Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti hányad fokig ismeritek az...

Ti hányad fokig ismeritek az oldalági családotokat?

Figyelt kérdés

Nálam csak a másodunokatestvéremék és azok családja az akiket még ismerek, de annál távolabbi rokonságot már nem igazán (igaz, egyes nagyszüleim - még élő - unokatestvéreit időnként én is láttam, de az ő gyerekeikről/unokáikról szinte már semmit se tudok, eddigi 23 évem alatt egyszer sem találkoztam még velük.


Esetleg vannak itt olyanok, akik tudnak valamit a harmad, negyed, vagy annál távolabbi oldalfokú rokonságaikról valamit, esetleg már találkoztak velük?



2020. jan. 8. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nagyanyám unokatestvéreinek a gyerekei jöttek többször Ausztráliából + apai ágon szokott összejövetel lenni néha (kb. 100 fő vagy több, én egyszer sem voltam). Mindkét ágon volt, aki foglalkozott családfakutatással, több 100 évre visszamenően + élő rokonokra is, szóval utána lehetne keresni.
2020. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Az elsö unokatestvéreket sem ismerem, mert nem a közelben élnek, a szüleink elköltöztek onnan még fiatalon, a másik rész meg másfelé, és nem igazán volt kapcsolat a testvérek között sem.


Amit tudok a rokonságról, az családfa kutatás közben derült ki, de ettöl még személyes kontaktus nincs.

2020. jan. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Nekem egyszerű a helyzetem, mert szinte nincsenek oldalági rokonaim. Anyámnak mindösszesen 1 unokatestvére volt, az ő családját párszor láttam esküvőkön és temetéseken, de az apai oldalról a nagyszülőkön kívül egyáltalán nem ismertem senkit.
2020. jan. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Olyan összetartó családom van, hogy nemcsak tudunk egymásról, de ismerjük is a rokonainkat. Rendszeresek a találkozások minden minden nyáron 1-1 alkalommal apai és anyai részről is. Semmi sem kötelező, de aki tud, az el is jön, mert mindannyian várjuk a találkozást. 65-65 fős a létszám anyai részről, apainál kevesebb.
2020. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Ismerek harmad fokut de van feltételezett heted fokú is
2020. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Családfakutatás során a páromnak találtam egy ötödunokatestvért. A szépszülők voltak közösek. Találkozni még nem találkoztunk vele.

Én még nem találtam, de talán egyszer belefutok egy-kettőbe. Másod- és harmad unokatestvéreket ismerek, de csak eggyel tartom a kapcsolatot, vele sem napi szinten.

2020. jan. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Néhány másodunokatestvérrel egyszer-egyszer találkoztam talán 15-20 éve, de már a nevükre sem emlékszem. Nem mintha számítana, a közelebbi rokonokkal sem tartom a kapcsolatot.
2020. jan. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
4-es örülök, hogy van ilyen is.
2020. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Anyai nagymamai ágon ismerem az összes másodunokatestvéremet. Erről az ágról egy harmadunokatestvért is, Ausztráliában laknak, egyszer nyaraltunk is náluk 2 hétig.

Apai oldalról még az unokatestvéremet se láttam 8 éve...

2020. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Egy masodunokatesom van akivel tartjuk a kapcsolatot, a tobbivel nem igazan, van akivel egyaltalan. 3.unokatestvereket nem ismerek csak anyam ismeri az o masodunokatestvereit de nem tartja veluk a kapcsolatot.

Anyam egyik elso unokatestverenek a fiat nem is ismerjuk.

Apai agon tavoli rokonokat nem ismerek. Egyszer talalkoztam temetesen egy tavolabbi rokonnal es ennyi. Papamnak egy feltestvere volt de allitolag nagybatyam talalkozott veluk regen es ennyi. Szerintem a nevuket se tudja mar senki a csaladban.

2020. jan. 9. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!