Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Teljesen el vagyok keseredve...

Teljesen el vagyok keseredve mert en nagyon nem igy terveztem az eskuvonket? Most komolyan ekkora sz*r alak vagyok?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elunk a baratommal. Az (volt) a terv, hogy hivatalosan itt intezzuk a papirmunkat, hogy minden forditast meg adminisztraciot megusszunk. Es a templomi eskuvo, ami a nagy buli lesz azt a Balatonon tartanank.


Nincs sok penzunk, nagyon nem allunk jol anyagilag. Egyetemre jarunk, mellette csak diak munkank van, abbol fenntartani magunkat nem egy remek szitu, de kijovunk csak nagyon ovatosan. Viszont a csaladom hatalmas es nagyon kozel all hozzam minden rokonom. Igy szoba sem kerulhetett az, hogy ne legyen mindenki meghivva. Maga az unnepseg igy is relativ legolcsobban kijon mert csaladi telken lesz, a fozocsket is a csalad megoldja, ahol tudtunk ott lefaragtunk a kiadasokbol, mert sajnos erre most nem futja, de igy is szeretnenk jol erezni magunkat, es szeretnem ha emlekezetes nap lenne. A baratom csaladja + barati majd repulovel jonnek. Toluk nem kertunk semmit, csak egy uveg alkoholt hogy hozzanak, mert idejuk ugy se lenne ott keszulodni meg fozocskezni stb. Nekem az is eleg ha eljonnek


Anyosom most viszont kitalalta, hogy mind a ket orszagban legyen eskuvo es nagy buli. En probaltam elmagyarazni, hogy nekunk sajnos csak egyre futja. Ezen ossze vesztunk, mert szerinte nem varhatom el a baratom csaladjatol, hogy Hollandiabol Magyarorszagra repuljenek. (En ezzel teljesen egyetertek) En felajanlottam, hogy lehetne akkor egy koccintas a polgari utan. De szerinte ez parasztsag, hogy a baratom nagyszulei es csaladja nem lesz resze egy nagy bulinak. Szerinte ha buli nincs is vacsorara akkor is illene meghivni a csaladot. Annyira szegyenlem magam, de sajnos nincs arra penzunk, hogy ilyen kiadasaink legyenek. Tudja jol, hogy nem allunk jol, azt is tudja, hogy mi ketten se jarunk el etterembe a baratommal. Felajanlanam, hogy jojjenek fel hozzank de mi egy szobakonyhaban lakunk, es kb 4en ferunk el kenyelmesen. Akkor megkerdeztem, hogy lehet-e az, hogy nalunk lesz egy koccinto kis falatkakkal (nem egy istallobak eleg vacsiraval). Ez se jo neki.


Ez az egesz veszekedes kb 2-3het leforgasa alatt tortent. Komolyan ennyire nehez megerteni, hogy nekunk csak egy nagyobb kiadasra van penzunk? Miert nem eleg a koccintas? Ha meg valoban annyira zavarja a csaladot, akkor nyugodtan eljohetnek hozzank nagymamastol. Az en nagymamam is sokszor szokott jonni meglatogatni, mert o megteheti szerencsere. Most az anyosom duzzog es mindennek elhord (kapom az infot a lanyatol). Se a baratom se a huga nem ert vele egyet, de beszelni egyik sem hajlando vele



2018. febr. 7. 00:53
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
87%

először is, nem az anyós esküvője, ne szóljon bele. egyébként meg holland pénztárcából egy magyarországi hétvége gyakorlatilag apórpénzből kijön, mikor ott laktam, volt hogy havi többször hazaugrottam szülinapokra, stb.


egyébként pénztárca ide vagy oda, én a helyetekben azért összespórolnék egy vacsorára az ottani családdal, étteremben. az ajándékokból úgyis visszajön az ára. nem tudom, melyik városban laktok, és mekkora a család, de szerintem ennyit illene.

