Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Apám oldaláról van egy Eötvös...

Apám oldaláról van egy Eötvös felmenőm, sajnos semmit nem tudok róla, csak a nevét. Hogy tudnék kutatni utána?

Figyelt kérdés

Leghasznosabb infó amit tudok róla, hogy mi a keresztneve, ki volt a férje, és mikor házasodtak össze (1903). Most, hogy az arcanum ingyenes lett egy hónapra, így tudtam meg.

Még az sem tudjuk, hogy melyik Eötvös családból származik.


Honnan induljak ki?



2020. márc. 17. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Jo kezdet. Familysearch-on keress ra, mivel 1895 elott szuletett, meg kell talalnod. Onnan megtudod hogy hol es mikor kereszteltek, kik a szulei. Ezzel majd ha csitul a helyzet, bemesz a leveltarba, es a leveltaros megmutatja az anyakonyvezest, es innen tudsz visszafele haladni mig ki nem derul melyik csaladrol van szo.
2020. márc. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem első lépésként a Familysearch.org oldalon keresd meg a házassági anyakönyvi kivonatot, abban bent lesz a születési dátuma. Utána írd be a keresőbe csak a szülők nevét, hogy megtaláld a testvéreit is, ha voltak.
2020. márc. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2020. márc. 17. 22:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Hú ez az oldal zseniális. Köszönöm!első találatból rengeteget megtudtam
2020. márc. 17. 22:58
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
NE csak a keresövel dolgozz, mert az sokszor igen pontatlan, sok elírás van, hanem az anyakönyvekröl készült fotókat is nézd végig, föleg a régebbi ösök esetében.
2020. márc. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!