Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért van az hogy a legtöbb...

Miért van az hogy a legtöbb anyós rosszba van a menyével?

Figyelt kérdés
2018. nov. 7. 08:05
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
46%

Én hülyeségnek tartom a pszichológiai blablát fiús anya - lányos anya témában.

Viszont az tény, hogy sok nőben megvan a körülötte lévő férfiak figyelme iránti igény, és nyilván nehezen viselik hogy ezen osztozni kell. Ehhez nem kell pszichológiát tanulni csak józan paraszti ésszel gondolkodni.


Nálunk az a szitu, hogy emberileg nem utáljuk egymást, de anyósomat szemmel láthatóan zavarja ha pl. finomat főzök és a férje meg a fia megdícsérik. Ő nem dícséri meg, de ad "tanácsot" hogy ő azért ebből-abból tenne bele még. Ezen dolgai miatt én bizony fújok rá ezért bizony amikor náluk vagyunk enni, én már nem eszem csak két falatot pl. levesből, hozni már nem is vagyok hajlandó. Ez az én válaszom a viselkedésere. Mert én meg sajnos harcos típus vagyok, nem a behódolós. És sok anyós-meny kapcsolat ilyen! Nem lenne emberileg rosz viszony, de versengést kezd az egyik, a másik meg nem biztos hogy birka.

2018. nov. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
53%
En rosszban vagyok vele,mert egyszer elhordott a paromnak engem mindemfele cafkanak stb,azert mert azt mondta elloptam a fiat,az idoskorra es a gyogyszerekre fogtam. Bantja az hogy a fia velem van szeretjuk egymast,osszekoltozunk es hogy nem ugrik amikor futtyent ugy mint regen! Nem mindig a meny a hibas,en megadtam a tiszteletet,sokat segitettem neki es megis ezt kaptam es kapom mostis csak nem a szemembe mondja hanem csak parancsolgatni probal :)
2018. nov. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
30%

Mert egy érzelmi zsaroló mártír, akiben nem fedeztem fel őszinte szeretetet senki iránt. Retteg attól, hogy megálljon a saját lábán, mindig valakire támaszkodik pénzügyileg is. Férjemnek ilyeneket magyarázott, hogy éhen halna nélküle stb. Meg neki ne mondja, ha ő megbántja, neki ne mondjon semmit mert ő azt nem birja elviselni! Mi van???

Az anyósomnak nem lehetek hálás a férjemért, hogy megszülte, mert magának szülte és véletlenül sem akarta, hogy "elvegyem", az "enyém" legyen. Ezt hamar orrom alá dörgölte egy mártír sírós előadással nekem. Ennek ellenére is jóban akartam lenni vele, de folyton éreztette, hogy nem vagyok én családtag. Aztán ki is mondta esküvő előtt (kb. 6 év ismeretség után), hogy most már családtag leszel. Kösz má! De most sem vagyok az, mert úgy ahogy vagyok szar vagyok neki. Szemembe kedves, aztán hallom vissza, hogy engem hibáztat teljesen normális dolgokért, meg mindenben kb ha hibás kell, engem talál meg! Mondhatná azt is kb., hogy tönkre tettem a nagyon boldog életet... Az idillt amit a külvilágnak mutat. Mert nem tudhatják meg, hogy ő is csak ember....


Most ilyennel hogy legyek jóba???


Irigylem azokat, akikkel kedves és őszintén az anyós! Akiket befogadtak családtagként!

Nagyon irigylem őket.

2018. nov. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
78%
Akkora hülyeség hogy azért kell hálásnak lenni mert megszülte....nyálas giccses baromság, egyetlen nő sem a majdani menyének szüli a fiát. Ki az aki ezt hiszi?! Mindenki magának szüli a gyermekét. Az egy dolog hogy x évvel később a gyerek kirepül és házasságot köt, mert ez az élet rendje.
2018. nov. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
65%

Én pl azért nem csípem anyósomat, mert hiába van 2 gyereke, a fia sose számít neki igazán. Fiának mindenből mindig a legrosszabb minőségű kellett, ő ne menjen orvoshoz a szívével, de amikor anyós ujja begyulladt a sok számítógépezéstől (irodai munkás + otthon is egész délután internetezik) ő egyből rohant. Sajnos a páromba ezek a dolgok nagyon beleivódtak, nehéz volt rászokatni, hogy nem kell mindig a leggagyibbat vegye mindenből. Egy 1500 forintos pólót is drágának tartott, mert anyós szerint az. ( Magának bezzeg 3x annyiért vett, meg persze a kislányának is). Teszem hozzá, párom saját fizetésből vette ezeket. Csak gyűjteni kellett a pénzt, hogy teljen utazásra , stb. Ezen akarta megspórolni, aztán befizettetni magát nyaralni.

Szerencsére már nem élnek együtt, így nincs beleszólása a dolgokba. De emiatt, hogy a fia igazán sosem számított neki, haragszom rá. Látszólag egyébkémt jóban vagyunk, jófej, nincs vele úgy probléma, csak ezek a sunyi dolgok bosszantanak.

2018. nov. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
72%
21, Ha felnőtt módra viselkedsz a "juszt se eszem a leveséből"-duzzogás helyett, még nem leszel birka, nyugi.
2018. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
32%
Generációs különbségek vannak a gondolkodásmódukban. Amikor te is anyós leszel majd, akkor ugyanígy fogod látni a fiatalokat.
2018. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
20%
Értelmetlen ostoba, energiahiány-alapú hatalmi drámák, játszmák.
2018. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
8%
24-es. Részben. Valaki nem a menyének szüli a fiát, de nem is saját magának. Önálló embert szül, aki még gyerekként nagyban függ a szülőtől, és az, hogy valaki valakinek a gyereke vagy házastársa, nem jelent tulajdonjogi viszonyt. Persze kell lennie kötődésnek, egymás segítésének, helyes útra térítésének, tanításának, de egyébként nem lehet senkit kisajátítani.
2018. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
27%
26, engem nem kell nevelned. De, birka az aki nem meri lereagálni a szemétkedéseket, mert be van fosva hogy anyós majd csúnyán néz rá. Én mindig, mindenkivel éreztetem ha problémám van, sosem voltam egy bólogatókutya. De ez amúgy nem fórum hogy egymásnak reagáljunk, nem beszélgetős show, szóval ha nem tetszik amit írok keresd meg a piros kezed, ne levelezést kezdj velem. Főként mert 35 felé már nem érdekel idegenek véleménye, ahhoz már elég idős vagyok. Ha te nem mutatod ki ha valakivel bajod van az a te egyeni dolgod, lehetsz megalkuvó, konfliktuskerülő, legalább anyós nem fog rád csúnyán nézni. Attól félnek a menyek.
2018. nov. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!