Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » El akarja venni a kisfiamat...

El akarja venni a kisfiamat mit tegyek? Egyáltalán ezt megteheti?

Figyelt kérdés
Kaptam ma egy hivatalos levelet, hogy bennt volt a fiam nagyanyja (exanyós) a gyámügynél. Mindenféle kitalált dolgokkal. A lényeg hogy el akarja venni a kisfiamat mert szerinte nem vagyok jó anyja. Mit tehetnék? A gyereknek mindene megvan az ég világon és saját szép házban élünk ahol rend és tisztaság van. Csak a volt anyós bolond és a kocsmát se veti meg. Szerinte ő a legjobb de mindenki rossz, hanyag. És hogy 2 évesen miért nem szobatiszta, meg azt állitja bántjuk a gyereket, a párom alkesz, koszosak vagyunk, és üres a hűtő. Tehát szerinte veszélyeztetjük a gyermek testi lelki, és erkölcsi fejlődését. Esetleg fel lehet valahol jelenteni hamis váddal? Vagy mit tehetnék? Nagyon szomorúak vagyunk.

2019. máj. 28. 20:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%
Fel lehet jelenteni rágalmazásért. A helyetekben meg hagynám hagy szimatoljon a gyámügy, könnyebb bizonyítani hogy kamuzott az öreglány.
2019. máj. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
99%

Nem kell szomorkodni, az ilyenek nem tudnak mit kitalálni, ezért bemennek vádaskodni.

Őszintén, a gyereked mindent megkap, szerinted van bármilyen esélye elvenni tőled? ?

Ne aggodjatok, vihar a biliben, nudli ez az anyós.

2019. máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
A gyámhivatal ki fog menni környezettanulmányt végezni. Ha mindent rendben találnak, akkor nincs miért félned, a rendőrségen meg megteheted a feljelentést hamis vád és rágalmazás bűntette miatt.
2019. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Ne aggódj, ha valóban hamisak a vádak semmi nem lesz. Ha pedig feljelentget kérhetsz távoltartásit.

Az ilyen eseteket kivizsgálják, kimegy a gyámügyes, megnézi a körülményeket esetleg elbeszélget egy pszichológus veletek és a gyerekkel.

2019. máj. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
99%

anyóst jelentsd fel azonnal. ha rendes körülmények között éltek, akkor nyugi esélye sincs, de az fix hogy ő ezek után nem láthatná az unokát!

expárod ehhez mit szól?

2019. máj. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A vérszerinti apa már nincs. Ezért is akarja az én fiamat valószinűleg. Csak az a gond hogy a mi házunk nem olyan nagy (de felújított) ő meg konkrétan berendezett a gyermeknek egy szobát. Mert eddig minden hétvégén elvihették, sőt még csak egy fillért se kértem (nem is kaptam tőlük). És én hülye mindezt jóindulatból tettem mert sajnáltam őket, mert úgy gondoltam a kisunokába látják a gyereküket. csak nem gondoltam volna hogy a hátam mögött ilyet tesz hogy magának akarja és feljelent ilyen kamu dolgokkal!!! Mikor vissza hozza ad 2 szem virslit hogy ezt azért mert mennyire szereti a gyerek. Azt is úgy találom meg a kis hátitáskába a kisadagnyi kaja mellett amit küld a gyereknek. Eddig csak röhögtünk rajta hogy ilyeneket csinál, de ezek szerint tényleg komolyan veszi, és azt hiszi hogy itt éhezik a gyerek és ezt be is jelentette a hatóságnál. Mi tudtuk hogy ez már nem normális amit tesz de úgy voltunk vele hogy nem érdekel miket küld. Ezek után megtehetem hogy nem adom oda a gyereket? Mert rá lett szokva hogy elviszi. Nekem meg nem hiányzik utána a nyakamba a rendőrség hogy rámhívja.
2019. máj. 28. 20:53
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Úgy tudom, ameddig nincs bírósági papír arról, hogy nagyszülői láthatás, addig nem követsz el szabálysértést, ha nem engeded. Ha lesz, akkor az havi egy alkalom talán, szóval közel nem minden hétvége. Egyébként én sem engedném - jó szívvel biztosan nem. A hatóság szaglásszon csak, nem úgy működik a magyar gyámügy, hogy csak úgy elvesznek anyától gyereket - sokszor akkor sem kerül el a jog a szülőtől, amikor az bizonyíthatóan bántalmazó. Nincs mitől tartanod. Hagyd, hogy lefusson, és ha már a kezedben a papír a gyámhatóságtól, hogy minden rendben a gyerekkel, a pszichológus papírja, hogy rendben fejlődik, esetleg egy védőnői/gyermekorvosi igazolás, akkor azokkal együtt jelenteni fel szépen rágalmazásért. És még van pofája akarni a gyereket...
2019. máj. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
Írtad volna ha lenne nagyszülői látogatás megállapítva, tehát nem kell odaadni a gyereket látogatásra, a lakásokba sem kell beengedni. Ha hisztizik akkor nyugodtan hívd ki rá a rendőrséget, csak hogy érezze a törődést.
2019. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
*láthatás (autocorrect javítgat, bocsánat)
2019. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat rendesek vagytok! Akkor hagyom hogy lefusson ez az egész. Én viszont úgy hallottam hogy jobb lenne ha én is bemennék a gyámhatóságra bejelentést tenni. Vagy ez nem jó ötlet most?
2019. máj. 28. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!