Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy tudnék segíteni a páromna...

Hogy tudnék segíteni a páromnak, hogy együtt túl tudjunk lépni ezen? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy párommal 4 éve együtt vagyunk 3 éve együtt is élünk.ő 24 én 22 éves vagyok. Párom anyukája 2 évvel ezelőtt meghalt, nekem pedig elváltak a szüleim. 1 hete azonban jött a bejelentés,hogy párom apukája és anyukám 1 pár...mindkettőnket nagyon lesokkolt a hír, de főleg a páromat mert ő még sajnos anyukája halálán sem tudott túllépni...Én pedig már most rettegek,hogy mi lesz ha ne adj Isten összevesznének, mert már így is háborús helyzet van nálunk, mert anyu a válás óta nem áll szóba apámmal és fordítva sem, valamint párom apukája és apám sem beszél egymással mert összevesztek a politikán...szóval gondolhatjátok milyenek nálunk az ünnepek...de visszatérve, páromat akkor láttam ilyennek utoljára, amikor meghalt az anyukája, és most megint nagyon magába fordult.

Tudnátok esetleg mondani valamit, amivel segíteni tudnék a páromnak?

A válaszokat előre is köszönöm!


2012. szept. 12. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem értem.A párod nem tud túl jutni az édesanyja halálán.Ezen neked segíteni kell,támogatni őt.Azért,mert a te szüleid újra egy pár,az miért baj a barátodnak?
2012. szept. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
lehet nem volt egyértelmű, de nem az én szüleim vannak együtt, hanem a párom apukája és az én anyukám. szóval párom apukája már túllépett rajta és új párt talált. ez bántja a párom
2012. szept. 12. 18:45
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem a kérdező szülei jöttek újra össze, első, olvasd már vissza.
2012. szept. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
azért ez cifra. tartsatok egy kis távolságot, míg lecsitulnak a kedélyek. ne látogassátok őket egy ideig párként, kettesben (mármint anyukádat és az ő apját úgy, h közben ők együtt vannak és párként viselkednek) . ezt emészteni kell, azt javaslom, h a párod beszéljen az apjával erről kettesben. az apjának ezt megg kell értenie, h a fiának ehhez időre van szüksége. egy ilyet amúg sem könnyű elfogadni. a bátyám barátnőjének elvált az apja, a mi anyunk is egyedülálló. valaki felvetette családi buliban, h ők ketten milyen szép pár lennének, hát felállt a hátunkon a szőr. azért ez bizarr. szerencsére nálunk minden szereplő annak érezte és nem volt téma többé
2012. szept. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem egyszerü feldolgozni. De én inkább téged sajnálak, mert te vagy középen, akit minden iránybol érintenek a bajok,és még te akkarsz segiteni.

Nem értem a párodnak van valami baja az anyukádal.Mert ugye azt nem gondolja,hogy az apukája egyedül fog maradni.Elég fiatal lehet még, mind a kettö,és hát ilyen a szerelem.Inkább az apukádat kellene sajnálni,hogy igy történt.Beszélges a párodal a gondolatairol ami bántja ebben az ügyben.Mond el a te véleményedet is.Nálunk legalább is segiteni szokot egy egy hoszu beszélgetés mégha nem is egy a véleményünk ,de változhat utána.

2012. szept. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

Oke, h ez van, de mar megint egy eset, amikor egy nö akarja megoldani, amit egy ferfinak kellene... Nem tudom, mi van a mai ferfiakkal, hova megy ez a vilag???


Mindent leirtak: ezt neki kell megoldani. Ez nem egy olyan problema, amit együtt kell megoldanotok, vagy segiteni neki. Ha segitsegre van szüksege, forduljon pszichologushoz vagy mas lelki segitöhöz.

A helyedben csak annyit kötnek ki, hogy külön-külön akarnek velük talalkozni csaladi ünnepeken, tekintettel a parodra. te anyaddal, parod az öveivel beszelje meg. De gondolom, teged nem különösebben zavarnak, csak eddig kene eljutni a parodnak is. Egyszerüen rugalmasan elfogadni, h felnöttek, mindnekinek a sajat elete. Ha együtt vannak, ha massal, ha harakiri, ha kibeküles...stb barmi, csak rugalmasan alkalmazkodni. Meghallgatni meg lehet a szoaradatot(ha pl összevesznek v. kibekülnek), csak ha figyelmen kivül hagynak az erintett gyereket, akkor leallitani.

Szerintem.

2012. szept. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

A párodat gondolom lesokkolta a dolog. Szerintem támogasd őt és adj neki igazat akkor is ha nem úgy gondolod, mert ilyenkor nagyon labilis tud lenni az ember.


Biztos hogy most csak rengeteg szeretetre és megértésre van szüksége és szerintem beszéljétek meg, hogy ő mit gondol erről a egészről. Valakinek el kell mondania, hátha attól megkönnyebbül. Szerintem ne hagyd, hogy bezárkózzon, és légy vele türelmes.

2012. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bence_ ***** válasza:

Érezze, hogy mellette vagy. Ennyi a legtöbb amit tehetsz. Ez az ő problémája.

Szüleitek legalább így tényleg boldogok?

Nekik is joguk van a boldogsághoz. Ha úgy nézed akkor két idegen ember jött össze.

2012. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Jesszus, miért pont a nászasszonyával kellett összejönnie apukádnak? :( Ez olyan bizarr. Nem is csodálom, ha ki lesz akadva a párod, én még anélkül is ki lennék.
2012. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Már miért ne segitene feldolgozni a kérdező a párjának?

Attól mert a párja a férfi,lehetnek érzései.


Kérdező: beszéltesd.akkor is ha nem akarja. Jobb kimondani az érzéseit.

2012. szept. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!