Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi csináljak ha a terhes...

Mi csináljak ha a terhes kiskorú barátnőm szegény szülei folyton pénzt kérnek?

Figyelt kérdés
nagyon ciki ez a baratnőmnek is de meg a szüleivel lakik részben részben meg velem (szabad napjaimon alszik meg csak nálam ) csak úgy engedi a gyámhatóság hogy ideköltözzön hozzam ha mar megszületik a baba és akor is csak úgy hogy nagymamája ide költözik fel évre.ezzel nincs is baj de szegények és az apja mar idős is és nehezen találnak munkát , amúgy rühelnek engem mivel ugye meg a barátnőm nagyon fiatal és ezert elítélnek. előző hónapban 40 e et kértek kölcsön most 50 e et nem dolgoznak nincs munkájuk most de elvileg az anyuka kapót valami melót de nem tudom mi lesz így utalom a lehúzást énis csak olyan 200 körül kapok jó van sportolt pénzem de a babara is kéne de ha nem adok szerintem enni se tudnak nővere meg öcse is velük él és a nővére 1 éves pici gyereket nevel egyedül laknak vagy 6 an laknak egyik se dolgozik én meg nem tudom eltartani a barátnőm egész családját őt eltudom meg a babámat szerintetek mit csináljak meg adjak nekik 50 e? amit most kertek helyes írásért elnézést
2018. nov. 5. 17:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

"csak úgy engedi a gyámhatóság hogy ideköltözzön hozzam"


Mi az, nincs még 16 se?

Mert ha betöltötte, tuti nem ezt preferálná a gyámhatóság sem.

2018. nov. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Erőssen kamu szagú... ha meg mégsem akkor elég szomorú. Hány évesek vagytok? Nem kéne még inkább tanulnotok?
2018. nov. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
És erre vállaltok gyereket.Szép.... idősebb Lévén legalább neked lett volna eszed a gyerekcsinálás előtt.
2018. nov. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Kamu. Kérdező te beteg vagy, pszichiátriai segítséget javaslok.
2018. nov. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
A nővére gyerekét miért nem hagyja a nagyira? Akkor elmehetne dolgozni..
2018. nov. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
33%
Így jártál. Èhen halni nem hagyhatod őket, most már ők is a családod.
2018. nov. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%

Divat,nem divat..

Inkább megszokott a jó kifejezés,

Nem azzal van a baj hogy gyereketvállaltok.. de ha ennyire rátoktelepednek és te meg akarod tartani a családod.. akkor költözzetek el jó.. messzire,ha elveszed feleségül akkor nem kell hozzá az anyja hogy vigyázzon rátok.

Én is 17 évesen szültem meg a kisfiamat, igaz nem ilyen volt az anyagi hátterünk,mi el tudtunk költözni,le tudtam tenni gyerek mellett az egyetemet, a ti sorsotok is rendeződhet ha nagyon úgy akarjátok.

2018. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Ha a barátnőd már van 16 éves, akkor szülői engedéllyel feleségül veheted, ezzel egy időben, a házasságra hivatkozva a barátnőd kérheti a bíróságtól, hogy jogilag teljesen cselekvőképessé nyilvánítsák, ez azt jelenti, hogy kikerül a szülői felügyelet alól. Ez két külön eljárás. A házasságkötést így igényelheted: [link] A szülőket úgy kell rávenni az engedély megadására, hogy beígérsz nekik egy kis pénzt, vagy meglebegteted, hogy elengeded az adósságukat. Azt nekik nem kell tudniuk, hogy ha a házasságkötés után a bíróság engedélyezi a barátnőd cselekvőképessé válását, akkor onnantól semmi közük hozzá. Egyelőre ne adj nekik több pénzt, mondd azt, hogy most neked sincs, mert ezt meg azt kellett venni a babának, illetve előbb adják meg a tartozásukat.
2018. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Valoban nincs meg 16 de anyagiakal nincs gondom 2 m ft tartalek toket halmoztam fel en pont az elentete vagyok a szuleinek ok naprol napra elnek amit keresnek elkoltik es meg folyamatosan tartalekolok es szarul erzem magam ha kolteni kell mert fizikai melos vagyok az a penz muszakban lett megkeresve es nem konyu munkaval.van lakasom tudok gondoskodni a sajat csaladomrol baratnomrol es a babarol de nem arra van a penzem hogy eltartsam a csaladjat de ha meg nem adok a terhes baratnom baszak le
2018. nov. 5. 21:45
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

Ne adj Semmi pénzt! Ez egy feneketlen tó, amibe pénzt dobálsz! Aki MA, magyarországon munkanélküli, az nem akar dolgozni!

Az eddig adott pénzt felejtsd el!

33 év alatt eddig két baratnőm volt, ahol pumpolni akart a családja, és pumpolt is: egyik esetben erre ment rá a kapcsolat - a másiknál pedig ki kellett "ragadni" a csajt ebből a légkörből, majd ennek egy komplikációja szakított szét minket.


Ha nagyon sajnálod őket, akkor kenyeret, konzerveket időnként juttass!

Pénzt semmiképp - hisz ezzel ezt az életmódjukat támogatod IS!


Ne legyél palimadár!

2018. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!