Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen anyóssal?

Figyelt kérdés

Szóval a párommal már 5 éve vagyunk együtt, tervezzük az esküvőt, jól megvagyunk. A kapcsolatunk elején tisztáztuk, hogy egyikünk sem akar gyereket, idegesítenek, jól megvagyunk ketten. Idáig rendben is van. Szerencsére eddig nem sokszor faggattak a gyerek témával, ha néha rá is kérdeztek az esetleges vita elkerülése végett annyit mondtuk, h majd talán egyszer. Azonban anyós az utóbbi időben bepörgött, főleg h már esküvőt tervezünk és el kezdett nyaggatni, hogy mikor lesz már unoka. Mondtuk neki, h nem akarunk erről beszélni, hanyagoljuk a témát, most fontosabb dolgok is vannak az életünkben, de csak-csak visszatért rá. Nem akartunk bunkók lenni, de a legutóbb annyira felmérgelt minket, hogy megmondtuk, hogy nem lesz gyerekünk, mert nem akarunk, szóval elég volt a témából, zárja le végre. Na amint meghallotta, h nem akarunk is akarunk egyáltalán, kikelt magából és kérdőre vont, h mégis hova gondolunk, igen is kell gyerek és nem gondoljuk majd, hogy az ő egy szem fia nem ajándékozza őt meg egy unokával. Nagyon lekezelő és sértő volt, ahogy beszélt, a párom egyből leteremtette az anyját, hogy vegyen vissza, mert ehhez semmi köze, de még nekiállt feljebb és el kezdett engem szidni, hogy elvileg ez az én hibám, elrontottam a fiát stb.. :D

Mondani sem kell, el küldtem a francba, megmondtam neki, h így nem fog velem beszélni és magasról teszek rá ő mit akar, ez a mi életünk, a mi döntésünk, nincs beleszólása, majd eljöttünk. Utána még azért felhívott minket telefonon, ahol tovább pampogott volna, csak nem hagytuk. Ezután egy ideig kerültük, de nem rég volt egy családi szülinap, ahol mi is és ő is jelen volt és ismét rákezdett. Azt hittük, hogy felfogta a nem az nem, elég határozottan elmondtuk neki, hogy erről ne is álmodjon, h ránk kényszerítheti a saját akaratát. Az lett belőle, h ismét jól összevesztünk, mert nem nyeltük be a bunkó beszólásait, ő vérig volt sértve és mindenkinek panaszkodott, h miféle nő vagyok és neki ilyen meny nem is kell. A fia megmondta, h szerencsére ebbe nincs beleszólása. Azóta én nem is beszélek vele, egyáltalán nem vagyok rá kíváncsi, a férjem azért felvette neki nyilván a telefont, de 5 perc után megint az unoka témán lovagolt, mire a párom rányomta.

Én jól megvagyok nélküle is, nem érdekel, h hisztizik vagy duzzog, az ő baja, de a páromon látom, h azért rosszulesik neki, h az anyja így viselkedik és h nem tud vele anélkül beszélni, h ne vita legyen a vége. Mondta is, h haragszik rá nagyon, de azért nem akar vele haragban lenni. Tanácstalan, ahogy én is, nem tudom mit mondhatnék neki még.

Ti mit tanácsoltok, h kezelnétek egy ilyen helyzetet?

Előre is köszi!



2019. ápr. 30. 19:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
36%

Már ismerem a stílusod, de megfogadtam, hogy minden novelládra válaszolok, hátha van valaki ilyen helyzetben.

Szóval:

Biztos, hogy lesz az anyósnak unokája, csak nem tőled!

Nagyon kevés az a férfi, aki tényleg nem akar gyereket, lehetőleg fiút. Ha előbb nem is, de negyven felett általában elgondolkoznak, hogy a génjeiket tovább kellene örökíteni.

2019. ápr. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
27%
Majd a sors eldönti,hogy mit hoz a jövö.Most már ugysem fogsz találkozni az anyós jelölttel,mert összevesztél vele,igy nem lesz kérdése már feléd.
2019. ápr. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
18%

Mondtuk neki, h nem akarunk erről beszélni,


Akkor meg köszönd magatoknak, hogy érdeklődnek. Miért nem lehet azt mondani, hogy nem eszeretnénk gyereket? Minek félrebeszélni, ködösíteni?

2019. ápr. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:

Miről beszélsz?! Ez az első kérdésem ebben a témakörben, úgy hogy légy szíves és ne rágalmazz meg mindenféle alap nélkül!

Egyébként azért “kicsiket” jobban ismerem a páromat nálad, már 35 és mióta beszélni tud nem akar gyereket, ez nem fog változni. :) Szóval anyósnak nem lesz unokája, ezt tény, nem ez volt a kérdés! Örülnék, ha arra válaszolnal, amit kérdeztem. Köszi!

2019. ápr. 30. 20:05
 5/62 A kérdező kommentje:

Nem ködösítettünk, megmondtuk h nem akarunk gyereket, csak nem így indítottunk kapásból. Legjobb barátnőmék ugyanebben a helyzetben voltak, első kérdésre elmondták, hogy nem lesz gyerek és ott is kifakadt anyós meg a parja mamája.. Így az elején még inkább rövidre akartuk zárni egy talán majddal, de végül megmondtuk h ne fagassanak többet, mert nem lesz gyerek.

Igazából ez lényegtelen szerintem a kérdés szempontjából, mert anyós mostani viselkedéséből egyértelmű, hogy így is, úgy is kiakadt volna a dolgon.

2019. ápr. 30. 20:13
 6/62 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem ert a szobol, es folytatja a sertegetest, zarjatok ki az eletetekbol, ennyi. A ti eletetek, a ti dontesetek. Vagy elfogadja, vagy megszakitotok vele minden kapcsolatot.
2019. ápr. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
89%
Én 2. Babát várom de azt mondom neked ha mind2 oldalról sztornó a gyerek téma akkor nincs azzal semmi baj.mások is élnek gyerek nélkül. Kereszttesóméknak sincs gyerek. Helyette együtt töltik a szabadidőt kirándulnak nyaralnak. Keresztanyunak persze rossz volt hogy nem lesz saját unokája de egy normális ember felfogja/beletörődik a gyereke döntésébe. Elfogadta hogy a fiának nem lesz gyereke de mivel mi közel állunk hozzá úgy szereti a miénket és úgy várja a masodikat mintha saját unokája lenne.
2019. ápr. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
14%
Hát igen... Így hal ki a vérvonal. Aztán csodálkozunk, hogy nincs elég gyerek Magyarországon.
2019. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:

#8: És ennek mégis mi köze az én kerdesemhez..?

Engem nem érdekel, hogy kevés a gyerek, emaitt aztán végképp nem fogok szülni. Normális ember különben sem azért szül, hogy növelje a népességszámot, hanem mert ő maga vágyik rá!

2019. ápr. 30. 21:00
 10/62 anonim ***** válasza:
10%
Ha ne lesz gyerek, akkor minek az esküvő ??
2019. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!