Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy szülő ugyanazt a nevet adja a gyerneknek keresztnévként, mint ami a vezetékneve?

Figyelt kérdés

Pl. Tamás Tamás, Viktor Viktor (ez a kettő személyes tapasztalat)


Szerintem elég nevetségesnek hangzanak az ilyen nevek. A gyerekek körében könnyen lehet gúny tárgya.



2017. ápr. 16. 18:27
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
19%
Alapvetően tényleg furán néz ki, de lehet, hogy a szülők nyomós okkal választják azt a nevet, független a vezetéknévtől, és ez az ok nagyobb prioritást élvez, minthogy figyelembe vegye a vezetéknevét is.
2017. ápr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%

Heh.

Ennél már csak a Para Zita, vagy az Ebéd Elek a rosszab:D

2017. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
12%

Régen a Szomszédok sorozatban volt a Gábor Gábor. :) Már ott is vicces volt, de valahogy elfogadtam.

Amúgy a Gábor, mint családnév találkoztam már, pl. Gábor Zsolt. De Tamás és Viktor családnévről nem tudok, talán ezért is lenne iszonyatosan furcsa, hogy valakit Tamás Áronnak, vagy Tamás Tamásnak hívnak.


Mondjuk én ezzel nem büntetném a gyerekem.

2017. ápr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
81%
Nos, én nem vagyok elfogult a kereszt nevekkel, szeretem a különcséget, de biztos lesz itt azért valaki, aki belém köt. Szerintem, az a szülő aki így ad nevet a gyerekének, valami difiben szenvedhet agyilag. Totális átgondolatlanság. Lehetetlenek tartom, hogy valaki annyira ragaszkodik egy keresztnévhez, hogy Viktor Viktornak nevezze el a gyerekét.
2017. ápr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
78%

Ez a kérdés már bennem is felmerült :D


Én a Tamás Tamáson kívül még Gáspár Gáspárral is találkoztam. Nekem már magas, hogy ezeknél a névadásoknál mi járhatott a szülők fejében.

2017. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
33%

Azt gondolom, hogy jól kitol a gyerekkel.

Persze, ahogy feljebb is írta valaki, sokszor arra nem is figyelnek oda, hogy a nevek összeolvasva egy másik értelmes szót adnak ki, az néha még rosszabb. Régebbi kiadású utónévkönyvben írták példának és hát percekig röhögtem rajta: Kandisz Nóra.

És egyszer láttam egy nevet, amin szintén fuldokoltam, ez volt a Modor Vidor. Utóbbi létező, valaha élt igazi személy neve.

Ezekhez képest az azonos vezeték- és keresztnév majdhogynem "normális".

2017. ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
62%
az, hogy abszurd. 18 eves koraig ( ha nevet valtoztat) megbelyegeztetik a gyermek. nem tudom imaginalni, hogy mi zajlik a szulo degeneralt fejeben, mikor elnevezteti igy az utodjat.
2017. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

#6 Hát igen, vannak vicces nevek, de szülők részéről tényleg hatalmas kitolás, mind az általad említett eset, mind a kérdés tárgya.


Persze még sok más furcsaság van, pl. találkoztam Zsákos Frodó nevű sráccal is.

2017. ápr. 16. 19:02
 9/32 A kérdező kommentje:
Illetvevvan olyan barátom akinek F A SZ a monogramja.
2017. ápr. 16. 19:04
 10/32 anonim ***** válasza:
61%

Hogy egyedi és vicces akar lenni, csak szerencsétlen gyerek issza meg a levét, tisztára mintha dadogós lenne.

Én sem értem az ilyen "kreatív" szülőket, még akkor sem ha egy keresztnévnek szentimentális értéke van. Nem hiszem, hogy teszem azt az imádott anyai nagyapa azt akarná, hogy dédunokáját hülyének nézzék akárhányszor bemutatkozik.

2017. ápr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!