Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha az őseim nem voltak megkere...

Ha az őseim nem voltak megkeresztelve, nem is tudom őket megtalálni?

Figyelt kérdés
Familysearch segítségével építem a családfám. Az egyik oldallal elég jól haladok, szépszülőkig már eljutottam, de a másik oldallal nem tudok csinálni semmit, mert nincsenek megkeresztelve. 1895-ig az állami anyakönyvektől megvan, de előtte nem. Néztem a halotti és a házassági anyakönyvek között is, de ott sincs.
2019. júl. 28. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokat nem tudsz tenni akkor. Amúgy fura hogy akkoriban voltak olyanok akik nem voltak megkeresztelve. Nem lehet hogy valami olyan felekezethez tartoztak aminek adokumentumai nincsenek feltöltve? Bár azzal se mész sokra. Meg amúgy arrais figyelj hogy latinul meg németül ispróbálj rákeresni a nevükre mert az néha célravezető.
2019. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A mormonok fontosnak tartják a családfakutatást. Hozzájuk is fordulhatsz, ha nem találod őket anyakönyvekben.
2019. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen település? Milyen időszak? Milyen vallás?

A meglévő adatokból biztosan látható, hogy hol született/házasodott/halt meg, akit nem találsz? Lehet, hogy más, környező településen kell keresgélni.

Amit írtál, az így nagyon általános, szívesen segítenék, de így nincs kiindulási alapom, hogy merre kéne indulni.

Egyáltalán nem biztos, hogy nem voltak megkeresztelve (szinte kizárt!), csak valamiért rossz helyen vagy nem jól keresel. Akár privátban is segítek, ha gondolod.

2019. júl. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elképzelhető, hogy más településen laktak (eddig kettővel próbáltam meg keresni), bár elvileg a környező településekről kihozza a találatokat, de azért rákeresek majd azokkal is.

Megkeresztelve meg tényleg nem voltak, én is csodálkoztam.

2019. júl. 30. 00:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt honnan veszed, hogy nincsenek megkeresztelve? Van erről valami konkrét infód?
2019. júl. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, hogy zsidók voltak, vagy mit tudom én.
2019. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Névváltoztatás esetleg nem lehetséges?


Továbbra is fenntartom, hogy szívesen segítek (tizensok éve foglalkozom a családfám kutatásával, elég sokmindennel találkoztam már, elég sok tapasztalatom van), csak túl kevés az infó, amit adtál. NEM hivatásos kutató vagyok és nem pénzért segítek.

2019. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagymamámat újból megkérdeztem, azt mondta, hogy az ő apja és annak ősei ténylegesen nem voltak megkeresztelve, de az anyai ág igen, legalább ennyivel előrébb vagyok.

Előző válaszadó, főleg a familysearch-el kapcsolatban kéne segítség, mennyire vagy jártas benne?

2019. júl. 31. 00:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Kb. az első perctől kezdve ott kutatok, kb. 13 éve. Több családfakutató FB csoportnak is tagja vagyok, már indexeltem is a FS-ön, továbbá tagja vagyok a MACSE-nek is.
2019. júl. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!