Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kérem, aki tudja hogyan kell...

Kérem, aki tudja hogyan kell családfát kutatni, segítsen?

Figyelt kérdés

Üdv!


23 éves fiú vagyok, és nagyon érdekel a családom története. Sötétszőke vagyok és zöld szemű, míg a családomban mindenki barna hajú, ez indíttatott, hogy felfedezzem az őseimet.


No már most eddig kifaggattam a nagyszülőket, és összeírtam amit lehetett, plusz ha volt, akkor anyakönyveket, házassági anyakönyveket is felhasználtam, plusz családi bibliát.


A kérdéseim:

- mi legyen ezek után? levéltár? ha ilyen kis községekben születtek a dédik, szépszülők, oda le kell utaznom?

- sajnos 4-5 generációnál szinte minden német (bajor, sváb, tiroli, de akad morva is német vezetéknévvel). Ezeket a családokat hogyan tudom tovább kutatni? Illetve azt hogy lehet megmondani, ki és mikor települt be kis hazánkba?

- a kapott eredményeket hogyan tudnám szépen összefoglalni, avagy milyen programot használjak, vagy rajzoljam fel manuálisan a családfát?


Köszi, ha segítesz!


2011. okt. 24. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Levéltár, és igen, utaznod kell. Ott a levéltáros segít majd a kérdéseid megválaszolásában.
2011. okt. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és megrajzolni: szerintem ha már sok generációra visszavezeted, akkor csináld meg szépen. Ha jól emlékszem, a Nemzeti Múzeumban láttam egy gyönyörű családfát, hatalmas papírra volt festve egy fa és benne a nevek... sokkal szebb volt bármilyen program által készíthetőnél. Szóval szerintem ekkora munkánál már megéri valami hasonlót cisnálni :)
2011. okt. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

van egy oldal ami kimondottan erre van.


www.myheritage.com remélem jól írtam. nekünk is itt a családfánk.


amit tehetsz hogy pl nagyanyád megmondta hogy schneider Józsi volt az ö nagyapja aki az x faluban szüleztett x idöben. ha megakarod az ö szülei nevét tudni elmész az ottani levéltárba és megpróbálod a születési anyakönyvi kivonatot megkeresni, azon az anyja és apja neve és azok születési helye és dátumának rajta kellene lenni.


Na de a második világháboru sokimndent megsemmisült. sokan maguk égettek el mindent, és pl a nagyapám unokateói magyarosították a nevüket és elégették a papirokat.

2011. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kezdetnek, hogy gyűjtögettél. Érdemes lenne azt is tudni, hogy mely területen éltek az őseid. Esetleg, ha vallásosak voltak, meg voltak keresztelve, akkor a helyileg illetékes plébánián is kereskedhetsz anyagkönyvekben, s így majd lesz alapod, amivel fordulhatsz a levéltárban a levéltároshoz. Mert ha egyből odaszaladsz, nem fogod tudni, hogy mit keress.


Esetleg az is jó lenne, ha kiderítenéd, hogy mely iskolában tanultak a nagyszüleid, dédszüleid (ha gimnáziumot végeztek, akkor a levéltárban a gimnáziumi naplók,érettségi anyakönyvek megvannak)


Sok sikert!

2011. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


1780 körül volt az utolsó szakasza a németek betelepülésének, úgyhogy ha ezt vesszük alapul, akkor így is még ebből a 4-5 generációból ugorhatunk vissza jó 2-3-at, de lehetne többet is, attól függ, hogy mikor és melyik településekre érekztek. A google kereső is segítségedre lehet, mert elég szép számban vannak családnév/telepes listák, pl: [link] . >> Donauschwaben Hungarian 'családnév' << kombóval is szerencsével járhatsz!


A levéltári kutatást bonyolíthatod a hozzád legközelebb eső megyeszékhelyen, nem kell feltétlenül átutazni Mo-ot:) Lehetséges, hogy ott meg is találod az őseidet, de kérheted (asszam 3500 ft), hogy mikrofilmen szerezzék be neked a keresett településről készültet. 1895-ig ezen a linken is próbálkozhatsz: [link] , hátha találsz felmenőkről pontos adatokat (nekem is rengeteg német-osztrák származású ősöm van, akikről itt találtam infót). Esetleg, ha itt nem jársz szerencsével, netes keresőben is próbálkozhatsz a településeket feldolgozó mikrofilmek számainak a kutatásával, aztán már úgy tudsz menni a levéltárba, hogy fel vagy szerelkezve minden infóval:)


Én úgy csinálnám a helyedbe, hogy levéltár előtt minden infót, amit csak lehet megnéznék neten... 1715. évi összeírás (ezt így beütöd keresőbe és elérhető, de az újkori svábok csak későb érkeztek), familysearch, radixon tájékozódsz, települések történetével foglalkozó oldalak áttekintése, hátha van valami adat az ősökről, stb.


Ahogy már előttem írták, a myheritage oldal az egyik legjobb, én is azt használom, csak ne lenne fizetős néhány frankó funkció...:)) mind1, ezt leszámítva nagyon hasznos. A bevitt családfáról diagrammokat nézhetsz, mindenféle stílusban kinyomtathatod, szóval ha úgy tetszik, akkor teljesen ingyenes. Ja, és még egy fontos dolog, a levéltári kutatás sem kerül pénzbe, ha magad csinálod és az egykori vármegye területén belül kutatod az ősöket! Az kerül pénzbe, ha másik egykori vármegyéből, vagy távolabbról rendelnek meg a nevedben mikrofilmet!


/A genetika meg fura dolog, már így a Te zöldszeműségedre, ill a felmenőid barnaszemüségére gondolok. Bármilyen szemszín előfordulhat a családfádban, szóval ilyenen kár gondolkodni:) Még ha 7 generációt megyünk is visszafelé, az már ott azt jelenti, hogy azon a 'lépcsőn' 64 emberről van szó, akik mindegyike 1,5625%-ot tesznek bele a "sajátjukból", hogy ma Te létezz... gondolj bele, hogy hányan lehettek közöttük barna, zöld, szürke, vagy épp kék szeműek... minden előfordulhat!/ Sok sikert!

2011. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Van egy Családfa szerkesztés


www.myheritage.hu


Mindenben segítenek.

2012. jún. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!