Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa -, illetve családtört...

Családfa -, illetve családtörténeti kutatást ti hogyan és hol kezdtétek? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az 1800-as (vagy akár az 1700-as) évekig visszamenőleg kíváncsi vagyok a családfámra, de nem csak a nevek, születési és halálozási adatok érdekelnek, hanem a család története, a tagok közötti kapcsolatrendszer. Tehát minden olyan információra is kíváncsi vagyok, ami több a születési és halálozási időpontnál. Hogyan és hol kezdjek neki? Mennyibe kerül? Ha olyan olvassa ezt, aki már megvalósította a kutatást, kérem, írjon támpontokat. Nagyon köszönöm előre is!

2020. jan. 6. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
300 ezerért megcsinálják neked.
2020. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
83%
A FamilySearch nevű oldalt próbáld ki, nem tudom sajnos hogy mennyi adatot kapsz meg vele. De volt egy ismerősöm aki az 1760-as évekig visszatudta vezetni az őseit.
2020. jan. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos közel sincs ennyi pénzem erre. Tehát megkérdezem ismét azoktól, akik végeztek már ilyet, hogy hogyan és hol kezdtetek neki? Köszönöm!
2020. jan. 6. 20:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 2. válaszoló!
2020. jan. 6. 20:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, a Familysearch igen jól használható adatbázis.

Ha nem csak a nevekre vagy kíváncsi, ne a keresés funkciót használd, mert egyrészt előfordulnak hibás átírások is.

Másrészt átírva leginkább a születési/keresztelési anyakönyvek vannak, de ezekkel nem lehet sokra jutni, ha nincsenek meg a házassági adatok. Abban a legrégebbi időket kivéve fel vannak tüntetve a szülők, a házasulók foglalkozása, lakhelye. A születési adatoknál is gyakran feltüntetik a lakhelyet, az apa foglalkozását.

Érdemes figyelni a keresztszülők adatait is, gyakori, hogy egy család összes gyerekét ugyanazok keresztelik, így esetleges adathiány, vagy bizonytalanság eldöntésében ez is támpontot adhat.

A Széchenyi Könyvtár remek gyászjelentés-gyűjteménye is hasznos, a 19. és 20. század fordulóján sok-sok információt leírtak ezekben:foglalkozás, messzemenő családi kapcsolatok, társadalmi tevékenység, helyek, jó esetben egy ilyen gyászjelentés segíthet összekötni, továbbvinni családfa-ágakat.

És ott vannak a halotti anyakönyvek, szintén foglalkozás, lakhely, házastárs, gyakori feltüntetésével segítik a további kutatást, de akár a halál oka is lehet érdekesség.

2020. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 5. válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Bevallom, épp ilyen részletes, informatív válaszban reménykedtem. Hálás vagyok, köszönöm szépen!
2020. jan. 6. 22:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom átolvasni ezt az oldalt, sok hasznos információt kaphatsz: [link]


Csatlakozhatsz FB-on ilyen témájú csoportokhoz, vannak általánosak (pl.: [link] de vannak megyénként is tematikus csoportok. Ezekben többségében hobbikutatók gyűltek össze, akik segítik egymást, akár egy régi egyházi anyakönyv adatainak kiolvasásában is, mert hát azok néha elég nehezen olvashatók, főleg ha még latinul is írták, az a csúcs! Szokot lenni a csoportokban, aki fordításban is tud segíteni. Mindezt ingyen, természetesen. Én már küldtem mást is ebbe a csoportba, amennyire követtem utána a munkásságát, elég szép mennyiségű adatot sikerült összelapátolnia.

De az első szerntem mindenképpen az elején adott link legyen.

2020. jan. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 7. válaszoló! Nagyon szépen köszönöm neked is az informatív választ! Nem is tudtam, hogy létezik ilyen facebook csoport. :) Csatlakozom.
2020. jan. 7. 01:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Először kérdezd ki a szüleid ha élnek idősebb családtagokat az ősök hol éltek születettek vallásuk ha vannak régi iratok azokat is akkár temető is segítségedre lehet ha családi emlékezet akkor kell kezdeni az anyakönyvi kutatást többsége elérhető a familysearch oldalon azt hogy meddig lehet visszamenni sok mindentől függ
2020. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!