Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vannak lengyel származású...

Vannak lengyel származású emberek, akik (akár) Magyarország északi részén telepedtek le?

Figyelt kérdés
Próbálom a családfámat kutatni, esetleg rájönni, arra, hogy van e lengyel felmenőm, mert az igazság az, hogy mióta az eszem tudom szeretem Lengyelországot és hasonlók. És egy nap közölték, hogy valószínűleg lengyel származású vagyok. Tudom, hogy a nemzeti könyvtár lenne a legalkalmasabb erre, de gondoltam mielőtt oda megyek megpróbálom itt a mindenttudók között. Esetleg tudna valaki segítséget ajánlani?

2020. márc. 21. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Trianonig Lengyel- és Mo. határos volt, elég nagyszámú lengyel élt a határmenti megyékben. Ma is van lengyel kisebbség Mo-on.

[link]

2020. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :)

Igazából tényleg nincs más választásom, mint elmenni a nemzeti könyvtárba, ugye?

2020. márc. 21. 21:17
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell oda menned, különben is, ősök kutatására a levéltár alkalmasabb. De a magyarországi régi, egyházi anyakönyveket már a neten is lehet kutatni.

[link]

2020. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Párom nagymamája lengyel volt.budapesti
2020. márc. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Kőbányán van egy nagyobb lengyel közösség, az ő kulturális központjukkal is felveheted a kapcsolatot esetleg, vagy a Lengyel Intézet is lehet, hogy tud segíteni adatbázisok elérhetőségével.
2020. márc. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Igen, nekem vannak észak-magyarországi lengyel felmenőim.
2020. márc. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Levéltár és nem könyvtár. De a helyzetre való tekintettel most zárva vannak.
2020. márc. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Én anyai ágon elvileg lengyel vagyok. :) mondjuk Pesten lakom, de vannak rokonaim Nyíregyházán akiket sosem láttam személyesen.
2020. márc. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem bármely magyar emberre jellemző, hogy van valamilyen szláv felmenője. Én négy generációig néztem vissza a családfát és a családneveink cseh, lengyel, román és svájci/német szálakat fedtek fel. Eléggé kevertek vagyunk, már nem sok genetikai közünk van a honfoglaló magyarokhoz.

Tudom, hogy nem ez volt az eredeti kérdés, csak szerettem volna jelezni, hogy az lenne inkább meglepő, ha nem lenne benned egy kis lengyel/szláv vér.

2020. márc. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!