Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan oldják meg ezt a...

Hogyan oldják meg ezt a helyzetet? Mi lenne erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm elég furcsa helyzetben van és fogalmam sincs hogyan adjak nekik tanácsot. Ugyanis a férjével együtt élnek az anyósával, aki egy nagyon kíváncsi természetű. [Jelzem, hogy az elköltözést sajnos nem tudják megoldani, mert a barátnőm anyósának az anyagi helyzete nem engedi meg, idős] Annyira, hogy amikor elmennek ketten sétálni nézi őket az ablakból. Minden apró dologra rákérdez, például miért mossák meg a kezüket? Mi ez a poló az ágyon, minek van ott? Egymással beszélgetnek rákérdez, hogy mit? Tv nézés közben arra figyelnek fel, hogy kukucskál befele a szobájuk ajtaján. Ha a boltba autóval megy a barátnőm férje, akkor miután elment megszólja, hogy de lusta biciklizni. Mindent megkérdez tőlük, hogy ha mennek és miért. Ha már ünneplő ruhába vannak, akkor egyből megkérdezi, hova mentek? Ha vásárolnak valamit például egy újabb okostelefont, akkor napokig duzzog a barátnőm anyósa. Mondván azt, hogy felesleges, minek az, itt van az előző is, ami még jó. Ha a munkát nem akkor végzik el, amikor ő mondja, akkor megy kisunnyog hallkan és megcsinálja, miután megint következik a duzzogás. Kérlek segítsetek valami megoldást találni erre a helyzetre, mert a barátnőmék már nagyon ki vannak készülve. Köszönöm a segítségeteket!
2019. ápr. 9. 21:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
.
2019. ápr. 9. 21:06
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Semmit nem lehet tenni. Ez egy kényszerhelyzet. A néni lakhatna egyedül egy kis albérletben vagy nyugdíjasotthonban. Megoldás lehetne még a két lakásos ház. De a legtöbb esetben előbb válik el a házaspár.
2019. ápr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Nincs sok tanács. Ha az anyós idős akkor unatkozik, magányos, azért viselkedik így. Mint egy gyerek.

2 dolgot tehetnek.

Vagy türelmesek, és minden kérdésre türelmesen válaszolnak, bevonják közös programokba stb. Vagy külön költöznek. Ha kell akkor támogassák anyagilag, de legalább külön élnek.

Ha meg csak az a válasz, hogy már pedig költözni nem tudnak, mert nincs pénz, akkor viseljék a közös élet gondjait.

2019. ápr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

#3: +1. Annyi még: Lehet kezdődő demencia. Saját programok kellenének neki.

Én az anyós anyagi támogatását és a különköltözést választanám

2019. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Külön költözés és max támogatnám.
2019. ápr. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

A mama lakik náluk, vagy azért nem tudnak elköltözni, mert a mama nem bírná egyedül fenntartani a házat?


Sajnos mindenképpen konfrontálódni kell vele. Vagy idősek otthona.

2019. ápr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Az unalom...3 hónapig laktunk mi is párom anyjával mert "anyos" férje és másik fia meghalt és egy hatalmas (3szoba,2fürdő stb) házuk van. De anyós amit levágott...ha elmentünk kikapcsolódni az volt a baj, egyedül van. ha otthon ültünk az volt a baj mert menjünk amég fiatalok vagyunk. Ha nem főztem az a baj nem látjuk el magunkat ha főztem az a baj h tőle vettem el a munkáját igy unatkozik mert amugy nyugdijas. Ezt minek vettük azért minek költöttünk...elég volt hamar belőle.mikor elk[ltöztünk akkor is beleszólogatott dolgokba de akkor fogtunk magunkat felálltunk és szevasz. Most az apját ápolja lefoglalja az idejét és nem szól bele semmibe. Szerintem unatkozik anyósa az a legnagyobb baj, és ilyenkor bekapcsol nálunk a "térfigyelő kamera" effektus :D
2019. ápr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg mindig ilyen volt, "mindenkit kontrollálni akar", vagy ingerszegény a környezete", "megszokta hogy mindennek úgy kell lennie ahogy ő mondja"...

Hosszútávon én nem tudom, miként lehet elviselni ilyet...

Lehet meg kellene ajándékozni pár bulvár napi/havilap előfizetéssel és előfizetni olyan tv-csatornákra, amelyek szintén hasonló színvonalúak, hátha ezek így összességében valamennyire elviszik érdeklődésének fókuszát a vele együttélőkről...

Van annyi szappanopera-szerű sorozat, bennük ármánykodás, megcsalás, árulás, gonoszkodás, rosszindulat, hogy azokkal is el tudja foglalni magát.

Biztos vannak ilyenekre specializálódott csatornák is...

Internet előfizetése van, tudja használni? Bulvár honlapokat is lehet ajánlani neki szintén a témában, azokat is tudja olvasgatni, vannak speciálisan "a sztárok magánéletéről csámcsogó" oldalak, olvasgassa inkább azokat.

2019. ápr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Na hát ebbe én is bele mentem, de nagyon bánom már... Egy évig bírtam exanyósommal, én sosem gondoltam volna hogy lehet ilyen szar helyzetben valaki, mint amiben akkor voltam. Életem legrosszabb döntése volt, persze a volt párommal szét mentünk, Ő maradt ott, én meg az egy eves kislányunk most külön élunk kettesben.... Csak egy megoldás van, tippelj...
2019. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

De hogy gondolod hogy mi itt segítsünk? Mivel? Esetleg valaki nem szeretné befogadni a mamát?

Viccet félretéve, csak a különélés oldaná meg a dolgot.Ha ez lehetetlen, akkor el kell viselniük.Gondolom a fiatalok költöztek a mamához, nem fordítva.

Ha így van, akkor törekedjenek saját lakásra.

Vagy harcolják ki, a mama ne csinálja ezt.Ha megsértődik rajta, sértődjön.Amúgy egy lakáson belül is ki lehet ügyesen alakítani saját területet,falazással, gipszkartonnal, bútortorlaszokkal.De ezt ők tudják kitalálni, mi nem tudjuk milyen a lakás.

Mi így éltünk anyósoméknál pár évig, míg felépült a házunk.Az előszoba volt a konyhánk, a nappalijuk a szobánk, a fürdőszobánk egy pici tárolóból lett kialakítva.Egy nagy szekrénnyel az átjáróajtót lezártuk, így se ők, se mi nem tudtunk átmenni, csak körbe.Mi első ajtón jártunk be, ők hátsón.Így nem mentünk egymás idegeire.

2019. ápr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!