Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen módon lehet tovább...

Milyen módon lehet tovább kutatni a családfát?

Figyelt kérdés

Van már pár infóm, a legfentebb ahova eljutottam az az ükapám, neki meg van a neve, születési éve, halála. A nevek egész jól megvannak de a halálozás évei néhol hiányoznak. Ha lehetne nem csak a halálozási évet keresném meg, hanem még fentebb, és tovább mennék. Hogyan, milyen módszerrel lehet ezt megtenni?

az eddigi infókat a papámtol és mamámtól kaptam de õk már nem tudnak többet.



2019. dec. 19. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Menj be a megyédhez tartozó levéltárba, nagyon szívesen segítenek. Pont mostanában kezd nagyon felfutni a családfa kutatás, van is egy programunk, Hetedíziglen címmel. Plusz ha bemész, ott ingyen használhatod a netes adatbázist, ami direkt erre a célra lett megcsinálva. Van kolléganőm, aki 15 generációra visszamenőleg felkutatta már a felmenőit.
2019. dec. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Levéltárak, egyház. Az anyakönyvek megvannak - egészen hosszan visszavezethetőek. Régen nem digitális idióták léteztek, letölthető app-okkal és náluk jóval okosabb fónnal, hanem normális emberek, papírral-tollal és anyakönyvvel.


A testvérem 1999-ben vett és használt akkori szuperszámítógépe a pincénkben tarja az egyik asztal lábát. Kidobni nem akarja, de már semmi nem fut rajta, tehát annak használjuk, amire lehet.


Ezt soha nem tenném meg egy könyvvel. És ilyen gépről nem fogsz megtudni semmit, az anyakönyvekből, a levéltárakból igen. Oda menj keresgélni és becsüld meg a papírt és az írott szavakat!

2019. dec. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2-esnek abban igazat adok, h a papír alapú dolgok tartósabbak (ha vigyáznak rájuk), de a családfakutatásban pont, h nagy segítség a digitalizálás, mert nem kell felesleges köröket futni sokszor, mert a levéltárosok már felvezették ezekre a felületekre hosszú évek munkájával ezeket az adatokat. Tény, hogy megvan a maga varázsa a könyvekben kutlászásnak is, de elképzelem a kollégáim arcát, ahogy előadod neki, h márpedig te nem vagy hajlandó az adatbázist használni, ahol két kattintással meglenne a keresett adat, mert te nem vagy hajlandó gépet használni. :D
2019. dec. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Familysearch.com


Én itt találtam rengeteg infót.

2019. dec. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló is említette, a mormonok adatbázisában rengeteg adatot lehet találni. Vonatkozó cikk: [link]
2019. dec. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Familysearch első sorban
2019. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a megyei levéltárral az lenne a gond hogy már nem magyarországon élek.
2019. dec. 19. 22:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is a Familysearch.org oldalt ajánlom én az 1700ay évekig jutottam el a segítségükkel. De azt fogadd el higy lesz olyan, akiről nem biztos hogy találsz adatot. Nekem is vannak ilyen őseim sajnos.
2019. dec. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!