Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megteheti az óvoda, hogy a...

Megteheti az óvoda, hogy a 3,5 éves kisfiamat elküldik, nem vállalják tovább?

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 19:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
mi az indok?
2012. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, miért nem, mivel indokolják. Elméletileg vannak ilyen esetek, pl. fogyatékosság (gyanúja), indok: az alapító okiratban nem szerepel az adott fogyatékosság ellátása. De szerintem előtte Tanulási Képességet Vizsgáló Szak. Bizottsághoz kell küldeniük.


Ha magatartási gondokról van szó, akkor nem tudom.

2012. máj. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit kifejtenéd? Mivel indokolták? Helyhiány? magatartási gondok?


Itt a lépcsőházunkban volt egy kisgyerek, aki annyira magatartás-zavaros volt, hogy javaslatot tettek arra, hogy speciális óvodába járassák inkább a gyereket. De ő tényleg brutálisan tud viselkedni.

2012. máj. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha a problémás gyerek kategóriába írtál, nyilván nem egy átlag gyermekről van szó.

Amennyiben önmagára, vagy másokra veszélyt jelent, ha speciális gondozásra, külön felügyeletre szorul, ha speciálisan képzett szakember szükséges hozzá, akkor igen, megtehetik

2012. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
keresztgyerekemet 5 éves korában vették fel oviba, addig maradhatott bölcsibe ugyanis kicsit vissza van maradva, beszéd és mozgás téren
2012. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha van valamilyen speciális problémája akkor megtehetik. És van róla papírja is. De mi a baj vele?
2012. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok, és oviba is csak úgy tudták felvenni, hogy a helyi oviban van olyan szakember aki tud vele foglalkozni, ha nem lett volna akkor másik városba kellett volna járnia
2012. máj. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A kisfiam semmilyen szinten nincs elmaradva, nincs fogyatékossága, átlagos, értelmes gyermek. Az óvodán kívül (otthon, bárhol máshol, vendégségben, bárki mással, felnőttekkel, gyerekekkel) nincs vele gond, csak a szokásos, mint a többi 4 év körüli gyerekkel, kis hisztik, ilyesmi, de mi tudjuk kezelni. Az óvodában nem tudják. Ott állítólag kezelhetetlen. Üvölt, nem lehet tőle rendesen foglalkozást tartani, domináns, erőszakos, egyemberes gyerek. De csak ha a többi gyerekkel van. Egyébként maga a bűbáj, tüneményes, szófogadó gyerek, a szomszéd néni, pótmamája szerint, aki sokszor vigyáz rá, az unokái hozzá képest égetnivaló ördögfiókák. Szóval, tanácstalan vagyok, leültünk vele beszélgetni erről sokszor, utána egy-két napig jobb volt, aztán kezdődött minden elölről. Az óvónénije azt mondta, 30 év alatt még gyerek nem fogott ki rajta, az én fiam igen, és azt mondta, nem viszi tovább a csoportot, ha ő is benne van. Megteheti?
2012. máj. 12. 11:58
 9/23 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy egy évig járt előtte bölcsibe és nem volt rá panasz. Igaz, ott feleannyi gyerek volt egy csoportban, mint a mostaniban. Direkt visszamentem a napokban rákérdezni erre a bölcsibe, és az ottani volt gondozónői nem is értették az egészet, azt mondták, a óvónéniknek az a szakmája, ez lenne a feladatuk, nem tudják, miért nem tudnak bánni vele. Azért a biztonság kedvéért most megyünk majd vele másodjára gyermekpszichológushoz, meg elviszem neurológushoz is, hogy lássák, tényleg komolyan veszem és foglalkozom vele, meg meg szeretném oldani a problémát, és legalább (remélhetőleg) lesz papírom róla, hogy nincs baja a gyermeknek.
2012. máj. 12. 12:06
 10/23 anonim ***** válasza:

Ha valóban zavarja a többi gyereket és lefoglalja az óvónőt, akkor kitehetik. 1 gyerek érdeke nem állhat a másik tizenakárhányé felett.

Kérhettetek volna eddig is egy nevelési tanácsadói megfigyelést a csoportban aztán meg egy szakvéleményt

2012. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!