Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők akkor is ragaszkodnának...

A nők akkor is ragaszkodnának a közös kasszához, ha sokkal többet keresnének, mint a férfi?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 14:35
1 2
 1/18 anonim válasza:
75%

Ragaszkodnának? Ez kicsit fura szó. Nálunk most pont így lesz, a férjem eljön a kisebbik gyerekünkkel gyedre és én megyek vissza dolgozni mert kaptam egy jó lehetőséget. 4szer annyi lesz forintosítva az én "bérem" mint az övé de tök lényegtelen mert így is úgy is együtt fizetjük a dolgokat, a rezsit, a hitelt, a gyerekeknek szükséges dolgokat és azt is ami számunkra fontos (természetesen megfontolás és megbeszélés után ez nem azt jelenti hogy beszámolunk egymásnak ha veszünk egy pólót vagy egy parfümöt vagy egy gombóc fagyit hanem a nagyobb léptékű dolgokra).

Szerintem ez így normális...

2013. júl. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Anno anyám tartotta el a családot, mert apám nem keresett én meg még hátulgombolós voltam. És akkor is közös volt a kassza. Tehát igen létezik ilyen is.
2013. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
Természetesen olyankor már nem ragaszkodnak annyira hozzá mint fordított esetben.
2013. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
igen....mert akik a családom és szeretem őket azoktól nem "dugdosom" a pénzem
2013. júl. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is közös a kassza, még nincs gyerekünk, a barátnőm majdnem kétszer annyit keres mint én. Mi úgy csináljuk hogy a kaját én fizetem, persze az vásárol be aki épp ráér de az én pénzem megy rá, a barátnőm a rezsit fizeti. A házra való dolgokat, felújítás, anyag stb... Pedig közösen dobjuk össze. Mindkettőnknek van külön kis megtakarított zsebpénze, nem egy nagy összeg, abból ruházzuk magunkat meg ha drágább dolgot venne valamelyikünk azt előtte megbeszéljük.

Nálunk így teljesen jól működik. A nyaralást közösen fizettük volna, de sajnos egész nyáron dolgoznom kell és egyáltalán nem akarnak szabira engedni :S

2013. júl. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem az hülyeség,hogy valami közös vagy nem közös.Nem kell eldönteni,ahogy jön.Ha hirtelen nincs pénzed,akkor nyugodtan kérhetsz az élettársadtól,mert annak jelen pillanatban valószínűleg van pénze..bár én mondjuk nm szeretnék eltartani egy férfit és én sem szeretnék eltartott lenni.Szeretném,ha inkább a pasi költözne hozzám majd később,mert így inkább ő megy el majd,ha szakításra kerül a sor,na meg a gyerekkel sem lennék kényelmetlen helyzetbe,hogy "jaj figyelj,kicsim..apáddal válunk/szakítunk,így most nekünk vissza kell a mamáékhoz költözni".. isten ments,hogy ilyen helyzetbe kerüljek!Viszont azt elvárnám egy ilyen helyzetbe,hogy keresőképesen dolgozni menjen és ne legyen egy otthonülős,morcos f__sz,aki csak kihasznál.

Cserébe én sem lennék házisárkány,aki csak a takarítással lenne elfoglalva..meg normálisan főznék..stb.Nem tudom,hogy mi ebben olyan bonyolult???


Ha velem valaki normális,akkor én is normális vagyok vele.Vagy ha én kezdeményezek,akkor ugyanezt elvárom tőle is.Ha nem képes megadni a tiszteletet,akkor meg menjen a fenébe,nem??

2013. júl. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, erről nagyon "vicces" kis sztorim van. Az első házasságomban én háromszor annyit kerestem, mint a férjem, a munkaidőm is mindig több volt. Értelemszerűen mindig közös kassza volt, házasok vagyunk, mindent megosztunk, gondoltam én. Mivel legtöbbször én értem később haza, de ő nem tudott főzni egyáltalán, tehát munka után még elrohantam vásárolni és otthon vacsit főztem, ezért időnként megkértem Őfenségét, hogy porszívozzon már ki, meg indítson el egy adag mosást.

Házasságunk harmadik évében kiderült, hogy megcsalt, és találjátok ki, mivel indokolta: bántotta a férfiúi büszkeségét, hogy többet kerestem nála és EMIATT ugráltattam a házimunkákkal... Ha sok ilyen férfi van, mint az én drága exem, akkor a házasságok zöme kártyavárként omlana össze, ha a nők keresnének többet. :(

2013. júl. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én jóval többet kerestem a volt férjemnél (kb. háromszoros), belementem volna a közös kasszába, ha nem felelőtlen. Sajnos képtelen volt megérteni, hogy ha van egy nap pénzünk, akkor gondolni kell a befizetendőkre is. Ha volt fölösleges 10 ezer Ft, akkor mondta, hogy de jó, megvehetjük ezt a 6 ezer Ft-os cuccot, ezt a 8 ezer Ft-ost és a 9 ezrest is. És én voltam a főgonosz, amikor mondtam, hogy de nem jut mindenre. Nem kockáztathattam, mert hitelt kellett fizetni, az utcára kerülünk ha teljes hozzáférést kap a fizetésemhez. Szóval nekem nem a közös kasszával lett volna gondom, hanem a férfivel és az ő hozzáállásával...
2013. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
82%
1 vagyok na a 8 as jól megfogalmazta ez a kulcs, hogy a férfi a nem mindegy, nem a közös kassza. Kereshet egy pasi 3 szor annyit mint a nő ha közben felelőtlenül meggondolatlanul költekezik mert csak azt látja hogy AZNAP épp van a pénztárcájában...ugyanoda vezet mintha a nőnek a "pénzét" költené ugyanilyen mentalitással...
2013. júl. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Én most sem ragaszkodom hozzá, hogy egyformán keresünk. A rezsit felesben fizetjük, a gyerek dolgait szintén, kaját szintén. A fennmaradó keresetünket arra költjük, amire akarjuk. 10 éve működőképes.
2013. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!