Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek igazam van?...

Szerintetek igazam van? Anyósom egy idióta.

Figyelt kérdés
Három éve vagyunk együtt a férjemmel. Szerencsére nagyon ritkán találkozom az anyóssal. Kisvárosban élünk, mindenki ismeri a férjem családját és mindenkinek meg is van az anyósrol a véleménye a rossz természete miatt. Pár hónapja nekemesett, hogy miért nem akarok már gyereket szülni a fiának?! Mert mi az, hogy 30 évesen én még nem akarok gyereket, mikor a fia meg már nagyon és miért nem hagytam inkább, hogy olyan nőt vegyen el feleségül, aki azonnal szülne gyereket is?! Hát én köpni nyelni nem tudtam és igazán frappánsan visszavágni sem akkor abban a pillanatban. Persze mi anno az esküvő előtt beszéltünk a gyerek dologról a férjemmel és megállapodtunk, hogy benne van az öt éves tervben, de még nem kapkodunk. Szóval nekem ezek a dolgok az anyóstol olyan rosszul estek, hogy megmondtam a férjemnek, hogy én köszönésen kívül nem vagyok hajlandó az anyjával kommunikálni. És hát közeleg a karácsony és közöltem a férjemmel, hogy ő nyugodtan menjen majd át az anyjához (édesapja már rég meghalt a tesója meg még az anyóssal él) karácsony amelyik napján akar, de én nem fogok. Eddig úgy volt, hogy karácsony egyik napján egyikünk szüleinel, másik napján a másikunk szülőjénél ebédeltünk. Soha nem tiltanam vagy hangolnam az anyja ellen, mert akármilyen is, akkor is az anyja. De én nem akarom a célozgatasait meg beszologatasait hallgatni karácsonykor. Szerintetek szemét vagyok, hogy nem vagyok hajlandó a szeretet ünnepén az anyós idiótaságat elviselni, vagy ti sem mennétek át?
2018. okt. 5. 00:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%

En a családi beke de legfőképp a férjen végett kibírnam azt az egy ebedet.....

Meg kell mondani anyukának hogy nyugodjon meg lesz baba majd amikor ti úgy érzitek hogy eljött az ideje

2018. okt. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
71%

Én elmennék, mert ez hamarosan elmérgesedne. Anyósod ellened fordítaná a helyzetet.

Elengedném a fülem mellett. Elkezdenék másról beszélni. Megdicsérném a főztjét.

Légy bölcs, ne revolverezd a férjed, mert megmérgezi a házasságodat. A férfiak sem bírják a lelki-idegi nyomást.

Te vagyaz értelmesebb, hát kezeld is úgy. Primitív,. Ez van, ebből kell gazdálkodnod.

A férjedet szereted, őt tekkntsd!

2018. okt. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kell magyarázkodni anyósnak, mert semmi köze a mi életünkhoz. A férjem sem ragaszkodik az anyjához egyaltalan, mert őket is folyton csesztette és a mai napig is csesztetne, ha a férjem le nem állítaná mikor nem bír magával.
2018. okt. 5. 00:20
 4/31 anonim ***** válasza:
69%

Nem magyarázkodásból mond hanem h hagyjon a témával békén

Talán ha választ kap csendbe marad

2018. okt. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Egyébként valószínűleg igazatok van. Talán arra rá bírom venni magam, hogy átmenjek, de hogy beszélgessek vele, az tuti nem fog menni.
2018. okt. 5. 00:27
 6/31 anonim ***** válasza:
83%

Én se mennék. Még a karácsonyomat is rontsa el? Akkor azokkal vagyok, akiket szeretek s akik szeretnek. Hiába vagyok akármilyen ügyes, az ilyenek azért felhúznak, ezt az esélyt többet nem adnám meg neki.


Nem igazán félteném a családi életemet, ha a férjem normális, s én is normális vagyok, akkor nem fog elmérgesedni semmi, max. anyós pampog egy sort, de az nem nekem fáj. Teljesen korrektül megmondtad a férjednek, hogy ő mehet, nyilvábn, de te nem fogsz, ennél jobbat el sem tudok képzelni. Udvarias mosolygás, mikor utálod az egészet, na az az én önbecsülésembe és elveimbe nem férne bele. Ez nem a többiek ellen van, akik az elmenetelt ajánlják, nekik működhet, de pl. én nem vagyok olyan (egy ilyen anyóssal úgyis összekapnék, persze csak pár szó, aztán már el is szaladnék, nem veszekszem én se karácsonykor, se máskor. ez kinek lenne jó?).

2018. okt. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Te is nagyon jól látod 😊. Annyira próbáltam ám vele normális lenni az elejétől kezdve. Pedig mindig olyan mocskos volt velem. A polgári szertartáson pl három sorral odébb ült le, mint az én szüleim. Mintha budosek lennénk. Persze tudom, hogy az (is) a gondja főleg velem, hogy szegényebb az én családom, mint az ő rokonsága, de engem sosem az vezért mikor a társam kerestem, hogy kinek milyen vastag a pénztarcaja. Tavaj karácsonykor is, vittem kaját, sütit, mert miért ne legyek jofej, ha már ő is fáradozott a főzéssel, nekem sem esik le a karikagyűrű az ujjamrol, ha viszek valamit. Erre úgy fogta meg a tálcákat, tányérokat amin az én ételeim voltam, mintha legalább sz@rt hoztam Volna rajtuk. Sokszor nem is szól hozzám, de az gyűlölet ami kiül az arcára, mindent elárul.
2018. okt. 5. 03:20
 8/31 anonim ***** válasza:
17%
Én csak egy pont ilyen menyet kívánok neked, mint te vagy.
2018. okt. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
17%
A családi béke érdekében át kell menni, nem szabad, hogy elmérgesedjen a viszonyotok! Az embernek gyakran kell úgy tenni, mintha mi sem történt volna! A férjeddel együtt egy új családot kaptál, muszáj valamilyen szinten alkalmazkodni!
2018. okt. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Szerintem sokan örülnének, ha ilyen menyük lenne. Nagyon érdekes, hogy eddig minden párom édesanyja szeretett, kivéve a férjeme. Én sem vagyok tökéletes, ahogy senki sem az, de tudok viselkedni, ellenben az anyósommal. Kíváncsi lennék, ha személyesen ismernéd, akkor is az én fejem fölött törnel-e pálcát.
2018. okt. 5. 07:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!