Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megkeseríti az életemet. Mit...

Megkeseríti az életemet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A volt anyósom megkeseríti az életem.. a fiától van egy 3 éves gyerekem. A hátam mögött azzal fenyegeti a csakádtagjaim, hogy megy a védőnőhöz, megy a gyámügyre hogy elperelje a gyereket. A fia már nincs köztünk mert a gyerek születése után meghalt. Azóta megházasodtam és született egy fiam is. De az exanyós állandoan az életünkbe mászna bele.. fenyeget a gyámüggyel meghogy elviszi az unokáját és ő neveli majd mert én rossz anya vagyok szerinte. A saját lakásunkba nekiállt dirigálni hogy miért igy nevelem, miért adok neki ezt miért ezzel etetem, miért azzal... azóta nem engedjük be a házba. Természetesen jópofizik nekem. Sose mondja a szemembe hogy elvenné a fiút, egyébként semmi probléma nincs nálunk, sose veszekszünk, tisztán járnak a gyerekek, a lakás is szép rendezett nem iszunk és még külön kátszóteret is csináltattunk a gyerekeknek az udvarba. csak egyszerűen már mindent kitalál h legyen mibe belekötni. Jövő héten utazunk a családdal a lakóhelyünktől 90 kmre kocsival, és ő pont akkor jönne. Nem merem elmondani neki mert már attól félek hogy képed rámhívni a rendőrséget hogy elvittem az unokáját magammal 90 kmre a rokonokhoz, vagy a gyámügy. hát nagyon nem hiányzik ezeknek a társasága. Elnézést hogy ilyen josszú lett csak már nem birom magamba tartani, nincs kinek elmondani a problémámat és azt is hogy segítséget kérjek valakitől. Köszönöm előre is

2018. okt. 20. 16:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg az is hogy ő szerinte jobban bánunk a kicsivel mint az ő unokájával és hogy mennyire meg van különböztetve a két gyerek.. de hetente egyszer pár órára látja csak a fiút, és ő ebből leszűri hogy mi a helyzet.
2018. okt. 20. 16:52
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Anyosod havi 1 alkalommal lathatja az unokajat torveny szerint, de csak ha megitelik neki. Szoval nyugodtan kizarhatod a lakasbol nem kotelezo beengedned sem.
2018. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Rendorseg ilyen ugyekkel nem foglalkozik. Ha netan megis kijonnenek akkor semmilyen intezkedest nem csinalnanak.
2018. okt. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Konkrétan kiröhögnék a rendőrségen, ha ilyennel menne oda. A gyámügyön is megütheti a bokáját. Ülj le vele beszélni, hogy ha nem fejezi be, nem, hogy elperelni, de havonta 2 órára láthatja csak, azt is per útján.
2018. okt. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Megmondod neki: Xy néni, ha tovább baszakodik, akkor megyünk szépen a bíróságra, és nem látja majd az unokát csak havi 1 órára, csókolom
2018. okt. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem így jön ki neki az hogy a fia elment. Ne félj tőle ha valami bajod van meg lehet neki mondani azt és a fenyegetéseivel meg nem kell foglalkozni nem csinálhat semmi olyat ami komolyan érinthet titeket.
2018. okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem anyós élvezi hogy tartasz tőle. A jövőben válts stílust, alapban legyél vele normális, ha viszont elkezd beszólogatni, akkor meg mondd neki, hogy na akkor most itt az ideje, hogy hazamenjen, 1 hónap múlva várod újra szívesen.
2018. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
57%

Ne hagyd, hogy belemásszon az életetekbe! Nekem elképzelhetetlen, hogy valakit felnőtt létére így befolyásoljon egy ember, akivel ráadásul már jogilag sincsen semmilyen családi kapcsolatban.

Ezentúl, azt ajánlom, hogy ne engedd a mamit be az otthonotokba, ha hív, hogy jön meglátogatni, közöld vele, hogy egy játszótéren/étteremben fogtok találkozni. Ha hívatlanul állít be, nyiss ajtót és közöld, hogy dolgotok van (vásárlás, logopédus, ovistárs szülinapja) és most nem alkalmas a látogatása. Azért ez nem tűrhető állapot, hogy odajárkál hozzáok valaki az otthonotokba és bele akar szólni az életetekbe. Nem kötelessége beengedni a házadba és én a helyedben ezt tenném. Találkozzon a gyerekkel, de tartsa távol magát az otthonodtól, a férjedtől, a másik gyerekedtől. Ha meg esetleg emiatt perelne és valami nagyon ütős ügyvéd bíróságra vinné az ügyet, a hatóság emberei kimennének felmérni az otthonotokat, beszélnének a szomszédokkal, kollégákkal, óvodai nevelőkkel és egy pszichológus a gyerekkel is elbeszélgetne. Ekkor ígyis-úgyis kiderülne, hogy semmi gond nincsen és csak a kedves nagyi ugrál unalmában.

Kevésbé radikális módszer még, ha leülsz vele és elmondod neki, hogy te megérted, ha nehéz neki (és egy anyának lehetetlen) új életet kezdeni a fia halála után, de te már elkezdted a sajátodat és ne legyen olyab önző, hogy ezt sajnálja tőled. Te szívesen támogatod őt a továbbiakban is, ha moderálja magát, és te úgy látod, hog ha ezt a viselkedés folytatja, nem csak téged taszít el, hanem az unokájával is megutáltatja magát. Egy 5-6 éves gyereknek is van önálló gondolkodása és lassan eljön az idő, amikor rájön, hogy neki a nagymami nem túl szimpi és nem akar vele olyan gyakran találkozni.

2018. okt. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha minden, ismétlem MINDEN úgy van, ahogy leírod, akkor anyósnak esélye nincsen.


Ugyanakkor láttam én már olyan familit, ahol szerintük minden rendben volt, de normális ember már attól rühes lenne, ha fényképen megnézné az otthonukat.


Szóval ismétlem, ha valóban minden rendben van nálatok, akkor a gyámügyön kb. kiröhögik. Ugyanakkor a családsegítőnek kötelessége kimenni egy környezettanulmányra, de ez csak egy alkalom, leírja, hogy minden OK, onnan meg nem is foglalkoznak anyóssal többet.


Egy gyerekjólétis

2018. okt. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9. Többször volt nálunk a védőnő, terhesség végén és a baba születése után is akkor ugy tudom szoktak csinálni környezettanulmányt is. Megjegyezte hogy milyen szép a lakásunk. Azóta nem járt itt. Tudod az a baja a exanyósnak hogy nem úgy neveljük ahogy ő tenné vagy ő szeretné, itt ez a gond. Az előzőnek meg semmi köze hozzá hogy mennyire szerettem a fiát vagy milyen volt a kapcsolatunk. Már a halála előtt külön mentünk a sorozatos megalázások, verekedések, és megcsalás miatt. Most meg jönne a minek szültél kérdés igaz? :D most nincs kedvem elemezni ezeket
2018. okt. 25. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!