Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Magánszemélyként hogyan lehet...

Magánszemélyként hogyan lehet megtudni-megkeresni azt, hogy kik voltak valakinek a nagyszülei, ha már a szülei sem élnek és rokonai nevét nem ismeri (pl unokatestvérét sem)? Pontos, részletes útmutatót ehhez kérek szépen.

Figyelt kérdés

2019. szept. 26. 09:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%

Ha az lenne a lepontozás oka: NEM pénzért segítek senkinek, nem ezzel foglalkozom, csak hobbi. Amit meg előtte írtam, az bizony úgy van, akár tetszik, akár nem.

Sem a MyHeritage, a Family Search meg pláne, elsősorban nem élő rokonok felkutatására való. Lehet találni, de szerencse kell hozzá ÉS saját adatok. Ha csak egy pár két tagja szerepel pl. a MyHeritage-en, max. akkor lesz egyezés mással, ha az a bizonyos rokon tud valamelyikük létezéséről és rajta van az ő fáján.

És igen, van ingyenes változat, én is csak 1 éve fizettem elő, előtte anélkül használtam, ami nem volt korlátozva.

2019. szept. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszönjük! (A terv szerint holnap megy a hivatalba, de ha elakadunk, akkor írunk!)
2019. szept. 26. 20:10
 13/21 A kérdező kommentje:
...én mindenkinek zöldet adtam!
2019. szept. 26. 20:11
 14/21 anonim ***** válasza:
55%

Én voltam az 5-ös, bocsi, kicsit félreértettelek, azt hittem, korábbi felmenőket is keresel. Ha csak a nagyszüleid kilétére vagy kíváncsi, arról valóban elég az anyakönyvi hivatalban érdeklődni.

Ahogy itt már írták, a MyHeritage oldal korábbi, már nem élő felmenők felkutatására való, és valóban van ingyenes változata, mi is azon találtuk meg visszamenőleg az 1700-as évekig az apai felmenőinket.

A korábbi ősök után a levéltárban lehetett volna kutatni, de 1700 előtt sok név németül volt anyakönyvezve, így nehéz volt az azonosítás, és feladtuk.

2019. szept. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Semmi gond nem történt!

Talán az én kategóriaválasztásom nem volt a legpontosabb, de úgy éreztem, hogy itt kaphatok megfelelő válaszokat.

Nagyon érdekes a családfa feltérképezése is, de lehet, hogy nagyon sok időt igénybe vesz.

Egyelőre még párom apukájának az adataihoz sem jutottunk hozzá, pedig voltunk pénteken a hivatalban, de másikba küldtek.


Nagyon rendesek és segítőkészek vagytok, köszi szépen! Amennyiben jövő héten nem jutunk eredményre, akkor még írok.

2019. szept. 29. 10:41
 16/21 anonim ***** válasza:
30%
A szüleid házassági anyakönyvi kivonatát megkaphatod bármely anyakönyvvezetőnél. Azon szerepel a nagyszüleid neve. Ezzel megtalálhatod a szülők anyakönyvi kivonatát, amin a nagyszülők neve, születési helye, ideje is szerepel, származási helye. Ha ők a háború után születtek, akkor könnyen megtalálhatók a dédszülők is. Ha előtte születtek, akkor nehezebb dolog, mert megsemmisülhettek. Viszont a háború előtt születetteket gyakorlatilag két helyen anyakönyveztették. A községházán- ez a jobbik eset, valószinűbb, hogy megmaradt-, városházán, és a legközelebbi templomban- bár ott lehet eltérés, mert az egyháznál leginkább kereszteléskor jegyezték be. Magyarországon az 1700as évek végétől lett államilag kötelező az anyakönyv kiállitás. Így az az előtti felmenők megtalálásához nagy szerencse kell. Néha sikerül. Üdv: Vll. András :) -mármint úgy értve hogy 6 ősapám mind András volt. :)
2019. okt. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Utolsó: állami anyakönyvezés 1895.10.01-jétől van. Előtte kizárólag az egyházaknál vezettek ilyen-olyan anyakönyvet. A legkorábbi fellelhető ilyen 1624-ből való.
2019. okt. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, ma lett készen párom apukájának halotti anyakönyvi kivonata! Döbbenet, hogy eddig tartott, nem? Szeptember végén kezdte intézni.
2019. nov. 12. 14:35
 19/21 anonim ***** válasza:
78%

A fő, hogy megvan!

Ennek alapján már elkezdhetitek a családfa továbbkeresésének izgalmas, véget sosem érő folyamatát. Jó szórakozást, és sok sikert kívánok hozzá!

2019. nov. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm-köszönjük szépen!!! És mindenkinek köszi! :)
2019. nov. 14. 12:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!