Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Alberlet vagy anyoseknal...

Nga92 kérdése:

Alberlet vagy anyoseknal lakni? Ideiglenesen, minimhm 2 evet.

Figyelt kérdés

2018. okt. 9. 07:46
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
10%

Saját tapasztalat: én még otthon laktam, 20 évesen, amikor a barátommal össze akartunk költözni. Hozzánk költözött, úgy terveztük, hogy csak pár hétre. Több, mint 2 év lett belőle, nem volt problémamentes, de megérte, mivel így a saját lakásunk önrészét meg tudtuk teremteni.

Összességében én nem bántam meg, mert ha albértletbe mentünk volna, akkor a mai napig nem valószínű, hogy lenne saját lakásunk. Szüleim is úgy gondolkoztak, hogy inkább gyűjtsünk egy darabig és később fizessünk hitelt, mint albérletet.

2018. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim válasza:
63%
Az albérlet a helyes döntés. Nem csak az anyósék miatt, hanem a párod miatt is: a mama-szálló nem ereszt. Pláne akkor, ha még kényelmes is ott élni. Jobb önállóvá válni akkor, amikor annak itt van az ideje, és egy felnőtt párkapcsolat már bőven ott van. Ha viszont később úgy alakul, hogy az anyagiak miatt kénytelenek vagytok mégis odamenni, az már más szitu, de először mindenképpen önállóan kell megpróbálni.
2018. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
34%
Anyós veje kapcsolat néha egészen jó, én pl szívesen laknék vele,korábban néhányszor meg volt, tudom miről beszélek, ráadásul milliókat lehet spórolni. Anyós menye kapcsolattal már sokszor van baj, ilyenkor jól jön egy após, aki megvédi.
2018. okt. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:

Nem értem, miért lett lepontozva az előző válaszadó, én is meg akartam ezt említeni, hogy a környezetemben azt tapasztaltam, hogy egész jól működhet az ideiglenes együttélés, ha a férfi költözik az anyósékhoz, a meny helyzete sokkal kiszolgáltatottabb (pláne ha az anyós és az após is problémás személyiségű). Talán ez a nők nagyobb szociális érzékenysége és otthonszeretete miatt van.

Kérdező, szerintem jó döntést hoztatok. Igen, az anyagiak komoly szempont lehetnek (saját házra gyűjtés), az életben sajnos nem lehet mindig az ideálist megvalósítani, különösen nehéz helyzet az, amikor már gyerek is van és a szülők függetlenségi vágya kerül konfliktusba a gyerek jóléte iránt érzett felelősséggel.

De én úgy gondolom (sőt, saját tapasztalat alapján beszélek), hogy nagyon rossz opció az együtt lakás még külön lakrészben is, még akkor is, ha nagyon jó a kapcsolat anyósékkal és rendes emberek. Nagyon kiszolgáltatott, sebezhető pozíció ez a "befogadott" félnek, kihathat az önértékelésre, a partner megítélésére, gyereknevelésre, döntések meghozatalára, egy sor pszichológiai problémát kiválthat ez a felállás külösen az érzékenyebb nőknél és nem, nem csak az intelligánciától függ ez. Nem egy ideális helyzet, csak ezt fáj beismerni azoknak, akik már így rendezték be az életüket és nincs lehetőségük változtatni ezen. Persze itt jönnek képbe azok az emberi értékek, amelyekről fennebb szó esett, elismerem, hogy kölcsönös jóindulattal működhet ez a felállás is, egyenetlenegy viszonylag jó példáról tudok az együttlakás - külön lakrészben kapcsán.

Kérdező, minden jót és boldog családi életet kívánok neked!

2019. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!