Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek a párom szüleivel?...

Mit tegyek a párom szüleivel? Hogyan tudnék véget vetni annak, hogy megpróbáljanak minket szét szakítani?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, a párom szülei minden esetben el akarják lehetetleníteni a kapcsolatunkat a párommal. 3 éve vagyunk együtt és már túl vagyunk az eljegyzésen, de még mindig azt érzem, hogy nem akarják elfogadni a mi kapcsolatunkat. Pedig kiteszem a lelkem, hogy elfogadjanak, még a saját születésnapomról is lemondtam miattuk (tavaly is és idén is). Minden évben kitalálnak valami cirkuszt, a páromtól folyton elkéregetik a pénzt(150-200 ezreket kéregetnek el tőle 1-2 havonta, így nekünk még az albérletre is alig futja ilyenkor a havi betevőről nem is beszélve), vagy lehetetlenül nagy szívességeket kérnek, megmondják, hogy mi mire költsük a spórolt pénzünket és szinte meg akarják tiltani azt is, hogy mikor és hogyan és hány gyermekünk legyen. Azt hiszik, hogy ők mondják meg hogy lehet-e háziállatunk vagy sem és mindenbe bele akarnak szólni. Mit tehetnék azért, hogy ennek véget tudjak vetni? A normális válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

2018. nov. 26. 22:41
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%

Kirugnám a francba anyu pici fiát kezdésnek mert ez sose engedi eé az anyja melllét és te a gyerekkel éheztek majd ha egyáltalán engedi anyuci a gyerek szülést,és férfit keresnék,exem detto ez volt,türtem türtem,nyeltem nyeltem.de mikor már szex kozben is faképnél hagyott mert anyu hazahivta,és 160 akat adott le mikor nálam héderelt ingyen ,mikor visszajött már össze volt neki csomagolva.. Jo tanács és saját tapasztalat...

40N

2018. nov. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
96%
Én is saját tapasztalatból írok. Semmit nem tudsz tenni sajnos, tényleg. Illetve egy dolgot, HA a párod is vevő rá: minimálisra csökkenteni a kontaktot. De ha én újra kezdhetném, kilépnék, mert ilyen anyósékkal csak szenvedés lesz az egész élet. Nekem most már bírni kell, főleg a gyerek miatt... Hidd el, a szakítás kevésbé fáj még eljegyzés után is, mint a pokol, amiben az életed fogod leélni miattuk. Soha nem fognak leszállni rólad.
2018. nov. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
96%

Neked semmit nem kéne tenned, de a párodnak már rég lépnie kellett volna.

Kezdve azzal, hogy elzárja a pénzcsapot. Nem ad 100 ezreket, és ezt közölni is kell a szülőkkel. Nem ugrálni úgy ahogy a szülők akarják. Addig amíg ti hajbókoltok, és azt teszitek amit a szülők akarnak addig nem változik semmi. Mondom ezt anyós jelöltként. Eszembe sem jutna beleavatkozni a felnőtt fiam, és menyasszonya életébe. Mondjuk a fiam nem is engedné.

2018. nov. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
87%
Párod álljon a sarkára, növesszen tököt, álljon ki értetek, a kapcsolatotokért; végre legyen férfi!! Mondja meg anyukájának, hogy eddig és nem tovább; tehát 200ezreket ne adjon már haza; mikor tinektek nem az ő szülei életét, hanem a sajátotokat , tiéteket kéne építeni. Elvégre anyukájáék már megcsinálták az életüket; most pedig rajtatok van a sor, hogy különköltözzetek, gyereket vállaljatok, ahhoz baromi sok pénz kell. Ne költsétek a szüleire; gondolom nekik van nyugdíjuk; és ők már nem fognak újra belekezdeni gyereknevelésbe; meg nekik már meg van teremtve; őnekik már sikerült elköltözniük; tehát nekik már nincs annyira szükségük pénzre , már mindenük megvan. Még úgyis kijöttek valahogy anyagilag, hogy mellette a párodat nevelték, amig még neki nem volt keresete. A párod ne legyen ilyen papucs; mondja meg a szüleinek; hát 200000 megtakarítással már lehetne mire kezdeni; tehát azzal már el lehetne indulni, de mi az, hogy hazaadja, vagy haza kell adnia.- Előttetek van még az élet, tinektek van rá nagyobb szükségetek, hogy minél több pénzetek legyen , elkezdhessétek felépíteni a jövőt. Szóval itt a párod dönt, hogy anyukájának adja a pénzt, vagy elrakja kettőtöknek. Tehát neki kell választania, hogy melyik a nagyobb boldogság. Ha a gyermekeire szánja, vagy ha a szülei még mindig csak zsebpénzt osztanak vissza belőle. Nem azt mondom, segítheti őket, ha szükségük van rá, mert pl 10000 a nyugdíjuk -már ilyet is hallottam, és akkor kicsit kiegészítheti nekik, de nem szinte az egészet vagy a nagyját föláldozni. A szülei nem akarnak már új életet kezdeni, különköltözni a szüleiktől, meg gyereket válallni, nekik ez már lezárult. Nektek viszont kell még erre a pénz lakhatás megélhetés+ gyerek+kutya, stb. Szóval ha a párod nem akarná, akkor egyszerűen nem adná nekik oda a pénzét, nem áldozná, élné fel a jövőtöket ilyen módon. Szóval a párodnak nagyon gyorsan fel kéne nőnie; vagy pedig lapátra tenném, tehát a te szempontodból, hogy akkor felbontanám az eljegyzést, és szakítanék. Válasszon már; hogy gyerek -pozícióban akar maradni; vagy szeretne a saját lábára állni, és elkezdeni az életét. Mert amíg tanult, meg kiskorú volt, addig enm lehetett; de most pedig annyira anyás, hogy fél ezt megélni, és ő végig függeni akar a szüleitől, és mindig gyerek-szerepben akar maradni? Ez így nagyon nem lesz jó, de talán neki se; neked aztán meg főleg, végképpen. Szóval ja. Vagy eldönti, hgogy felnő, és elkezditek azéleteteket; vagy marad benne e gyerekszerepben. Ha miután elmagyarázod neki, vagy legalábbis megpróbálod, még továbbra is a szüleire költi a pénzét, akiknek már van nyugdíjuk, a jövőbeli gyerekei helyett; meg pl tök jó lenne, ha olyan házban tudnátok lakni, ahol minden gyereknek van saját szoba. Azt pl miből akarja előteremteni; ha az egész keresetét, legalábbis egy nagycsomót belőle a szüleire költi?
2018. nov. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

