Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miert zavar a baratom csaladja?

Miert zavar a baratom csaladja?

Figyelt kérdés

Nagyon gaz, de tok ugy erzem mintha zavarna a baratom csaladja. Velem mindenki kedves igazabol, ezert is gaz. De bosszant hogy ha a tesoja miatt kevesebb ideje van ram, vagy ha az anyja hivja mikor egyutt vagyunk. Meg eleg zuros az egyik testvere, nagyon csunya dolgai vannak, es ez is bosszant, hogy nem akarom h a baratom egyaltalan foglalkozzon ilyen emberrel. Az anyukaja megcsalta az apukajat es sokat pasizik, meg ilyen fura dolgai vannak, amik termeszetesen teljesen a maganugyei megis zavar. Es igy azon gondolkodom h ha valaha osszekoltozunk, vagy felesegul vesz, akkor minel messzebb menjunk innen, es minel kevesebb kontaktot tartani a csaladjaval. De tudom hogy ez cink, mert az ilyen lanyokbol mint en lesznek a legrosszabb menyek, de en mar elore azon gondolkodom h nem akarom h o ilyen mamaja legyen a gyerekeimnek aki nem elte meg ki magat, es 3 gyereke van, de egyik apjaval sincs egyutt. Vagy drogos nagynenje. Meg ilyesmik. Es az idore is feltekeny vagyok, hogy addig se velem van a bafatom, mikor alig tudunk talalkozni. Hogy valtoztassak?

Egyedul az edesapja az akit nagyon szeretek, es nagyon jo emberbek tartom, illetve az o uj parja.


2018. aug. 30. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Szia, nem fogok vitriolokat zúdítani rád, mint ahogy itt szokás, de a változtatás kulcsa a te kezedben rejlik. Ezt felfoghatod jó hírként is.


Fura szóhasználat nekem ez a "BARÁTOM" de gondolom fiú udvarlóra gondolsz.


Ő egy önálló lény. Te is az vagy. Ahogy a zen mondja, hogy szellemi autonómiát kellene mindenkinek elérnie. Azaz a saját önlétét, jól létét, nem attól kellene függővé tennie, hogy a másik ember mit csinál. És ezt az elvet magunkra és a többi emberre nézve is alkalmazni kellene.

Tehát magyarul: ami nem tehozzád tartozik, ami nem érint, az ne ZAVAR-jon! Foglalkozz a saját illetve kettőtök dolgával, de tartsd tiszteletben a pasid autonómiáját. Amíg nem ellenedre irányulva tesz bármkt is, addig ne vedd magadra sem az ő, sem a családja dolgait.


Eklatáns példa, anno én egy rossz, nehéz természetű és könnyűvérű, nem éppen vállalható özvegyasszony lányába szerettem bele fiatalon. Mi afféle magasabb társadalmi rétegbe tartozó család voltunk, kaptam is az ívet, hogy összeállo, egy ilyen problémás család gyerekével. De én akkor azt mondtam, hogy a párom nem felelős az anyja viselt dolgaiért és ameddig ezek a dolgok nincsenek kihatással a kapcsolatunkra, bizony én nem fogok ezeken kattogni és rugózni.


Más. A párod, pasid, udvarlód, vőlegényed stb nem a tulajdonod. Nagyon tiszteletben kellene tartani az autonómiáját, ha nem akarod elveszíteni azáltal, hogy olyasmit teszel, amit ő úgy vesz, hogy beleavatkozol az autonómiájába, birtokolni,mirányítani akarod,mnetán kötekedésnek és nyomásgyakorlásnak érez dolgokat.

Te arra ügyelj, a te dolgod az a kapcsolatban, hogy a párodat támogatod lelkiekben és soha nem hozod őt kényelmetlen helyzetbe. Az ilyen kényelmetlenhelyzetes lelki érzelmi zsarolás, játszma, dráma pont szembemegy azzal, hogy MINDEN KAPCSOLAT ALAPJA A KÖLCSÖNÖS TISZTELET.


Sajnos egy kötekedő,mkörülménseskedő,mdrámázó,mjátszmázó embert nem tud senki tisztelni.

2018. aug. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
nekem is ilyen érzéseim vannak. az én esetemben nem a zűrös magánélet a probléma, hanem hogy a barátom szülei szektások. az anyját imádom, ő sose hozza fel a vallást nekem, mert tudja, hogy nem érdekel. az apja is tudja, de nagyon gyakran felhozza. se barátom se én nem vagyunk vallásosak, nem is érdeklődünk, de azért néha elgondolkodom, hogy ha valaha lesznek gyerekeink, megpróbálják-e (főleg az apja miatt aggódom) vallási baromságokkal etetni az unokáikat
2018. aug. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Neked SEMMI közöd, hogy Ő hogyan tartja a családdal a kapcsolatot :)
2018. aug. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézz szét az árvaházak környékén, és válassz magadnak onnan egy barátot.
2018. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett az első le pontozva?😅 k**va jót irt
2018. aug. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Igen, én sem értem miért lett lepontozva az első.
2018. szept. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
en felpontoztam mindenkit:)
2018. szept. 4. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!