Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hanyad unoka testvérem?

Hanyad unoka testvérem?

Figyelt kérdés
A nagyszüleimnek a szüleinek az első unokatestvérének az unokája?

2012. júl. 10. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
kicsit megszédültem :)
2012. júl. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magyarán a dédszülődnek, az unokatestvérének, az unokája. Számoljunk egy kicsit. :) A dédszülőnek, első unokatestvére. A nagyszülőnek másod, a szülőnek harmad. Tehát, harmad unokatestvér.
2012. júl. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Talán harmad? De nem neked, hanem a te szülődnek. A nagyszülőd szülője az a dédszülő. Az ő unokája nem neked az unokatestvéred, hanem a te szülődé. A ti rokoni kapcsolatotokra szerintem nincs szó. Már a gyerek - szülő nagybátyja, nagynénje kapcsolatra sincs, ez meg jóval távolabbi rokonság.


Lássuk:


1. unokatestvér (nagyszülők közösek)

2. másod unokatestvér (dédnagyszülők közösek)

3. harmad unokatestvér (üknagyszülők közösek)

2012. júl. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Bocs! Csak meg akarom köszönni! Jó kis fejtörő volt így az éjfélhez közeledve...
2012. júl. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hello!


Én csak azt nem értem, hogy akik ennyire síkh*lyék az egészhez, azok miért foglalnak állást még ilyen helyes/nem helyes alapon is. Mi olyan értelmezhetetlen a 3. válaszoló posztjában? Tudom, nem kért rá senki, hogy megvédjem, biztos ő is meg tudja tenni... de ez már a szellemi nyomorultságnak a legdurvább fokmérője, hogy egy amúgy helyes választ 25%-ra értékelnek... és még le is vezeti, de nektek ez nem 100%. Ezt a gyk-et tényleg ennyi szellemi fogyatékos látogatja?

2012. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 GLadislaus ***** válasza:
100%

#3 teljesen korrekt.


Az ebben ( [link] leírtakat általánosítva ő a te negyed fokú nagynénid vagy nagybácsid.

2012. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!:))
2012. júl. 13. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!