Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én és a feleségem gondolkodik...

Bandita1986 kérdése:

Én és a feleségem gondolkodik rosszul vagy az anyós?

Figyelt kérdés

Az anyósom gyakran megsértődik mindenen.


Kis háttérinfó:

50km-re lakunk, 1 éves kislányunk van, általában 2 hetente megyünk, péntek délután és vasárnap megyünk haza. Igyekszünk kerülni a konfliktust és mind a két családnak megfelelni.


A legutóbbi sértődés:

Anyák napja, mi otthon név napoztunk ebben az évben és adtuk oda a virágot testvéreimmel anyuméknak. Telefonon felhívtuk és megköszöntöttük anyósomat és a rákövetkező héten gondoltuk, hogy megyünk köszönteni. Eddig 4 éven át mindig anyósoméknál töltöttük a hétvégét, és ott voltunk. A tesóm névnapját pedig vagy anyák napja előtt-után ültök meg, ahogy tesómék ráértek. Akkor köszöntöttük meg anyum és mamám.


Ebben az évben fordult, otthon maradtunk és nem mentünk el személyesen.


Erre kiakadt teljesen, hogy miért nem szaladunk le, utazunk 2 órát azért hogy személyesen mondjuk el a köszöntést és adjuk oda a virágot. Lehordott minket mindennek. Hogy anyák napja az csak aznap van, máskor nem számít. Tesómék és barátja, ők is így csinálják és nincs belőle ott semmi veszekedés, sértődés.


Szerintetek kinek van igaza? Ő a reagálja túl? Vagy rontottuk el, hogy nem úgy ugrálunk ahogy ő gondolja?



2019. máj. 8. 10:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Túlreagálja, mert érzi, hogy végérvényesen elveszíti a kontrollt a kicsi lánya felett.
2019. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
26%
Ha eddig mindig oda mentetek és most szó nélkül kihagytatok, akkor neki van igaza. Egyébként nincs.
2019. máj. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
sose értettem mikor ekkora ügyet csinálnak egy mellékes ünnepből mint az anyák napja (bár nekem a nőnap, névnap, valentin nap is ilyen). olyan gyerekes ez a sértődözés egy olyan dolgon, ami igazából a felnőtt lét velejárója. nem mindig fog ráérni az ember mindenre, főleg mikor már gyerek is van, meg még távol is laktok egymástól
2019. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván hisztizik, de részben a ti hibátok is, mert már így is sokkal többet jártok hozzá, mint ami egészséges lenne. Anyósnak gondolom derogál letoltni hozzátok a képét, de azért ti kéthetente látogassátok? Abszurd.
2019. máj. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Nincs igaza de szólni kellett volna előre neki hogy nem mentek. Nálunk anyósom várja hogy minden ünnepen , értsd húsvét vasárnap, dec. 25- én stb. nála legyünk ebéden, anyámékkal meg oldjam meg amikor akarom. Idén megmondtam neki hogy húsvét vasárnap márpedig anyuéknál leszünk , mivel néha velük is szeretném az ünnepet tölteni. Megértette, hétfőn mentünk hozzá.
2019. máj. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy még hét elején szoltunk neki.
2019. máj. 8. 11:13
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kommenteket, és örömmel veszem másokét is! És másnak a tapasztalatát! :)
2019. máj. 8. 11:17
 8/29 A kérdező kommentje:
És igen, kb 2 éve költözött el a feleségem onnan, és azóta egyszer sem volt olyan, hogy leugrjon hozzánk egy félórára, vagy több időre, csak úgy. Mindig mi megyünk.
2019. máj. 8. 11:37
 9/29 anonim ***** válasza:
98%
Hát anyósnak nincs igaza. Nem várhat el ilyesmit. De az is biztos, hogy én nem mennék 2 hetente teljes hétvégére egyikünk szülőjéhez sem.
2019. máj. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Joll ***** válasza:
97%
Az első válaszolónak teljesen igaza van. Nekem ez sok, hogy ti mennyit jártok oda, nem feltétlen a gyakoriság miatt, de hogy mindig ott is aludtok.
2019. máj. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!