Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a véleményetek? Hogy...

Mi a véleményetek? Hogy kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Két hete összevesztem a sógornőmmel, aki egyben az egyik legjobb barátnőm is. 5 éve házasok a bátyámmal, 12 éve vagyunk barátnők. Igazából nem is összeveszés volt. Az egész úgy kezdődött, hogy valamin összekaptak a bátyámmal és átjött örjöngeni, hogy a testvérem keveset keres és nem foglalkozik eleget a gyerekkel. Az elmúlt 12 évben és az utóbbi 5 évben is szívesen meghallgattam a problémáit és támogattam, de nem értettem, hogy miért esett szinte nekem, amikor nem én vagyok a férje. Sőt egyáltalán nem szólok bele a magánéletükbe, mert az az övék. Sem az ő, sem pedig a bátyám oldalára nem állok. Én se szeretném, ha az én életemben bárki is matatna. Ebben meg is állapodtunk, amikor összejött a bátyámmal. Az örjöngéses eset után 2 nappal felhívott és bocsánatot kért. Mondtam neki, hogy nem haragszom, csak egy kicsit kontrollálja magát, főleg a gyereke előtt, mert ő vele volt. Úgy éreztem, hogy sikerült megbeszélnünk a dolgot, másnap elhívott hozzájuk vacsorára, ami nagyon jól sikerült.

Erre hétfőn felhívott, hogy nincs meg az órája, és biztos elloptam. Hirtelen azt se tudtam, hol vagyok. Sosem volt még ilyen. Sőt veszekedni se szoktunk, pedig napi kapcsolatban voltunk. Miközben örjöngött velem a telefonban és vádaskodott, hogy a múlt heti vacsoránál biztos lenyúltam, megjelent a kislánya és közölte vele, hogy anya itt az órád én játszottam vele. Elkezdett a gyerekkel veszekedni és rámvágta a telefont. Pár napig nehezteltem rá ez miatt, de inkább bántott a dolog. Egyik nap, amikor nem voltam otthon hozott vegyszereket a medencébe. (még az első konfliktus előtt felajánlotta, hogy majd lehozza, mert nekik már nem kell). Felhívtam és megköszöntem. Felajánlottam, hogy beszéljük meg a dolgokat. Erre annyit mondott, hogy majd ha lesz ideje beszélünk. Azóta gyakorlatilag nem keres, nem is áll szóba velem. Egyik nap elsétált mellettem az utcán, nem köszönt, még csak rám se nézett. Én ráköszöntem ő pedig tovább ment. Rettenetesen érzem azóta is magam. Semmi rosszat nem tettem, pedig már arra is gondoltam, hogy megbántottam. De nem, sokat gondolkodtam rajta. Beszéltem erről a bátyámmal is és azt mondta, hogy ne emésszem magam ez miatt. Mentális betegsége van a feleségének és mindenkit elmar maga mellől. Már jár pszichiáterhez, de nem nagyon lát javulást rajta. Vele is sokat veszekszik meg a gyerekkel is. Már ott tart, hogy fél, hogy a gyerekkel vagy magával csinál valamit. Reméli, hogy a kezelés segít rajta, de ha nem akkor muszáj lesz elválnia tőle, mert fél, hogy a gyereknek baja esik és ő is tönkre fog menni. Ráadásul az anyósa is megnehezíti a helyzetet, mert azt mondja, hogy a lánya teljesen egészséges. A mi családunkkal van a probléma, a gyerek pedig kezelhetetlen, jól teszi ha a lánya időnként megrángatja. Ő is így csinálta.

Azt én is tudtam, hogy depressziós és nyugtatókat szed, de azt nem gondoltam volna, hogy ennyire súlyos a helyzet. Rettenetesen bánt ez az egész. 12 évet nagyon nehéz elengedni. Sokat buliztunk együtt az egyetem alatt, egymás vállán sírtunk amikor szerelmi bánat ért bennünket. Mindig ott voltunk egymásnak, olyan volt ő nekem mintha a testvérem lett volna. Most pedig átnéz rajtam az utcán.



2015. jún. 6. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 30 évet engedtem el így,első pár hónapban nagyon rossz volt,de már túltettem magam rajta,nehéz volt hogy nem tudtam megbeszélni az aktuális dolgaimat,mert addig csak vele beszéltem meg,de lezártam.Mivel a sógornőd jár dokihoz,pszichikailag nincs teljesen rendben,ez miatt elnézőbb lennék.Majd ha akar keres téged,te ne puncsolj neki.
2015. jún. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha mentális betegsége van (a történet ezt abszolút alátámasztja), súlyos depressziós, akkor nagyobb szüksége van rád, mint valaha. Ne hagyd magad eltántorítani, ha tényleg szereted és a barátodnak tartod! Ugyanígy voltam a barátnőmmel, végül én vittem be a pszichiátriára, hetekig kezelték bent, majd utána még egy évig járt terápiára. Olyan dolgokat mondott, amíg rosszul volt, amit másnak sose bocsátanék meg, aztán nem lehetett elérni, úgy kellett bemennem hozzá rajtaütés-szerűen. Mint kiderült, már csak egy lépésre volt az öngyilkosságtól...