2018. febr. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen marhaságot már bocsi, annyira muszáj most házasodni? Mi lenne ha várnál míg végeztek a sulival és tudok pénzt félre tenni. Mások 2-3 évig gyüjtenek rá....
2018. febr. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
99%
Már most a cirkusz, pedig még esküvő se volt,amugy birom h az egész család házasodik ilyenkor, csak a pont a házaspár van letojva, h ők mit akarnak. Nekünk senki se volt ott,két tanu,ingyen polgári,azt csókolom. Utána szerveztunk bulit aki akart eljött, aki nem, nem hiányzott,mi esküvönk volt nem a családé vagy bárki másé,mi diszek legyünk ott kb. Családjainkkal meg egyikünk se tart semmilyen kapcsolat, jó okkal, az ilyen helyzeteket látva tudjuk h jol döntüttünk. Ti házasodtok,akinek nem tetszik tehet egy szivességet.
2018. febr. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy mi hazasodunk. Nekunk nem fontos hogy akkora felhajtas legyen. Mindenkit szeretettel varunk lent a Balatonon. Minden meg van szervezve, eddig nem is volt semmi problema belole. Lehet hogy egy ket ev mulva akar 8orszagban is lehetne eskuvont de mi most szeretnent osszehazasodni. Miert kell masoknak nyalni? Az borit ki, hogy ezt most talalta ki az anyos pedig mar honapok ota le volt zsirozva.


Es sajnos nem tudunk osszesporolni annyit hogy egy egesz pereputtyot a sajat penzunkbol etterembe vigyunk, legolcsobb esetben is €40-€50 fejenkent ha csak nem a kebaboshoz megyunk ami ugye szoba se johet naluk...a miertje pedig az hogy a kovetkezo harom honapban nem fizetett kotelezo szakmak gyakorlaton leszek kulfoldon, amire egy csomo penz el fog menni...es e nelkul nem lehet diplomam.

2018. febr. 7. 02:21
 5/45 anonim ***** válasza:
99%

Én megmondanám, hogy 2 problémám van, helyhiány és pénzhiány. Ha anyósom biztosítja a helyet és a menüt, akkor bennevagyok.

Ha jól értettem, ez a 2 akadály van.

2018. febr. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
94%
De mondjuk ezt nem nektek kéne lemeccselnetek, hanem a fiával neki.
2018. febr. 7. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
90%

"Mások 2-3 évig gyüjtenek rá...."


Elég nagy hülyeség évekig gyűjteni egy egynapos bulira.

2018. febr. 7. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
37%
Én sem értem hogy két ember miért kell osszehazasodjon ahhoz hogy legyen papirjuk arról hogy együtt vannak. Félre ne érts. Én is férjnél vagyok de csak akkor csináltuk az esküvőt mikor elvegeztuk az egyetemet, munkába álltunk normális munkaviszonnyal és volt rá keret. És ehhez is 4 és fél év kellett összesen. Meg amúgy visszajott a full összeg mivel a kis borítékok szotyogtak a rokonoktol. Ugyhogy oké hogy ez a ti dontesetek de csak elmondtam hogy lehet ezt ugy is hogy kis varakozassal nagy bulit nélkülözés nélkül tartani... Attól még polgarilag össze lehet házasodni ha ezen múlik és csak házasodni akartok.
2018. febr. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
93%

Esküvő ugyanazzal a partnerrel csak egy lehet, ergo valahol osszehazasodtok, máshol meg Max bulit tartotok.

A hollandiai esküvőhöz amúgy kell fordítás: apostille-al ellátott minimum angol nyelvu szuletesi anyakönyvi kivonat, szintúgy a csaladi állapot igazolás, ami nem lehet hónapnál régebbi, hacsak nem adtad le ezt anno amikor beregisztraltal a gemeente-nel.


Anyosnak, vagyis leendő anyosnak nincs ebbe beleszólása, te meg a vőlegény dontitek el, hogy mit és hogy akartok

2018. febr. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
68%

8!


Majd mindenki maga eldonti, hogy mikor, miért és hogyan akár hazasodni. Nekem pl teljesen értelmetlen, hogy 4 és fél év együtt élés után hazasodtatok. Akkor már minek?

Neked így jó, a kerdezonek meg amúgy. Mondjuk lehet hogy épp a holland állampolgárságot szeretné megszerezni, és ahhoz 3 év házasság szükséges egy holland állampolgárral

2018. febr. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!