Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Feleségem testvéreire van...

Feleségem testvéreire van valami elnevezés és fordítva?

Figyelt kérdés

2020. febr. 22. 00:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
5-ös vagyok. Azért írtam,hogy nem ugyanaz,mert én is ismerem ezt az ángy elnevezést, de nem emlékeztem,hogy a nagybátyám feleségének az elnevezése-e, vagy a bátyám feleségéé. (Veszprém megyében hallottam,másutt még nem)
2020. febr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Általában idősebb férfi családtag felesége az ángy, így bármelyik lehet. Legalábbis ahol én hallottam; nem használom a szót.
2020. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
55%
A bátyám évekkel ezelőtt ünnepelte a 60. (hatvanadik) házassági évfordulóját. Nagy köztünk a korkülönbség. Édesanyámat megkérdeztem, hogyan szólítsam az új családtagot (esküvőig csak egy alkalommal láttam őt). Azt a választ kaptam, hogy szólítsam "ángyikának". Évek múlva felajánlotta a tegeződést és azt, hogy szólítsam a keresztnevén. Ez Felvidéken volt, de már ott is ritka az "ángy, ángyom". Gyerekkoromban általános volt, még akkor is, ha a rokonság szinte kimutathatatlan volt, de valamiről úgy tűnt nekik, hogy rokonok egymással.Tehát - minden férfi rokon feleségét (sokadiziglenig is) így nevezték és szólították.
2020. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!