhiszel, amit anyádék hazudnak, és képtelen vagy ÖNÁLLÓAN utánanézni a dolgoknak :D

2018. aug. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
47%
Én alapvetően házassági szerződés-párti vagyok, viszont a párnak kell akarnia, másnak beleszólása nincs.
2018. aug. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

Ha párom örököl ahhoz nekem úgy sincs semmi közöm.


De most egy kocsin pattognak? Akkor ne adjanak semmit se.

2018. aug. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!