Most már jól van, a barátságunk töretlen. soha nem bocsátottam volna meg magamnak, ha magára hagyom és otthagyja félárván a gyerekeit. A férje nem értette meg, hogy ez betegség, és muszáj elcipelni megfelelő kezelésre, szerintem még most sincs tisztában vele, honnan fordult vissza a felesége...

2015. jún. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlít a történet egy régi barátnőmére és anyukájáére. Hirtelen nagyot fordult az anyjával a világ, olyan kitörései voltak, mint a te barátnődnek. Dühöngött a családban, a munkahelyén, az utcán, mindenhol. Segítséget nem fogadott el, orvoshoz el sem jutott.

Fél év után összeesett és meghalt. Tüdő embóliát kapott. Az orvos szerint jelezhette ezzel a pszichológiai változással a szervezete előre a bajt, csak hát ezt senki nem vette komolyan. Amúgy sem gondolom, hogy a magyar egészségügyben valaha is kiderült volna miért történt ez a hirtelen változás. Borzasztó érzés volt az egész családnak, amikor összefüggést mertek felvetni az orvosok a két dolog között.


Én is azt mondanám, hogy nagyon figyelj oda a barátnődre, de főleg a testvéredre és a gyerekükre. Igenis ha kell, akkor rángasd el az orvoshoz, a testvére pedig legyen ott és tudja a diagnózisát, ne csak mellette éljen, hanem vele. Ne hagyja el, amíg nem muszáj!

2015. jún. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Én nem akarnék egy mentális beteg ember közelében lenni, akkor sem, ha egykor a legjobb barátnőm volt. Veszélyes lehet, nagyon jól látjátok. Meg így, hogy most már beteg, ő már nem ugyanaz az ember, aki volt. Az állapota csak romlani fog valószínűleg. Legjobb, ha elfogadod, hogy a régi barátnőd már nincs, mintha meghalt volna. Ő már egy másik ember.
2015. jún. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó, akinek ilyen barátja van, mint te, annak már nincs szüksége ellenségre.


Senkit nem lehet rákényszeríteni, hogy segítsen a barátján, ha az beteg. Az viszont nem igaz, hogy ő "már más ember", "veszélyes lehet", "csak romlani fog az állapota." Akkor igaz, ha senki nem áll mellé, hogy megfelelően kezelhessék, még az sem, aki erre esküt/fogadalmat tett (a férjre gondolok.) Gyönyörű egy kapcsolat az, ami csak addig működik, amíg minden oké, ha beteg lesz a másik, akkor meg "muszáj lesz elválni tőle."

2015. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Félti a gyereke életét, ezért akar elválni tőla, ha sikertelen a kezeltetése. De mindent megtesz a bátyám érte. De ha valaki nem akar magán segíteni, akkor nagyon nehéz.
2015. jún. 6. 14:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha súlyos depressziója van, nem tud magáért tenni, az egyik fő jellemzője ennek a betegségnek a motiválatlanság, a szociális kapcsolatok negligációja, nála ráadásul van egy kis paranoid beütés is. Nem fog magától befeküdni a kórházba. Jó lenne beszélni azzal, aki kezeli, hogy mit javasol, elmondani a problémás dolgait (az én barátnőm le akarta tagadni a pszichiáternek, hogy szuicid késztetése van), elképzelhető, hogy komplexebb terápiára van szüksége. Pszichológushoz vagy pszichiáterhez jár? Alapvető fontosságú ezeknél a betegeknél a környezeti anamnézis is.
2015. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen jár pszichiáterhez, ő írta fel a nyugtatókat neki.
2015. jún. 6. 15:52
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
A mentális betegség nem egyenlő a náthával, amiből meggyógyulunk. Abból soha nem lehet meggyógyulni. Csak romlik.
2015. jún. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocs, de ez hülyeség, utolsó. A mentális betegség gyűjtőfogalom, számtalan különböző kórkép tartozik bele, különböző terápiás lehetőségekkel és várható kimenetellel.


Ha netán olyan problémája is van az illetőnek, ami végső soron nem gyógyítható, azok legtöbbje is karbantartható, hosszú ideig tünetmentessé tehető.

2015. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!