#2: eddig úgy tűnik, hogy a párom hajlik rá, hogy lecsökkentsük a kontaktot, de ez neki nagyon nehezen megy. Már azt is megbeszéltük, hogy amint lehet meglépjük, hogy nagyon messze (még ennél is messzebb) költözünk, és ígérgeti, hogy mostantól már nem enged nekik, de a hétvégén is miattuk vesztünk össze, és ma már az após megint előrukkolt egy hajmeresztő kívánsággal, amire (mivel az én autóm lett volna az "üzlet" tárgya) természetesen nemet mondtam, hiszen neki is van kocsija, ami jobb és fiatalabb is mint az én kocsim. De mint említettem, a páromon azt látom, hogy igyekszik, csak nehéz neki.

#3 köszönöm neked is a kedves szavakat

És mind hármotoknak nagyon szépen köszönöm a tanácsokat/ válaszokat! :)

2018. nov. 26. 23:08
 6/39 anonim ***** válasza:
89%
Az en parom is anyuci pici fia volt regen,anyosom mondta meg neki h mit ker szuletesnapjara es karacsonyra kinek mit vegyen,hova menjen dolgozni es mikor kivel mit csinaljon. Mikor en a kepbe kerultem en eszrevettem ezt es elmondtam a paromnak hogy ebben nem veszek reszt hogy en mindig csak masodik harmadik vagy a sokadik vagyok!! Mai napig sunyizik az anyosom probalja erzelmileg zsarolni de szerencsere mar nem hagyja magat. Nekem csak anyosom volt ilyen de eleg is volt! Ha igazan tisztel szeret es becsul a parod akkor veled marad es hagyja az anyjat a pi..aba mert ennek nem lesz jo vege :/ egyebkent miis 3 eve vagyunk eggyutt jegyben jarunk es uton a baba :)
2018. nov. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
89%
Meghogy a te autod, atya vilag mik vannak. Ne hagyd magad kisemmizni es megvezetni! Igen valoszinuleg a parod veszi eszrefele hogy mi is a szitu. Es majd rajon hogy azt a penzt el is teheti vagy fordithatna mas dologra is. De a szulei egyebkent dolgoznak vagy nyugdijasok? Van sajat keresetuk hogy mindig ilyen sokat elkernek?
2018. nov. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
#4 neked is köszönöm, igazad van most már lassan 1 éve ezt próbálom megértetni a párommal a szüleinek pedig még nincs nyugdíja, mivel dolgoznak, pl az apja most is 3000 eurót+ a karácsonypénzt kapta meg. Valamint még a kisebbik öccse még otthon van (mert kettő öccse van, abból az egyik győrben él a barátnőjével és szintén a páromtól kéreget pénzt, pl tavaly arra, hogy el tudjon menni 2x is síelni azon a télen, azt hittem a hajam kihullik...mi meg rágtuk a küszöböt, mert azóta se talált vissza az a pénz se sajnos) de a lényeg, hogy a szülők nem panaszkodhatnak a pénz miatt, csak minden hétvégén dínom-dánom van nálunk... a páromnak 1 év kellett elteljen, hogy vehessek 1 téli kabátot, annyi megtakarításunk nem maradt. :( Szóval igen, már én is ott tartok, hogy ha nem is gondolom komolyan de azt kell legalább mondjam neki, hogy ha nem hagyja abba, akkor lelépek, mert ez így nem mehet tovább. Arról nem is beszélve hogy a győri öcsikének mindent szabad, a páromnak meg nekem pedig mindenbe bele akarnak szólni :(
2018. nov. 26. 23:19
 9/39 A kérdező kommentje:

#gratulálok a babához!

Igen egyébként egész szép keresetük van, de mint írtam, folyton elszórják. Semmit nem tudnak belőle felmutatni. Nem akarok turkálni a tárcájukban, mert semmi közöm hozzá, de azt viszont ki kérem magamnak/magunknak, hogy ők se turkáljanak a miénkben.

2018. nov. 26. 23:23
 10/39 anonim ***** válasza:
92%
Ez borzalmas. Sajnalatos hogy ilyen szulei vannak, de figyelj ha nem lep a parod egy nagyot akkor ezt nem fogod birni sokaig :/ azt latni hogy kihasznaljak nem jo, eszre kell vennie elobb vagy utobb, es egyebkent mire megy el az a sok penz ha dolgoznak is?
2018. nov. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!