Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kezdjek ezzel a helyzettel...

Mit kezdjek ezzel a helyzettel? (anyós a köbön. Vagy házban:D)

Figyelt kérdés

Szóval anyósom a nyáron beteg lett,mi meg éppen építkeztünk,és a nagy telken volt annyi hely,hogy odaépítsünk a részére egy kisebb házat,így közel legyünk egymáshoz.Nagyon jó kapcsolatom volt vele.Eddig.De mióta meggyógyult,mintha kicserélték volna.Itthonról dolgozom,plusz a fél éves kisfiammal foglalkozom.Anyós így random átjön,beront a dolgozószobámba,és megkérdezi,hogy miért nincs rendesen kitakarítva,miért nem főzök a fiának,és miért ülök itt bent egész egész nap és LOPOM A NAPOT(!!!)Na most.Minden hétvégén kitakarítok,a férjemnek mindig főzök vacsorát,és ált.ebédet is.Meg szid,hogy milyen asszony vagyok,hogy dolgom és nem a háztartást végzem.Ez nekem most nagyon idegen,mert mondom,ő nem ilyen volt.Bejön a házba,elkezd járkálni,osztja az észt.Férjemmel rosszban voltak,de mikot lebetegedett kibékültek.Anyós nem mutatkozik,ha ő is itthon van,ami azért elég fura.Már leültem vele ezt megbeszélni,de akkor is megkaptam,csak vita lett belőle.De még hogyha segítene egy kicsit is,hogy mondjuk ránéz a picire.De még annyi se!Csak osztja az észt.

Hogyan állítsam le?



2019. máj. 20. 19:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
Elõtte hol lakott?Hogy mit meg nem enged magának?!
2019. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%

10-est lepontoztátok, pedig örök igazság, hogy a legkedveltebb anyóstól is olyan messze kell lakni, hogy papucsban ne tudjon átjönni. Én is otthon dolgozom, agybajt kapnék egy olyan családtagtól, aki szerint ez nem munka.

Ha külön háza van a telken, akkor mostantól ajtót zárni, majd átjön munkaidő után, amikor ott a férjed. Másból nem fog érteni.

2019. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell félni az összeveszéstől, sőt, az az egyetlen járhat út. Nem kell finomkodni, nem vagy a kapcarongya. A legrosszabb, ami történhet egybeesik a legjobbal: hogy úgy megsértődik, hogy többet be nem teszi oda a lábát.
2019. máj. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%

Ha megvan a háza/lakása, akkor sürgősen visszaköltöztetni!

Ha eladtátok az ingatlanát és beleforgattátok az építkezésbe, akkor jogosan lakik ott, de ez nem jelenti azt, hogy így viselkedhet!

Én is anyós vagyok, de ebből következik, hogy voltam meny is és az első ilyen cirkusznál úgy vágtam volna ki az anyósomat a lakásomból, hogy a lába nem érte volna a földet. És utána az ajtó kulcsra zár!

(a hangfelvétel nem hülyeség!)

2019. máj. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%

Nekem ha ilyet csinálna, olyan pofont kapna, hogy kiesne a műfogsora.

Meg kell mondani a kicsi fiának, hogy miket csinál, és hogy te ezt nem tűröd el.

Beszéljen az anyjával, hogy vagy megtanul viselkedni, vagy mennie kell. Ti gondját viseltétek tisztességesen, mikor beteg volt, nem így kéne meghálálni. Már jól van, menjen vissza a saját házába.

2019. máj. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%

Egyszer ezt megcsinálja, onnantól kulcsra lenne zárva az ajtó.

Ha bejut és elkezd okosítani, szépen kiterelem az ajtón és úgy zárom be az ajtót.

Amellett pedig biztosan megemlíteném neki, hogy már meggyógyult, szóval akár vissza is mehet oda, ahonnan jött. Ha pedig ezt így folytatja, az sem érdekel, van-e hova.

Szerencsére én nem vagyok szívbajos, ha valaki ilyen pofátlanul mászna bele az életembe, rövid úton tennék róla, hogy kikerüljön belőle.

2019. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
85%
"lakva ismerszik meg az ember". Ezért nem volt ilyen eddig, most már ott lakik, elengedi magát, ki mutatja a foga fehérjét. Ilyen volt ő mindig is, csak eddig ügyesen titkolta. Szivessegbol lakik ott ezt nyugodtan meg lehet neki mondani a szemébe is ha legközelebb még neki áll feljebb. Ajtót kulcsra zárni. Egyébként meg ha csak azért lakott ott mert lebetegedett, akkor most nyugodtan mehet amerre lát. Ez innentől csak rosszabb lesz. Nagyon rossz ötlet volt odacuccoltatni, most nagyon nehéz lesz már onnan kipaterolni. De ha lehet, valahogy intezzetek el hogy ne ott lakjon, mert az ajtót kulcsra zárni csak ideiglenes megoldás. Majd később ki tudja mit fog még csinálni, egy udvarban laktok, bármikor neked állhat az udvaron, vagy ha terveztek kerti partit simán balhét rendezhet stb hidd el meg tudja keseriteni az életeteket.
2019. máj. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
94%

"és megkérdezi,hogy miért nincs rendesen kitakarítva,miért nem főzök a fiának,és miért ülök itt bent egész egész nap"

Kedves Marika! A tisztitószerek a fürdőszobában vannak, bevásárló lista a konyhapulton, a fia bolognait enne. Köszönöm a segítséget, pár óra és végzek én is a munkával.

Hidd el, ha csicskáztatod inkább át se megy majd.

2019. máj. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a válaszokat!!!Természetesen én is gondolkodtam mar ezeken.Tegnap bezárkóztam,mindent kulcsra,de anyós az ablakon kopogtatott,hogy engedjem be,nincs jogom bezarkózni,és eltiltani az unokájától.Nagyon felment bennem a pumpa,lehúztam a redőnyt,becsaptam az ablakot.Férjemnek elmondtam,ő is ki volt akadva,de mondta,hogy még aggódik érte.Most egy tíz perce kb.,hogy átment hozzá,hogy megbeszéljék ezt az egész helyzetet.
2019. máj. 22. 17:43
 20/21 anonim ***** válasza:
Egyébként anyósnak van saját lakása?
2019. máj. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!